Premiera sprzedażowa kolekcji „Modernizm”

Podziel się:
Kolekcja „Modernizm”, przygotowana przez Ceramikę Paradyż i Studio Ganszyniec, właśnie trafiła do sprzedaży. Projektanci nie tylko dokładnie odtworzyli kształt gorsecików, czyli charakterystycznych przedwojennych płytek, ale rozszerzyli kolekcję o uniwersalne kwadratowe i heksagonalne kafelki, które umożliwią wykorzystanie wzorów w aranżacjach pomieszczeń w każdym stylu i typie przeznaczenia.

Fot. Ceramika ParadyżFot. Ceramika Paradyż
Gorseciki to płytki ceramiczne o charakterystycznych wcięciach, które w przedwojennej Polsce stanowiły bardzo ważny element wyposażenia wnętrz. Kafelki można było odnaleźć nie tylko w eleganckich modernistycznych kamienicach, ale również prostych punktach usługowych oraz sklepach. W zabytkowych budynkach w całej Polsce można nadal znaleźć pozostałości tych przedwojennych kunsztownych wzorów. Po latach zapomnienia charakterystyczne posadzki i ściany zaczęły ponownie zyskiwać na popularności, lecz tworzenie nowych gorsecików wydawało się zadaniem niemal niemożliwym w realizacji.

Fot. Ceramika ParadyżFot. Ceramika Paradyż

Powrót ponadczasowych gorsecików

Ceramika Paradyż wraz z cenioną projektantką Mają Ganszyniec postanowili odtworzyć ponadczasowy urok, praktyczność i wytrzymałość gorsecików we wspólnej kolekcji „Modernizm”. Produkty nie tylko wiernie oddają kształt i urok gorsecika, ale przy wykorzystaniu współczesnych technologii produkcji dodatkowo podnoszą jego trwałość i praktyczność. Tak jak w przypadku przedwojennych oryginałów, również teraz zdecydowano się użyć kamionki szlachetnej barwionej w masie – bardzo wytrzymałej i wzorniczo uniwersalnej. Dodatkowo przy projektowaniu kolekcji twórcy postawili na ponadczasowe, stonowane barwy, które odnajdą się zarówno we wnętrzach użytkowych, jak i domowych: czerń, biel, szary, niebieski, ceglany i ochrę.

Zaproponowane przez Maję Ganszyniec i ekspertów Ceramiki Paradyż 16 gorsecikowych mozaik o wymiarach 30,86 x 30,86 cm przywołuje przedwojenne wzornictwo. Aby jednak dostosować gorseciki do wymogów współczesnych projektantów wnętrz, kolekcję „Modernizm” poszerzono o dodatkowe formaty płytek 19,8 x 19,8 cm oraz 59,8 x 59,8 cm, heksagony 19,8 x 17,1 cm oraz kwadratowe mozaiki 29,8 x 29,8 cm. Założeniem projektantów było, by kolekcja ta była dostępna wzorniczo i cenowo dla możliwe jak najszerszego grona osób zafascynowanych polskim wzornictwem.

Mamy wspaniałe przedwojenne wzorce w architekturze wnętrz. Korzystano wtedy z naturalnych, pięknych i trwałych materiałów: drewna, ceramiki, mosiądzu. Warto z tych tradycji czerpać. Dziś, w miejscach, które nie zostały zniszczone, nadal możemy podziwiać urok gorsecikowych posadzek. To ważne, by tak jak kiedyś, przystępne cenowo produkty były piękne, naturalne i trwałe. Tak jak gorseciki – tłumaczy projekt Maja Ganszyniec.
REKLAMA:

Kolekcja „Modernizm” jest dostępna w sprzedaży w sieci salonów firmowych Ceramiki Paradyż oraz poprzez e-sklep pod adresem: sklep.paradyz.com.

Kolekcja „Modernizm”
Kolory bazowe: czerń, biel, szary, niebieski, ceglany, ochra

Mozaika gorsecikowa
Format: 30,86 x 30,86 cm
Kolory: 6 kolorów bazowych, 10 różnokolorowych wzorów
Cena: 48,00 – 52,00 zł/szt.

Mozaika kwadratowa
Format: 29,8 x 29,8 cm
Kolory: 6 kolorów bazowych
Cena: 41,00 zł/szt.

Płytka kwadratowa
Format: 19,8 x 19,8 cm
Kolory: 6 kolorów bazowych
Cena: 105,00 – 120,00 zł/m2

Płytka kwadratowa
Format: 59,8 x 59,8 cm
Kolory: 6 kolorów bazowych
Cena: 105,00 zł/m2

Heksagon
Format: 19,8 x 17,1 cm
Kolory: 6 kolorów bazowych
Cena: 126,00 zł/ m2

Maja Ganszyniec to doceniana na świecie projektantka mebli i produktów przemysłowych, która prowadzi autorskie Studio Ganszyniec w Warszawie. Jej projekty łączą innowacyjność i ponadczasowy styl z ekologicznymi rozwiązaniami. Prace Mai Ganszyniec były pokazywane na wystawach m.in. w Mediolanie, Amsterdamie, Londynie i Berlinie oraz publikowane w najważniejszych pismach branżowych, jak Domus, Icon, Abitare czy Wallpaper. W swojej karierze Ganszyniec współpracowała z takimi markami, jak IKEA, Comforty, Noti i Leroy Merlin. Współpraca z Ceramiką Paradyż jest jej pierwszym projektem w branży płytek ceramicznych.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Ceramika Paradyż
#plytka #na podloga #wnetrza #na sciany #w wewnatrz_bud #paradyz #produkty #Wykończenia ścian wewnetrznych

Więcej tematów: