Nowość! Panoramiczne drzwi przesuwne LivIngSlide – widok bez ograniczeń

Podziel się:
Tarasowe drzwi przesuwne stały się już nieodłącznym elementem architektury domów jednorodzinnych, gdyż doskonale doświetlają wnętrza i pozwalają tworzyć swobodne, szerokie przejścia między salonem a ogrodem. Jeszcze większe poczucie wolności dają nowe drzwi panoramiczne Schüco z PVC-U z efektownie wąskimi ramami.

Standardowy wariant drzwi Schüco LivIngSlide z panoramicznym skrzydłem stałym, które obrazuje efekt transparentności uzyskany poprzez redukcję szerokości ramy skrzydła do 72 mm.

Drzwi przesuwne Schüco LivIngSlide o efektownym, panoramicznym wyglądzie<br />Fot. SchücoDrzwi przesuwne Schüco LivIngSlide o efektownym, panoramicznym wyglądzie
Fot. Schüco
Nowoczesna architektura w dużej mierze kojarzy się z brakiem granic i ograniczeń. Układ wnętrz jest często planowany na otwartym planie, a przestrzeń wewnętrzna płynnie przechodzi w wypełniony słońcem taras czy starannie rozplanowany ogród. Drzwi przesuwne doskonale odpowiadają tym założeniom, gdyż umożliwiają projektowanie bardzo szerokich przejść i stosowanie dużych przeszkleń zapewniających szeroki widok na otoczenie. Przy zastosowaniu odpowiednio dobranych rozwiązań można wykreować imponujący efekt harmonijnego przenikania się wnętrza z przestrzenią zewnętrzną. Z myślą o takich nowoczesnych projektach powstał nowy, panoramiczny wariant energooszczędnych drzwi przesuwnych LivIngSlide. Dzięki ograniczeniu widocznej szerokości ram skrzydeł o około 27% zwiększa się proporcja oszklenia, co oznacza jeszcze większą transparentność i lepsze doświetlenie pomieszczeń.
REKLAMA:

Więcej światła i wolności

Najnowszy wariant drzwi podnoszono-przesuwnych LivIngSlide zwraca uwagę imponującym, panoramicznym designem uzyskanym dzięki redukcji widocznej szerokości ramy skrzydła z 99 mm do zaledwie 72 mm, co pozwoliło zwiększyć udział szyby. W jednej ościeżnicy o można umieścić aż do czterech panoramicznych skrzydeł stałych i przesuwnych, uzyskując efektowny, transparentny wygląd stolarki zgodny z najnowszymi wyznacznikami nowoczesnej architektury. Wielkoformatowe drzwi przesuwne o wymiarach nawet do 6500 × 2582 mm zapewniają panoramiczny widok na zewnątrz i maksymalny dostęp światła. Efekt płynnego przejścia między salonem a ogrodem można dodatkowo uwypuklić, stosując ciepły próg zero milimetrów. Harmonijnie zlicowana z posadzką konstrukcja jest zgodna z normą DIN 18040 i odpowiada najwyższej, 6 klasie przejezdności zgodnie z wytyczną ift BA-01/1. Dzięki temu usuwa wszelkie fizyczne bariery w przechodzeniu, a dodatkowo zwiększa dostęp światła.

Drzwi przesuwne Schüco zostały w tym roku wyróżnione nagrodą Top Marka 2021<br />Fot. SchücoDrzwi przesuwne Schüco zostały w tym roku wyróżnione nagrodą Top Marka 2021
Fot. Schüco

Zgodne z wszystkimi wymaganiami

Nowa panoramiczna konstrukcja podnoszono-przesuwna LivIngSlide łączy przejrzysty design z doskonałą ochroną przed warunkami atmosferycznymi. Starannie przemyślane strefy izolacyjne i zastosowanie wysokiej jakości zgrzewalnych uszczelnień z EPDM sprawia, że spełnia ona z nawiązką surowe kryteria energooszczędności, jakie obowiązują od 2021 roku. Stolarka z szybą Ug = 0,6 W/(m2K) może osiągać doskonały współczynnik przenikania ciepła poniżej Uw = 0,8 W/(m2K), co oznacza, że może być z powodzeniem stosowana w domach wysoko energooszczędnych. W stabilne skrzydła o maksymalnej masie do 300 kg i zwiększonej głębokości zabudowy do 82 mm można bezpiecznie duże, wielokomorowe pakiety szybowe. Wielokomorowe profile i izolowany cieplnie próg zapewniają skuteczną ochronę przed chłodem oraz kondensacją pary wodnej, nawet w strefie naroży skrzydła. Ponadto innowacyjne rozwiązanie odwodnienia i uszczelnienia stosowane w progu zero milimetrów gwarantuje doskonałą wodoszczelność. Wszystko to sprawia, że drzwi przesuwne LivIngSlide odpowiadają wymaganiom przyszłościowej architektury pod każdym względem.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Schüco
#okna #drzwi #okna i drzwi #schuco #produkty #Okna i drzwi - tematy pozostałe

Więcej tematów: