PDD wybrało generalnego wykonawcę dla inwestycji w Łodzi

Podziel się:
Spółka Polskie Domy Drewniane podpisała umowę z generalnym wykonawcą inwestycji w Łodzi. Realizacją osiedla domów jednorodzinnych zajmie się konsorcjum firm RISER i RISER.domy. W Łodzi w zabudowie jednorodzinnej, powstanie 11 lokali z 14 miejscami parkingowymi. Całość inwestycji zostanie zrealizowana w oparciu o technologię szkieletu drewnianego. Prace budowlane rozpoczną się w ostatnim kwartale tego roku. W pierwszym etapie przeprowadzone zostaną prace konstrukcyjne oraz ziemne.

- Przy wyborze generalnego wykonawcy zależało nam na tym, aby postawić na firmę, która nie tylko ma doświadczenie i świadczy kompleksowe usługi, ale też rozumie naszą filozofię. Chcemy budować zdrowe, przyjazne dla mieszkańców budynki drewniane, jednocześnie dbając o jak najmniejszy ślad węglowy, który zostawiamy. Działamy zgodnie z naszym harmonogramem. Już za kilka dni przekażemy plac budowy generalnemu wykonawcy, który będzie mógł rozpocząć swoje działania, które zakończą się w czwartym kwartale przyszłego roku – mówi Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.

Konsorcjum firm RISER i RISER.domy będzie miało pełen nadzór inwestorski nad powstaniem osiedli budynków jednorodzinnych z uwzględnieniem prac konstrukcyjnych, sanitarnych oraz elektrycznych. Do zadań generalnego wykonawcy będzie też należało zaprojektowanie infrastruktury zewnętrznej i wewnętrznej, ciągów pieszo-jezdnych oraz innych niezbędnych usług towarzyszących.
REKLAMA:

- Wspólnie z Polskimi Domami Drewnianymi rozwijamy budownictwo szkieletowe w Polsce. Cieszę się, że nasza Spółka, jej Zespół i kompleksowe podejście do inwestycji zostały zauważone i docenione. Tym bardziej, że przyszłość budownictwa dla nas, stoi pod znakiem ekologii i stałego zmniejszania degradacji środowiska. Wyzwaniem przy tej budowie jest krótki czas realizacji. Mamy pół roku na wybudowanie osiedla w stanie deweloperskim wraz z całą infrastrukturą. Profesjonalna kadra, odpowiednia organizacja budowy i stosowanie przez nas zmodułowanego systemu Wood Core House pozwala mi ze spokojem zagwarantować wykonanie i oddanie inwestycji w umówionym terminie – mówi Piotr Góralczyk, Prezes Zarządu RISER i RISER.domy.

Konstrukcja drewniana zastosowana przy budowie osiedla wytworzona będzie przez spółkę Wood Core House - to polska firma zajmująca się produkcją konstrukcji szkieletowych w autorskiej i zgłoszonej do opatentowania technologii, którą rozwija dzięki środkom z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

- Cieszymy się, że jako polski producent zmodulowanych konstrukcji szkieletowych, możemy realizować pilotażową inwestycję promującą budownictwo szkieletowe w Polsce. Krótki czas, w którym mamy dostarczyć konstrukcje drewniane budynków idealnie odzwierciedla zalety naszej technologii. Opracowany przez nas modułowy system konstrukcji pozwala nam w kilka dni wyprodukować zamówienie a ekipa montująca w ok. 6 dni postawi obiekt w stanie surowym otwartym. Kluczową zaletą dla przyszłego mieszkańca jest gwarantowana i potwierdzone przez nas trwałość i wytrzymałość budynku. Przez 3 lata poddawaliśmy testom każdy element systemu a finalnie przebadana została cała konstrukcja budynku. Badania przeprowadzane były w skali rzeczywistej na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej. Cieszymy się, że wspólnie z Polskimi Domami Drewnianymi pokażemy i rozwiniemy na rynku Polskim nowoczesne technologie ekologicznego, drewnianego budownictwa - mówi Radosław Bańkowski, Dyrektor ds. technicznych, współzałożyciel Wood Core House.

Zakończenie prac w Łodzi planowane jest na ostatni kwartał 2021 roku.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Spółka Polskie Domy Drewniane SA (PDD)
#wiadomości #dom #wnetrza #z drewno

Więcej tematów: