Energooszczędne drzwi podnoszono-przesuwne ASE 80.HI z wąskim profilem od Awilux

Podziel się:
Nowe drzwi podnoszono-przesuwne od Awilux wyróżnia wyjątkowo wąski profil, który gwarantuje nowoczesny design i możliwość stworzenia bardzo dużych przeszkleń. Dostępny w ofercie Awilux system ASE 80.HI to połączenie walorów wizualnych z wysokimi parametrami izolacyjnymi.

Fot. AwiluxFot. AwiluxFot. AwiluxFot. Awilux
Ogromną zaletą drzwi opartych na konstrukcji podnoszono-przesuwnej jest możliwość stworzenia harmonijnego przejścia na zewnątrz domu. Nowe drzwi ASE 80.HI zapewniają niemal bezszelestne i proste w obsłudze użytkowanie oraz łatwy dostęp do balkonów, tarasów i ogrodów zimowych. Dzięki nim pomieszczenia są doskonale doświetlone, a mieszkańcy mogą cieszyć się walorami wizualnymi otaczającego sąsiedztwa przez cały rok. Drzwi podnoszono-przesuwne to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku pod względem designu oraz energooszczędności stolarki otworowej.

W przypadku nowego systemu zwiększony ciężar skrzydeł oraz duże formaty idą w parze z designem i komfortem użytkowania. Łatwe otwieranie możliwe jest dzięki sprężynowemu wspomaganiu. Nowy system gwarantuje przejrzysty i klarowny wygląd po otwarciu, gdyż wszystkie elementy przesuwne poruszają się równolegle. Dzięki temu pomieszczenia stają się bardziej przestronne, eleganckie i funkcjonalne. Dostępne drzwi podnoszono-przesuwne powstałe na bazie rozwiązań Schüco są wodoszczelne i zapewniają optymalne wyciszenie pomieszczeń.

Fot. AwiluxFot. Awilux
Projektanci zadbali także o maksymalnie zwężone profile - środkowy słupek i profil skrzydła mają ma zaledwie 40 mm, dzięki czemu drzwi nie zaburzają wyglądu elewacji. Mimo tego możliwy jest montaż wielkoformatowych skrzydeł o wymiarach nawet do 3,5 x 3,2m lub 3,2 x 3,5. Takie rozwiązanie stworzy przestrzenne i przepełnione światłem wnętrze. Posiadacze dużych przeszkleń stworzonych na bazie nowego systemu podnoszono-przesuwnego nie muszą obawiać się ewentualnych kradzieży, ponieważ w systemie ASE 80.HI możliwe jest zastosowanie okuć antywłamaniowych.

System podnoszono-przesuwny łączy w sobie zalety konstrukcji aluminiowych oraz przyszłościową izolacyjność cieplną w standardzie budownictwa pasywnego. Umożliwia tym samym tworzenie zrównoważonej, nowoczesnej architektury.
REKLAMA:

System ASE 80.HI posiada profile aluminiowe o wysokiej izolacyjności cieplnej i wysokiej stabilności. Wyróżniają je parametry termoizolacyjne na poziomie Uw = 0,9 w/m2K (dla okna referencyjnego 3500 mm x 2300 mm z pakietem szybowym Ug=0,5).

System otrzymał nagrodę Red Dot Design Award 2018. Ukryte w skrzydle elementy okucia oraz klarowna stylistyka ościeżnicy ze zlicowanymi zaryglowaniami i ukrytym rowkiem sprawiają, że nowy system drzwi podnoszono-przesuwnych tworzy harmonijną i nowoczesną aranżację.

Maksymalnie zwężone profile drzwi podnoszono-przesuwnych zapewniają niczym nieograniczone walory wizualne. Umożliwiają stworzenie niepowtarzalnych i dużych przeszkleń przy jednoczesnym optymalnym dopasowaniu izolacyjności cieplnej do rygorystycznych standardów budownictwa pasywnego.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Awilux Polska
#okna #drzwi #okno #okna i drzwi #awilux #produkty

Więcej tematów: