Bestsellery wśród drabin. Jakie modele cieszą się największym powodzeniem?

Podziel się:
Jaką drabinę wybrać? Chyba każdy kiedyś stanął przed takim dylematem, kupując drabinę do użytku domowego lub do celów zawodowych. Odpowiedź nie jest prosta - wszystko zależy od tego, jak często chcemy z niej korzystać, do jakich prac będzie nam służyć oraz jakie ma pełnić funkcje. A wbrew pozorom, może ich być naprawdę wiele. Najlepszym przykładem jest trzyelementowa drabina wielofunkcyjna, która cieszy się ogromnym powodzeniem wśród nabywców – zarówno fachowców z branży budowlanej oraz instalacyjnej, jak i właścicieli domów z ogrodem.

Fot. KrauseFot. Krause

Drabina wielofunkcyjna, czyli jaka?

Drabina to proste urządzenie pełniące funkcję dostępu do wysoko usytuowanego obiektu (półki, szafki czy maszyny) lub pomocy podczas przemieszczaniu się pomiędzy różnymi poziomami. Taka definicja odnosi się jednak wyłącznie do prostych jednoelementowych modeli przystawnych i stosowanie jej w przypadku innych typów drabin, których konstrukcja jest dużo bardziej złożona, byłoby dla nich krzywdzące. Mowa na przykład o drabinie wielofunkcyjnej, która pozwala na wykonywanie różnorodnych krótkotrwałych prac, a niekiedy stanowi także samodzielne stanowisko pracy. Czym się charakteryzuje? – To trzyelementowe urządzenie, najczęściej wykonane z aluminium, które z uwagi na swoją konstrukcję może pełnić funkcje różnych typów drabin, np. przystawnej (jedno-, dwu- lub trzyelementowej), lub wolnostojącej, także z wysuwanym elementem. Co najważniejsze, niektóre z tych funkcji może pełnić jednocześnie (film dobrze to prezentuje). To więc doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy racjonalnie podchodzą do zakupu narzędzi pracy. Nie muszą kupować dwóch oddzielnych drabin, skoro jedno urządzenie w tym samym czasie, jednemu pracownikowi posłuży jako wygodny model wolnostojący, a drugiemu jako drabina przystawna – wyjaśnia Marek Banach, ekspert firmy KRAUSE, producenta drabin, rusztowań i pomostów. Aby tak się jednak stało, drabina musi spełnić określone normą wymagania.

Fot. KrauseFot. Krause

Nowa norma – nowe wymagania

Na początku 2018 roku, w normie PN EN 131 wprowadzono długo przygotowywane zmiany. Dotknęły one wszystkich drabin dłuższych niż 3 metry, które mogą być wykorzystywane jako przystawne, wprowadzając obowiązek wyposażenia ich w odpowiedni stabilizator. To zrodziło niemały problem. Na czym on polegał? – Na dostosowaniu do nowych wymagań oferty drabin dwu- oraz trzyelementowych, bo w praktyce one również podlegały zmianom. Niełatwym okazało się opracowanie rozwiązania, które pozwoliłoby zachować wszystkie ich funkcje bez uszczerbku na komforcie użytkowania – mowa o wysuwanym elemencie drabiny (dłuższym niż 3 m), który można samodzielnie wykorzystać jako model przystawny, zatem musi być on zakończony stabilizatorem. Nasi konstruktorzy opracowali innowacyjne rozwiązanie o nazwie Trigon, stosowane we wszystkich oferowanych przez nas wersjach drabin od 3x12 szczebli - ekspert KRAUSE. Jest proste, a zarazem niezwykle skuteczne. Odpowiada najwyższym standardom projektowym i jest w pełni zgodne z wytycznymi nowej normy PN EN 131. Dzięki niemu, wszystkie trzyelementowe drabiny wielofunkcyjne KRAUSE w wersji 3x12 i 3x14 szczebli, zachowują przypisane im funkcje, co stanowi o ich przewadze konkurencyjnej.
REKLAMA:

Wielofunkcyjność i co jeszcze?

Jednak możliwość użytkowania drabiny trzyelementowej KRAUSE jako dwóch oddzielnych urządzeń to nie jedyna cecha, która decyduje o jej popularności. – Fachowcy, ale i użytkownicy indywidualni szczególnie cenią sobie funkcjonalność, która pozwala na stabilne ustawienie wybranych modeli z tej grupy na schodach, dzięki czemu bezpiecznie wykonamy wszystkie prace w obrębie klatki schodowej czy wokół budynków otoczonych stopniami. O powodzeniu tych drabin z całą pewnością decyduje także ich ogromny zasięg. Mam na myśli trzyelementowe drabiny 3x10, 3x12 oraz 3x14 szczebli, które w konfiguracji przystawnej rozsuwanej, pozwolą osiągnąć imponującą wysokość roboczą prawie 11 metrów (wersja 3x14). A tego nie zapewni nam żaden inny model – wyjaśnia Krzysztof Godlewski, Dyrektor Handlowy, renomowanego dystrybutora sprzętu do pracy na wysokości firmy HIGHER. Do długiej listy zalet należy dodać jeszcze wykonanie z niezwykle wytrzymałego, a zarazem lekkiego aluminium, dzięki czemu przenoszenie sprzętu nie stanowi problemu. A także serię funkcjonalnych rozwiązań, takich jak specjalne prowadnice czy rolki przyścienne, które ułatwiają rozsuwanie drabiny.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Krause
#czytelnia #narzedzie #maszyny #krause #Maszyny i narzędzia - tematy pozostałe

Więcej tematów: