System MB-Skyline Type R od Aluprof z nagrodą Stol Archi 2022

Podziel się:
Innowacyjne drzwi przesuwne z ukrytą ramą MB-Skyline Type R od Aluprof nagrodzono kolejnym branżowym wyróżnieniem. System został doceniony w konkursie StolArchi 2022, zdobywając nagrodę główną w kategorii Forma.

Fot. EcoFlowFot. EcoFlow
StolArchi to konkurs organizowany przez redakcję miesięcznika „Forum Branżowe”, w którym przedstawiciele biur projektowych nagradzają najlepsze produkty z branży stolarki otworowej. Wyróżnienia przyznawane są przez praktyków, którzy każdego dnia wykorzystują w swoich projektach systemy okienne i drzwiowe – dzięki temu są w stanie doskonale ocenić nie tylko ich walory wizualne, ale też funkcjonalne. Zdobycie nagrody głównej w kategorii Forma przez system MB-Skyline Type R stanowi potwierdzenie najwyższej jakości oraz innowacyjności rozwiązania oferowanego przez Aluprof. To już kolejna nagroda Stol Archi, która trafiła do dostawcy nowoczesnych systemów aluminiowych i innowacyjnych rozwiązań dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego. W minionym roku Aluprof otrzymał wyróżnienie w kategorii funkcja – innowacja oraz nagrodę w kategorii głosowanie internautów za system MB-79N.

MB-Skyline Type R – sposób na spektakularne, szklane ściany

MB-Skyline Type R firmy Aluprof to panoramiczne drzwi przesuwne z ukrytą ramą. Dzięki zastosowaniu wąskich słupków, które na połączeniu skrzydeł mają jedynie 25 mm szerokości, stworzona konstrukcja zyskuje efekt lekkości i pozwala zatrzeć granicę między wnętrzem a przestrzenią wokół budynku, jednocześnie wpuszczając do wnętrz dużą ilość światła dziennego. Maksymalna wysokość konstrukcji to aż 4 metry, co pozwala na uzyskanie imponujących, szklanych ścian. Pomimo pokaźnych rozmiarów do przesuwania drzwi nie potrzeba dużej siły – zastosowane uszczelki ślizgowe sprawiają, że mechanizm działa niemal bezszelestnie. Z kolei zastosowane pakiety 3- szybowe o grubości od 52 do 60 mm pozwalają na zachowanie wysokich parametrów izolacyjności termicznej.
REKLAMA:

System doceniony przez branżę

Stol Archi 2022 to nie pierwsza nagroda, jaka trafia do firmy Aluprof za MB-Skyline Type R. System wyróżniono już przyznając mu tytuł TopBuilder 2022 w kategorii Produkt, a dodatkowo rozwiązanie to zostało nagrodzone podczas 31. Konwentu Stolarki VIP – doceniono m.in. jego wyjątkową innowacyjność.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Aluprof
#okna #wiadomości #okna i drzwi

Więcej tematów: