Kolekcja mocowań Como&Calabria od CDA Polska

Podziel się:
Como&Calabria to seria łączników, klamer oraz zawiasów przeznaczonych do montażu struktur bezramowych. Z ich pomocą, najczęściej w biurach oraz galeriach handlowych, montuje się przeszklone drzwi oraz ściany działowe. Okucia te wyróżniają się prostym, minimalistycznym designem i wysoką jakością materiałów użytych do ich produkcji.

Fot. CDA PolskaFot. CDA Polska
Okucia z serii Como&Calabria od CDA Polska pozwalają na montaż tafli zarówno do szklanego panelu, jak i murowanej ściany czy podłogi. Łączniki naświetli dostępne są w kilku wariantach, w tym w wersji standardowej oraz z żebrem umożliwiającym montaż trzeciej tafli, co dodatkowo ułatwia instalację szklanych przegród. W skład kolekcji wchodzą również zawiasy typu strop – podłoga (także w wariancie z przesuniętą osią), które mocowane są na górnej i dolnej krawędzi drzwi, co umożliwia otwarcie skrzydła pod dowolnym kątem, a nawet jego obrót o 360°. Dostępne są też zamki odpowiednie do montażu na dole tafli szklanej, w tym np. model PL34, który może być stosowany jako dodatkowe zabezpieczenie ruchomej formatki, a z uwagi na swój niewielki rozmiar nie będzie się rzucać w oczy ani nie zaburzy ekspozycji szkła.

Fot. CDA PolskaFot. CDA Polska
Okucia Como&Calabria są odpowiednie do montażu szkła o grubości 10 oraz 12 mm. Instalując z ich pomocą drzwi całoszklane, należy pamiętać, że szerokość ich skrzydła nie powinna przekraczać 1000 mm, a ciężar formatki wynosić więcej niż 90 kg. Co więcej, mocowania z tej kolekcji można swobodnie łączyć z innym typem okuć, w tym z profilami montażowymi DRM Nuova Roma czy Lazio FCM, a przede wszystkim z zamykaczami z kolekcji Nuova Bergamo&Firenze.
REKLAMA:

Okucia dostępne w ramach serii różnią się od siebie materiałem wykorzystanym do produkcji pokrywek. Dla mocowań z serii Como wykonano je ze stali nierdzewnej, a Calabria z aluminium, przy czym w obu przypadkach korpus wyprodukowany jest ze stopu ZnAl. Mocowania dostępne są w różnych, eleganckich i pasujących do charakteru różnorodnych wnętrz wykończeniach – dla maskownic ze stali jest to satyna (czyli stal nierdzewna szczotkowana) lub połysk, a dla aluminiowych anoda srebrna. Niewielki rozmiar mocowań do struktur bezramowych gwarantuje, że zamocowane z ich pomocą szkło będzie w pełni wyeksponowane, a całe przeszklenie zaprezentuje się subtelnie. Między innymi z tego powodu mocowania te bardzo często wykorzystywane są do instalacji ozdobnych tafli szkła.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: CDA Polska
#szklo #okucie #instalacje #okna i drzwi #produkty #Armatura i osprzęt

Więcej tematów: