Małe jest piękne! Powinien o tym pamiętać każdy właściciel mieszkania z niewielką łazienką. Obszerny, luksusowy pokój kąpielowy nie jest jedynym pomysłem na komfortową i ładną łazienkę, a nieduże pomieszczenie ma też swoje zalety, takie jak łatwość skutecznego ogrzania oraz uzyskania wrażenia przytulności.


Warto też poznać pewne sprawdzone rozwiązania i triki, które sprawią, że mała łazienka będzie funkcjonalna i wygodna. Podstawą jest dobre zaplanowanie przestrzeni oraz rozważenie, czy można zrezygnować z montażu pewnych urządzeń. Po przemyśleniu, może okazać się, że wcale nie jest konieczne instalowanie zarówno wanny, jak i prysznica, albo że pralkę lepiej umieścić w kuchni, bowiem dla komfortu użytkowania niezbędna jest jednak pewna przestrzeń wokół urządzeń sanitarnych.



Żelazną zasadą przy aranżowaniu małej łazienki powinien być wybór jasnych kolorów, które optycznie powiększą wnętrze. Najlepiej sprawdzi się klasyczna biel. Inny sposób na spotęgowanie wrażenia przestronności to odpowiednie umieszczenie luster i źródeł światła. Godnym polecenia rozwiązaniem jest także prysznic typu walk-in – bez brodzika i kabiny. Na zaprezentowanym zdjęciu strefa kąpielowa została oddzielona od umywalki ścianką i taflą szkła. Intrygująco prezentuje się zestawienie płytek prostokątnych z heksagonalnymi: dużymi na podłodze i miniaturowymi w praktycznych wnękach. Charakter tego jasnego wnętrza budują ciemne elementy: podłoga, szafka pod umywalką, obramowanie lustra, fugi oraz czarna armatura. Jednouchwytowe baterie Algeo Black marki Ferro: umywalkowa stojąca oraz natryskowa ścienna to przykład wyjątkowego połączenia elegancji i prostoty. Wysoką jakość urządzeń potwierdza pięcioletnia gwarancja producenta. Niewyszukany design oraz czarne metalowe elementy nawiązują do surowego stylu industrialnego, z kolei drewnopodobny blat, koszyki z naturalnych materiałów oraz żywa, zielona roślina to ukłon w kierunku stylu skandynawskiego, wnoszącego więcej ciepła i przytulności. Połączenie to daje bardzo atrakcyjny i elegancki efekt. Należy jednak pamiętać, że w małych łazienkach niewskazany jest nadmierny eklektyzm, trzeba też bardzo oszczędnie gospodarować ozdobami i dodatkami.




REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Ferro