Krok po kroku: montaż elewacji z włóknocementu

Podziel się:
Włóknocement to bardzo trwały, a jednocześnie efektowny materiał, który można stosować na różnych miejscach elewacji domu – służy do obudowy fasad, obramowań okien i drzwi oraz podbitek. Umożliwia uzyskanie przeróżnych efektów wizualnych, bo deski włóknocementowe dostępne są w różnych kolorach i fakturach. Można je też łączyć ze sobą dwiema rozmaitymi metodami. Niektórym wydaje się więc, że proces montażu elewacji z włóknocementu jest skomplikowany.

Fot. CEDRALFot. CEDRALKiedy już podejmiemy decyzje co do wyglądu nowej elewacji, przychodzi czas na jej montaż. Dzięki rozwiązaniom zastosowanym przez markę Cedral, niepotrzebni są do tego fachowcy, cały proces nie sprawia problemów. Wyjaśniamy, jak go przeprowadzić krok po kroku:
1. Ściany najpierw należy oczyścić i przygotować, usunąć z nich wszelkie niepotrzebne elementy, takie jak na przykład rynny, lampy czy dekoracje. Należy uciąć też parapety na równi ze ścianą.

2. Elewację można zawiesić bezpośrednio na podkonstrukcji systemu montażowego Cedral, która jest łatwa w montażu i zapewnia miejsce na izolację.
REKLAMA:

3. Dla podkonstrukcji drewnianej używa się wkrętów do niewidocznego mocowania, wkrętów do widocznego mocowania w kolorze deski i gwoździ, a dla podkonstrukcji aluminiowej najlepsze są nity.

4. Montaż w trudnych miejscach, ułatwiają profile, których w systemie montażowym Cedral dostępna jest bogata gama.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: CEDRAL
#elewacje, fasady #panele #ściany #na sciany #do montaz #na elewacja #poradnik

Więcej tematów: