Albero – murek ogrodowy inspirowany łupkiem skalnym

Podziel się:
Kiedyś murki wytyczały granice własności i to było ich główne zadanie. Dziś murki z łupków skalnych wracają do naszych ogrodów w nowej formie oraz funkcji - budują klimat i dodają niezwykłego uroku ogrodowym aranżacjom.

Fot. PolbrukFot. PolbrukFot. PolbrukFot. Polbruk
Przykładem takiego klasycznego designu we współczesnej wersji jest betonowy murek Polbruk Albero. Dzięki wykonanym w nim bruzdom oraz imitującej kamień fakturze przypomina on wyglądem historyczne konstrukcje pochodzące np. z włoskiej Toskanii. Na tym jednak podobieństwa się kończą. Budowa murka nie jest czasochłonna, gdyż stawia się go z gotowych modułów o wymiarach: 7,7 cm wysokości, 18 cm szerokości oraz 41 cm długości. Albero znakomicie sprawdza się jako murek oporowy, dzięki któremu można zniwelować różnice w wysokości terenu w otoczeniu domu. Z jego pomocą można wyznaczyć również przestrzenie w ogrodzie lub po prostu może pełnić funkcję stricte dekoracyjną. Możliwości aranżacyjne są tu naprawdę szerokie. Z gotowych modułów Albero można zbudować wiele elementów małej architektury np. fontannę z zamkniętym obiegiem, a nawet meble ogrodowe np. stół czy barek. W tym przypadku Albero może stanowić podstawę, którą wystarczy przykryć drewnianym blatem.

Fot. PolbrukFot. PolbrukFot. PolbrukFot. Polbruk
Ze względu na swój współczesny design, ale również historyzujący charakter, może stać się on elementem aranżacji przydomowych zieleńców w stylu nowoczesnym, rustykalnym oraz śródziemnomorskim. Do pierwszych dwóch z nich najlepiej pasuje Albero w kolorze alpen. Szarość w tym przypadku będzie doskonale kontrastowała z zielenią ogrodu. Jest to bardzo pożądany efekt w aranżacjach utrzymanych w tej konwencji. Z kolei kolor brenta (beżowo-szary) sprawdzi się w projektach, gdzie dominują ciepłe barwy nawierzchni nawiązujące do śródziemnomorskich klimatów.
REKLAMA:

Fot. PolbrukFot. PolbrukFot. PolbrukFot. Polbruk
Murek, tak jak każdy element małej architektury, jest częścią większej kompozycji, dlatego warto dobrać do niego spójną wizualnie nawierzchnię. Albero w kolorze alpen będzie idealnie harmonizował z kostkami dedykowanymi do stylu nowoczesnego, takimi jak Polbruk Oland, Metrik czy Lamell Z kolei znakomitym dopełnieniem dla murka Albero w kolorze brenta będą kostki w ciepłych śródziemnomorskich odcieniach takie, jak Polbruk MultiComplex, Granito, Ideo lub Petra. Z murkiem w tym kolorze będzie też doskonale komponować się tegoroczna nowość w ofercie Polbruk - kostka Commix.

https://www.polbruk.pl/pl/produkty/architektura/murek-albero/
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Polbruk
#czytelnia #ogrod #ogrody #polbruk #kostka #Nawierzchnie, chodniki, podjazdy

Więcej tematów: