Covid Detector od ML System z certyfikatem EMC

Podziel się:
Covid Detector od ML System otrzymał od notyfikowanej jednostki J.S. Hamilton Poland certyfikat zgodności z dyrektywą EMC, potwierdzający, że za sprawą zminimalizowanej emisji fal elektromagnetycznych można go bezpiecznie używać w przestrzeniach zamkniętych.

- Uzyskanie certyfikatu EMC jest istotnym kamieniem milowym w procesie wprowadzania do obrotu Covid Detectora, jako wyrobu medycznego wykorzystywanego do tzw. samokontroli. Stanowi potwierdzenie, że można go bezpiecznie używać, ponieważ nie wpływa negatywnie
w zakresie emisji fal elektromagnetycznych na inną aparaturę, w tym medyczną. Chcemy, aby nasze urządzenie było docelowo instalowane nie tylko w placówkach medycznych, ale również w hotelach, zakładach pracy czy podczas imprez masowych, celem przeprowadzania testów przesiewowych na dużą skalę
- komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Równolegle w ramach trybu profesjonalnego spółka stara się o wydanie rekomendacji dla Covid Detectora na wykorzystanie urządzenia w procesie kwalifikacji osób badanych do kwarantanny lub jej zwolnienia, np. na lotniskach.
REKLAMA:

- Rozmawiamy zarówno z polskimi instytucjami, jak i partnerami zagranicznymi. Otrzymujemy sygnały o chęci wykorzystania Covid Detectora nie tylko w polskich portach lotniczych, ale także europejskich, a nawet spoza naszego kontynentu. Nie mamy wpływu na tempo procedowania, jednak liczymy, że uzyskamy wymagane rekomendacje możliwie szybko. Uważamy, że włączenie Covid Detectora do pełnego procesu diagnostycznego pozwoliłoby na skuteczniejszą walkę z czwartą falą pandemii koronawirusa – dodaje Dawid Cycoń.

ML System uruchomił dedykowaną Covid Detectorowi stronę internetową: coviddetector.eu, gdzie prezentuje najważniejsze informacje związane z procesem komercjalizacji urządzenia.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: ML System
#wiadomości #architektura #wnetrza #pandemia #W CZASIE PANDEMII

Więcej tematów: