Maszynka do płytek RUBI: HIT 850 i HIT 1200

Podziel się:
Szukasz profesjonalnej maszynki do płytek, która doskonale poradzi sobie z wymagającymi materiałami w dużym formacie? Precyzyjna, do cięcia płytek ceramicznych każdego rodzaju i w dobrej cenie?

Zatem mamy dla Ciebie prawdziwy HIT. A dokładniej rzecz ujmując RUBI HIT-850N i HIT1200N. Z tego artykułu dowiesz się co czyni tę przecinarkę tak wyjątkową.

Fot. RubiFot. RubiFot. RubiFot. Rubi

RUBI HIT 850 i 1200 - w czym tkwi jej sekret?

Maszynka do cięcia HIT- N to wytrzymałe i precyzyjne narzędzie do cięcia płytek ceramicznych każdego rodzaju, niezależnie, czy to będzie gres porcelanowy, gres szkliwiony czy płytki ścienne.
REKLAMA:

Dostępna jest w dwóch długościach roboczych: 85 cm (RUBI HIT 850N) i 120 cm (RUBI HIT 1200N).

Przecinarka wyposażona jest w aluminiową podstawę, na której mieszczą się gumowe blaty o grubości ok 1 cm, które uginają się pod płytką podczas cięcia. Pomiędzy tymi blatami, dokładnie pod linią cięcia, znajduje się stały próg łamiący, na którym płytka opiera się i pęka pod naciskiem stopy łamacza.

Fot. RubiFot. RubiFot. RubiFot. Rubi
Przecinarka HIT-N jest maszynką dwuprowadnicową. Prowadnice, osadzone na użebrowanych i mocnych stalowych supportach, wykonane są ze sztywnych prętów litych. Dzięki temu, nawet przy najbardziej wymagających pracach, kiedy mogą sprawiać wrażenie, że lekko pracują, nigdy nie ugną się w sposób trwały. Tutaj należy zaznaczyć, że pręty lite, bardzo solidne, nie mają żadnego związku z typowymi rurkami, które się gną i odkształcają.

Wózek stopy łamacza i uchwytu noża jest łożyskowany, co sprawia, że posuw na prowadnicach jest bardzo lekki i płynny.

Bardzo ważnym elementem jest mechanizm łamacza. Stopa łamacza jest bardzo szeroka, kształtem przypomina skrzydła samolotu. Taka budowa pozwala na odpowiednie rozłożenie siły i pełną styczność stopki na płytce podczas łamania, co umożliwia maksymalne wykorzystanie jej mocy.

W przypadku przecinarek HIT mówimy o maksymalnej sile nacisku nawet do 800 kg w momencie przecinania materiału.

Fot. RubiFot. RubiFot. RubiFot. Rubi
Stopa łamacza i wózek w swojej budowie opierają się o opatentowany przez RUBI System Magnet. Oznacza to, że w stopie łamacza umieszczony jest magnes, dzięki któremu, podczas nacinania, stopka jest podczepiona pod wózek, nie zahaczając tym samym o materiał i nie ograniczając w żaden sposób widoczności noża. Ten sam system pozwala następnie, by jednym ruchem drążka do góry wypchnąć stopkę w dół ustawić ją na płytce w celu złamania.

Stopa łamacza jest przymocowana do wózka za pomocą trzpienia, dzięki czemu za każdym razem po odblokowaniu automatycznie ustawia się ona w pionie, opadając całą swoją powierzchnią na płytkę, niezależnie od tego czy grubość płytki wynosi: 6, 8 czy 15mm.

Kółko tnące - czyli co, czym ciąć

Przecinarka HIT-N jest wyposażona w kółko tnące z serii Silver - 8mm, przeznaczone do cięcia płytek ceramicznych oraz gresów polerowanych gładkich, czyli standardowych ok. 8 mm.

W przypadku, gdybyś miał do czynienia z twardszymi, grubszymi materiałami, nic nie stoi na przeszkodzie , aby sięgnąć po inne noże tnące z gamy kółek tnących RUBI, od wspomnianych Silver, poprzez Gold, Endure 8mm lub Extreme 22 mm. Czyli wszystkie te noże na krótkich trzpieniach, przeznaczone do przecinarek TR czy TS, idealnie pasują również do HITa.


Przechowywanie i transport HIT-N

Maszynka do płytek RUBI HIT-N po zakupie dostarczona jest w kartonie. Jednak istnieje możliwość dokupienia płóciennej torby transportowej do modelu 85 i 120 cm.

Ponadto w przypadku maszynki HIT 850 możesz również zamówić plastikową walizkę ochronną, która oryginalnie jest wyposażeniem przecinarki RUBI Speed 92. To świetne rozwiązanie jeżeli chcesz bezpiecznie przewozić i przechowywać precyzyjne narzędzia.

RUBI HIT 850 N i 1200 opinie

Posiadasz już dłuższą przecinarkę RUBI: model TZ lub TX? W tym przypadku HIT 850 N idealnie sprawdzi się jako maszyna pomocnicza. Nie posiadasz żadnej przecinarki do płytek 120 cm? HIT-1200 doskonale radzi sobie z nimi poradzi.

W obu przypadkach, możliwość wymiany kółek tnących pozwala na pracę z różnego rodzaju materiałami od płytek standardowych gładkich, matowych, poprzez grubsze, jak również te bardziej szorstkie i chropowate.

Co użytkownicy mówią* o przecinarce do płytek RUBI HIT?

Michał: “Rewelacyjna maszynka polecam w 100% bez porównywalna prowadnica w stosunku do innych maszynek dostępnych na rynku.”

Andrzej: “Rewelacyjne narzędzie, użytkuję od 2 miesięcy. Można ciąć i łamać dosłownie, dwoma palcami. Sama nazwa mówi za siebie. Polecam.”

Daniel: “Maszynka bardzo dobrze się sprawuje i jestem bardzo z niej zadowolony i polecam ją. Dobra cena która idzie z jakością.”

*Opinie wystawione przez użytkowników maszynki do płytek RUBI HIT- N, dostępne na stronie rubi.com

HIT dla wykonawcy

Ta maszynka do cięcia to prawdziwy HIT wśród przecinarek ręcznych. Nie tylko zapewnia skuteczne i precyzyjne łamanie płytek, ale także komfort użytkownika podczas pracy. Prowadnice stalowe, przymiar do cięć seryjnych, wózek łożyskowany, System Magnet oraz wymienne noże tnące sprawiają, że jest to przecinarka, która wydajnie i niezawodnie wesprze profesjonalnego wykonawcę w jego codziennej pracy.

Możesz dowiedzieć się więcej o kółkach tnących z poniższego wideo - przewodnika:

REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Rubi
#czytelnia #narzedzie #maszyny #rubi #Maszyny i narzędzia - tematy pozostałe

Więcej tematów: