Z odpływem czy bez – jak urządzić nowoczesną kabinę prysznicową?

Podziel się:
Tradycyjna, zabudowana kabina prysznicowa składa się zwykle z wysokiego brodzika i drzwi zamykanych na różne sposoby. Nowoczesne kabiny to już zupełnie inna bajka… Oto trzy interesujące przykłady

Fot. FerroFot. Ferro

Za szklaną taflą

W aranżacjach zaczął dominować typ walk-in – bez brodzika. Jak w imponującej szarej kompozycji z płytkami przypominającymi patchwork. Zastosowane transparentne szklane panele, pełniące funkcję ścianki z drzwiami, nie zakłócają przestronności pomieszczenia. Pozwalają wyeksponować nie tylko piękne, wzorzyste kafelki, ale i efektowny czarny zestaw prysznicowy z deszczownią Squerto Lux Black. Dzięki temu strefa prysznica może stać się główną, najbardziej wyrazistą dekoracją łazienki.

Odpływ znajduje się w podłodze. Aby takie rozwiązanie dobrze spełniło swoje zadania, posadzka musi być lekko nachylona w jego stronę (konieczne jest więc odpowiednie wyprofilowanie).
REKLAMA:

Wykorzystany w stylizacji czarny odpływ liniowy Super Slim Pro został umieszczony na wąskim pasku pomiędzy ścianą a podłogą. Wykonano go ze stali nierdzewnej. Z zewnątrz nie widać żadnych kratek ściekowych, pod stopami osoba biorąca kąpiel ma zupełnie gładką powierzchnię. Przepustowość tego modelu wynosi 48 litrów na minutę. Kołnierz hydroizolacyjny uszczelnia konstrukcję i zabezpiecza łazienkę przed zalaniem. Urządzenie posiada syfon zintegrowany z otworem rewizyjnym oraz korek rewizyjny, który zapewnia łatwy dostęp do syfonu i ułatwia jego czyszczenie czy serwisowanie.

Fot. FerroFot. Ferro

We wnęce

Projektanci chętnie tworzą nowoczesne „kabiny” w specjalnych wnękach. Przykładem beżowa aranżacja, w której wszystkie ściany, także w strefie prysznica, wyłożono prostokątnymi, jasnymi kaflami naśladującymi kamień. W całej łazience znajduje się też jednolita biała posadzka. Tym sposobem udało się uzyskać efekt przestronności i spójności całej stylizacji.

Doskonale wpisuje się w tę koncepcję odpływ „pod płytkę”. Ma w górnej części specjalną ramkę do wypełnienia płytką lub inną okładziną idealnie dopasowaną do podłogi. Przepustowość tego modelu wynosi 54 litry na minutę. Wykonany jest ze stali nierdzewnej, ręcznie szlifowanej. Posiada kołnierz hydroizolacyjny, a także regulowane nóżki.

W strefie prysznica umieszczono komfortową deszczownię z natryskiem i baterią Algeo, a także stworzono podświetlone LED-ami półki, praktyczne i dekoracyjne zarazem.

Fot. FerroFot. Ferro

Z wanną

Trzecia propozycja przykuwa uwagę wanną w roli brodzika. To hybrydowe rozwiązanie, dobre dla osób, które nie wyobrażają sobie łazienki bez długich kąpieli w wannie, ale na co dzień cenią szybki prysznic i relaks, który zapewnia np. deszczownia.

Funkcję kabiny pełni szklana ścianka o czarnej ramie ze szprosami. Zastosowano tu zestaw natryskowy punktowy Amigo VerdeLine. Ma nie tylko oszczędną formę. Oszczędza też wodę, ponieważ posiada system napowietrzania strumienia wody, który pozwala na ograniczenie jej zużycia nawet o 50 procent. System łatwego usuwania kamienia wapiennego easy clean usprawnia czyszczenie urządzenia. Zestawowi towarzyszy bateria wannowa VITTO VERDELINE wyposażona w regulator ceramiczny, automatyczny przełącznik wanna/natrysk z blokadą oraz wbudowany ogranicznik przepływu dla wyjścia natrysku. Armatura ta ma eleganckie chromowane wykończenie.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Ferro
#czytelnia #wnetrza #ferro #prysznic #Armatura, wanny, natryski - inspiracje

Więcej tematów: