W szarościach im do twarzy. OknoPlus prezentuje drzwi Reveal inspirowane modnym betonem

Podziel się:
Kiedyś traktowany jako pospolity materiał budowlany, przykrywany tynkiem, tapetami czy płytkami, dziś zrzuca z siebie miano aktora czwartego planu i staje się jednym z najgorętszych trendów architektonicznych ostatnich sezonów. Beton, bo o nim mowa, zdobi ściany, podłogi oraz meble w industrialnych i wnętrzach, a do tego odważnie wychodzi „za próg” – i to dosłownie! Coraz częściej widać go bowiem na elewacjach, a designerską wisienkę na torcie stanowią drzwi zewnętrze inspirowane jego fakturą. OknoPlus ma sposób, by było modnie… już od wejścia!

Fot. OknoPlusFot. OknoPlus

Gdy forma… podąża za funkcją

Kiedyś widoczne betonowe elementy mówiły jasno: tu dzieje się remont! Teraz świadczą o tym, że remont poszedł zgodnie z planem i doskonale wpisuje się w nieco surowy, ale i niezwykle designerski klimat pofabrykanckich, loftowych przestrzeni. W czterech ścianach czuje się świetnie z czerwoną cegłą, naturalnym drewnem, chłodnym metalem i monumentalnymi przeszkleniami, które rzucają na niego zupełnie nowe światło. Ale… jak sprawić, by to, co w środku idealnie korespondowało z tym, co na zewnątrz? Można postawić na farbę strukturalną lub betonowe płyty, które ozdobią elewację, ale nie tylko! Oryginalnym elementem będą bez wątpienia drzwi – takie, których skrzydło doskonale imituje strukturę tego niezwykłego surowca. I tu z pomocą przychodzą niebanalne panele Reveal.

Fot. OknoPlusFot. OknoPlus

Kropka nad designerskim „i”

Wśród 27 propozycji nieszablonowych sposobów wykończenia drzwi zewnętrznych Reveal znalazły się aż 4 „szyte na miarę” industrialnych projektów. Concrete – o najbardziej minimalistycznym wyrazie, Definite – z mocnym akcentem w postaci pochwytu wyżłobionego w panelu, Enduring – z powierzchnią imitującą wielkogabarytowe płyty oraz Stiff, w których główną rolę gra szklany element wpuszczający do wnętrz nieco światła.

- Drzwi Reveal możemy spersonalizować od A do Z i dostosować je precyzyjnie do wymagań każdego, nawet najbardziej odważnego projektu – mówi Jarosław Szumiec, ekspert marki OknoPlus. – Począwszy od pokrycia skrzydła powłoką o praktycznie dowolnej strukturze i barwie, przez wybór rodzaju pochwytów, klamek czy aplikacji np. ze szczotkowanej stali nierdzewnej. W przypadku modeli z przeszkleniem, w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, mamy do dyspozycji szybę piaskowaną, refleksyjną, Satinovo czy barwioną w masie. To nie tylko atrakcyjny detal, ale i więcej promieni słonecznych we wnętrzu pomieszczenia bez obaw o utratę cennej prywatności – dodaje ekspert.

Fot. OknoPlusFot. OknoPlusFot. OknoPlusFot. OknoPlus

Design i doskonałe parametry – duet idealny

To, co wyróżnia Reveal na tle innych rozwiązań to zachowanie balansu między tym, co estetyczne a tym, co efektywne, tj. drobiazgową estetyką wykończenia a perfekcyjnymi właściwościami termoizolacyjnymi oraz niezwykle korzystnym dla klienta stosunkiem ceny do jakości.

Fot. OknoPlusFot. OknoPlusFot. OknoPlusFot. OknoPlus
Ud już od 0,80 W/m2K, Ug na poziomie 0,6 W/m2K, pakiety szybowe o grubości 48 mm, a do tego ciepła ramka, wysoka wodo- i wiatroszczelność, a także… zupełnie innowacyjne przekładki termiczne – taki zespół cech czyni z nich najlepsze uzupełnienie budynków energooszczędnych, a nawet pasywnych. Specjalne izolatory redukują ryzyko odkształceń związane z różnicą temperatur wewnątrz i na zewnątrz budynku, co czyni z tej konstrukcji jedyne takie rozwiązanie na rynku stolarki otworowej.

Reveal nie tylko ozdobią wnętrze i sprawią, że dom będzie ciepły i cichy, ale również… bezpieczny! Model ten wyposażony został w 3-punktową zasuwnicę, a jeśli wymagania są większe możemy zdecydować się na 5-punktową zasuwnicę z opcją podłączenia silnika i kontrolą dostępu. Drzwi można doposażyć w elektrorygiel, samozamykacz oraz kontaktrony, a w standardzie producent oferuje bolce antywyważeniowe.
REKLAMA:

Industrialny projekt nie musi ograniczać się wyłącznie do wnętrz! Duże przeszklenia, elewacja utrzymana w odcieniach szarości i drzwi Reveal imitujące betonową fakturę. Love loft?
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#okna #drzwi #czytelnia #okna i drzwi #na zewnatrz_bud #oknoplus

Więcej tematów: