Niezbędnik stolarza 2.0

Podziel się:
Postęp sprawia, że możemy pracować wygodniej, sprawniej oraz przede wszystkim opłacalniej. Choć nasi przodkowie przy robieniu mebli nie używali komputera, my - dla odmiany - nie wyobrażamy sobie życia bez niego. Co cyfryzacja ma do zaoferowania stolarzom? Na to pytanie odpowiadają eksperci firmy JAF Polska.

Fot. JAF PolskaFot. JAF Polska
Chcemy obsługiwać więcej klientów, realizować więcej zleceń i zarabiać więcej pieniędzy w tym samym czasie. Jak to zrobić? W Internecie znajdziemy bezpłatne narzędzia, które umożliwiają nam zwiększenie produkcji — bez potrzeby kupowania dodatkowych maszyn. Zamiast wykonywać wszystko własnoręcznie, możemy skupić się na zdobywaniu nowych zleceń oraz montażach, a cięcie i okleinowanie płyt zlecić online. Wystarczy założyć konto i zalogować się.

Fot. JAF PolskaFot. JAF PolskaFot. JAF PolskaFot. JAF Polska

WebCut 2.0

WebCut 2.0 to zdalna linia do produkcji mebli na wymiar. Jest to usługa cięcia i okleinowania online, która po zalogowaniu pozwala na otrzymanie bezpośredniego dostępu do aktualnych stanów magazynowych i ofert specjalnych. Wybrane materiały są dla nas automatycznie rezerwowane, a po złożeniu zamówienia otrzymujemy informację o terminie dostawy lub odbioru. Dzięki temu możemy szczegółowo zaplanować naszą pracę.

- Jak używać WebCut 2.0? Logujemy się na stronie www.jaf-polska.pl i klikamy Usługę Cięcia w prawym górnym rogu. Jeśli jesteśmy już zalogowanymi klientami JAF Polska, możemy przejść tam prosto z poziomu sklepu. Zaczynamy od tworzenia nowego zamówienia. Z ogromnej gamy materiałów płytowych oraz dekoracyjnych wybieramy interesujące nas pozycje. Błyskawicznie zaznaczamy potrzebne płyty, struktury i obrzeża. Następnie wprowadzamy wymiary formatek. Już niedługo będzie można skorzystać w tym celu z opcji importu pliku z popularnych programów m.in. Corpus, PalleteCAD, Pro100. – mówi specjalista IT z JAF Polska.

Program sam oblicza optymalny rozkrój, który wystarczy zaakceptować. Możemy też skorzystać z własnego formularza rozkroju w postaci arkusza Excel, który znajdziemy na stronnie JAF Polska. Należy go pobrać, uzupełnić i zaimportować do systemu. Rozkrój wyliczany jest za rzeczywistą ilość, a nie ilość minimalną. Otrzymujemy więc gotową cenę, którą od razu możemy przesłać klientowi — z doliczoną marżą i ceną montażu. To jeszcze nie koniec udogodnień przewidzianych dla zawodowych stolarzy.

- W WebCut mamy wszystko pod ręką, przez całą dobę. Najczęściej zamawiane materiały dodajemy do ulubionych. Klient może też zdefiniować własne nazwy towarów (ze swojego systemu) dla materiałów z JAF, aby uniknąć uzupełniania numerycznych indeksów w swoim programie. Czyli zamiast operować systemowym numerem artykułu, przypisujemy go sobie np. jako Dąb Półflader. W celu wyszukania odpowiedniego programu do frezowania z lewej i prawej strony formatki — możemy wprowadzić kod kreskowy używany dla maszyn CNC. Opcja importu danych do formatek jest intuicyjnie zaznaczona na stronie, a każdy etap importu weryfikowany na bieżąco. Nie musimy więc martwić się, że nasze zamówienie zawiera błędy i w produkcji coś pójdzie nie tak. — dodaje specjalista IT z JAF Polska

Fot. JAF PolskaFot. JAF PolskaFot. JAF PolskaFot. JAF Polska

Profesjonalne podejście

Gdy słyszymy o takich rozwiązaniach po raz pierwszy… zazwyczaj zapala się nam w głowie ostrzegawcza lampka. Wiadomo, wszystko można zlecić na zewnątrz, ale to my odpowiadamy za efekt końcowy. Mało kto chce ryzykować budowaną latami renomę dla kilku zleceń więcej — jest to zrozumiałe. Należy jednak wiedzieć, że istnieją rozwiązania pomyślane stricte pod kątem zawodowych stolarzy. Korzystając z WebCut mamy pewność, że otrzymane elementy będą wykonane tak, jakbyśmy robili je dla siebie. Rozkrój i obróbka prowadzone są na nowoczesnych sprzętach, zarezerwowanych dotychczas jedynie dla największych stolarni.

- Realizacja zleceń odbywa się na dwóch specjalistycznych liniach produkcyjnych. Pierwsza z nich to linia do rozkroju płyt zintegrowana z magazynem automatycznym, który skraca czas realizacji zamówień. Druga to linia do oklejania obrzeży ABS. Obróbka krawędzi wykonywana jest za pomocą klejenia PUR, które podnosi odporność na wodę̨ oraz wysokie temperatury. Do wszystkich rozkrojów korzystamy z pił panelowych i realizujemy szeroką gamę nawiertów. Wiercenie otworów oraz frezowanie wpustów odbywa się̨ w jednym cyklu obróbki. Nawiercanie otworów pod łączniki jest wykonywane zgodnie ze zdefiniowanym schematem. Dodatkowo kołki może zamocować automat kołkujący. Nawierty i frezy należy domówić mailowo przy pomocy rysunków technicznych. — wyjaśnia Paweł Rachowiak, kierownik produkcji JAF Polska

Obróbce podlegają wszystkie elementy części meblowych oferowanych przez JAF Polska. W WebCut do wyboru mamy płyty meblowe z krawędziami ABS o grubości 0,8 mm, 1 mm, 2 mm oraz obrzeżami naturalnymi. Oferowana jest także biała lub przezroczysta spoina, w zależności od dekoru. Gotowy element jest zawsze oznaczony i starannie zapakowany.
REKLAMA:

Dodatkowe ręce do pracy, kiedy ich potrzebujemy

Możliwości produkcyjne możemy tradycyjnie zwiększać poprzez rozbudowę stolarni, czyli nowe maszyny i pracowników. Jednak każda z tych opcji to spore zobowiązanie na przyszłość. Korzystając z WebCut nie musimy szacować zamówień na kilka miesięcy naprzód, ani płacić nic z góry. Korzystamy wtedy, gdy potrzebujemy. To wielka zaleta, zwłaszcza w wyjątkowo niepewnym okresie galopujących cen i nieregularnych lockdownów. W zamian otrzymujemy to, co najważniejsze, czyli czas. Możemy go zamienić go na chwile spędzone z rodziną, odpoczynek lub wypracowanie dodatkowego zysku, który zainwestujemy w rozwój naszej firmy.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: JAF Polska
#czytelnia #meble #technologie #wnetrza #drewno #Wnętrza, wystrój, architektura - tematy pozostałe

Więcej tematów: