Budując lepsze jutro. Zrównoważony rozwój i inicjatywa 5R w strategii biznesowej Algeco

Podziel się:
Współcześnie skuteczna strategia biznesowa to taka, która odzwierciedla w swoich założeniach idee zrównoważonego rozwoju – stały się one ważniejsze, niż kiedykolwiek do tej pory. Założenia te zostały włączone, wraz z transformacją ESG, do wizji, celów i codziennej działalności biznesowej Algeco. Zgodnie z zasadą cyrkularności firma zapewnia ludziom moduły kontenerowe tworzące przestrzeń do pracy, nauki i życia. Spójrzmy, jak dotarliśmy do miejsca, w którym firma Algeco znajduje się dzisiaj.

Fot. AlgecoFot. Algeco
Algeco dąży to tego, aby realizować cele biznesowe uwzględniając równolegle kwestie etyczne, środowiskowe i społeczne. Przejawia się to m.in. w licznych inicjatywach dążących do stworzenia przyjaznych miejsc pracy, w których promuje się na kulturę transparentności, różnorodności, równego traktowania i uczciwości biznesowej.

W ramach naszego zaangażowania w realizacje celów zrównoważonego rozwoju, firma w szczególności koncentruje się na realizacji sześciu Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs): UN SDG 12, 9 & 13, 4, 5 & 11, odpowiednio:

Gospodarka Obiegu Zamkniętego

W Algeco wdrożony został model gospodarki cyrkularnej, tzw. „pętle w pętlach”. Oznacza to, że większość stosowanych materiałów ma „ciągłe życie” i są one używane dopóty, dopóki zachowują niezbędne parametry techniczne. Po tym czasie są poddawane recyklingowi, pozostawiając minimalną ilość odpadów resztkowych.

Długoterminowym celem firmy jest zachowanie wartości materiałów i zasobów w nieskończoność, bez żadnych odpadów resztkowych. Warto podkreślić, że moduły kontenerowe Algeco są wielokrotnego użytku, elastyczne, rekonfigurowalne i nadają się do recyklingu. Można je szybko i łatwo dostosować do nowych potrzeb, zmian demograficznych i zmieniających się wymagań klimatycznych.

Fot. AlgecoFot. Algeco

Środowisko - droga do Net Zero

Produkty Algeco i model gospodarki cyrkularnej mają zdecydowaną przewagę środowiskową w porównaniu do tradycyjnego budownictwa. Ambicją Algeco jest osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla netto w ramach działalności biznesowej, w tym łańcucha dostaw. Poprzez minimalizację zużycia zasobów i działanie w jak największej liczbie "pętli w pętlach", nasze rozwiązania modułowe są mniej obciążacjące środowisko niż tradycyjne budynki i zarazem generują zdecydowanie mniejszy ślad węglowy.

Społeczny – inwestycje w Pracowników i lokalne społeczności

Nasze główne obszary zainteresowania społecznego to dostarczanie rozwiązań modułowych, które przynoszą korzyści społecznościom, w których działamy, zapewnienie bezpiecznego i zdrowego środowiska pracy dla naszych pracowników oraz wspieranie zróżnicowanej i integracyjnej kultury. Nasze rozwiązania modułowe są wykorzystywane w szkołach, placówkach opieki zdrowotnej, budynkach mieszkalnych i innej ważnej infrastrukturze społecznej.

Opracowując nowe produkty i rozwiązania oraz adaptując i ponownie wykorzystując istniejące jednostki, ściśle współpracujemy z naszymi klientami i wspieranymi przez nich społecznościami, aby zapewnić pozytywne korzyści społeczne.

Zarządzanie biznesem

Zaangażowanie Algeco w promowanie i wdrażanie idei zrównoważonego rozwoju jest wspierane na każdym szczeblu Modulaire Group - od udziałowców, zarządu, starszych liderów i zespołów zarządzających, aż po wszystkie zakłady montażowe i oddziały lokalne.

Gospodarka odpadami: od 3R do 5R

W Algeco, zgodnie z naszą strategią zrównoważonego rozwoju, rozwijamy wiele regionalnych działań. Jedną z najnowszych i najbardziej udanych inicjatyw zmierzających do osiągnięcia zerowej ilości odpadów jest projekt "Sustainability - 5R; way to become Zero Waste Company", podpisany przez Jakuba Łazowego, Dyrektora Zarządzającego Algeco Polska. Proces ten podsumowany jest przez 5 następujących zasad:
• Odrzuć to, czego nie potrzebujesz (nie kupuj za dużo, sprzedaj to, czego już nie potrzebujesz, nie składuj odpadów)
• Wykorzystuj ponownie poprzez zastosowanie materiałów łączących wielokrotnego użytku.
• Naprawiaj a nie wyrzucaj
• Poddaj recyklingowi to, czego nie możesz odrzucić, ponownie wykorzystuj lub naprawiaj. Znajdź partnera, który potrzebuje tego, co wyrzucasz.
• Ograniczaj to, co wyrzucasz, i zmniejszaj koszty. Sprzedawaj zamiast wyrzucać.

Wprowadzony w Algeco innowacyjny program "Sustainability - 5R; the way to become Zero Waste Company" został uznany w Grupie Modulaire za modelowe rozwiązanie, łączące ekologiczny trend prowadzenia działań odpowiedzialnych środowiskowo z efektywnością biznesową; inicjatywa została także wybrana jako najlepsza w wewnętrznym programie Leadership of Tomorrow.

Jakub Łazowy, Dyrektor Zarządzający Algeco Polska. Fot. AlgecoJakub Łazowy, Dyrektor Zarządzający Algeco Polska. Fot. AlgecoNie ulega wątpliwości, że stosowanie strategii 5R w przedsiębiorstwach przynosi wiele bezpośrednich korzyści dla środowiska naturalnego. Oszczędzając, przetwarzając, a przede wszystkim ponownie wykorzystując materiały, zmniejszamy ilość odpadów i przyczyniamy się do uzdrowienia globalnie nadmiernie eksploatowanego ekosystemu Ziemi. (...) Nie mam wątpliwości, że firmy, które chcą się dynamicznie rozwijać, muszą dążyć do jak najbardziej efektywnego i etycznego zarządzania zasobami. To już nie jest kwestia wyboru, ale raczej odpowiedzialności i perspektywicznego myślenia o planecie i przyszłych pokoleniach – powiedział Jakub Łazowy, Dyrektor Zarządzający Algeco Polska.

The sustainable #worldofAlgeco

Lepsze jutro dla wszystkich jest tym, do czego dążymy w #worldofAlgeco. Dlatego
z przyjemnością prezentujemy kolejne zrównoważone projekty budowane przez Algeco w całej Europie. W szczególności warto zwrócić uwagę na:

Pierwszą restaurację o zerowej emisji dwutlenku węgla w Wielkiej Brytanii. To doskonale zaprojektowany budynek modułowy dostarczony przez oddział Algeco w Wielkiej Brytanii. Restauracja spełnia standard Net-zero zarówno w swojej konstrukcji, jak i codziennej eksploatacji dzięki wykorzystaniu materiałów naturalnych lub pochodzących z recyklingu. Energię zapewnia rozwiązanie stanowiące połączenie turbin wiatrowych i paneli fotowoltaicznych. Budynek usuwa z atmosfery tyle dwutlenku węgla, ile uwalnia w ciągu całego swojego życia, włączając w to etapy budowy, eksploatacji i rozbiórki.
REKLAMA:

Innym projektem spełniającym ambitne kryteria zrównoważonego rozwoju jest wyjątkowe przedszkole z "okrągłymi narożnikami" zbudowane przez Algeco Gmbh w Spalt w Niemczech. Budynek jest wysoce energooszczędny dzięki dobrze izolowanej konstrukcji budynku i zastosowaniu technologii ogrzewania regeneracyjnego. Jest on również wyposażony w płaski, zielony dach, który zapewnia dodatkową ochronę przed słońcem i stanowi naturalne sposób na utrzymanie komfortu termicznego wewnątrz budynku.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#czytelnia #architektura #inwestycje #wnetrza #Wnętrza, wystrój, architektura - tematy pozostałe

Więcej tematów: