Schneider Electric na targach Hannover Messe - znaczenie zrównoważonej transformacji cyfrowej

Podziel się:
Schneider Electric zaprezentuje nowe technologie nastawione na rozwiązanie kwestii rosnącego zapotrzebowania na energię i pomoc przemysłowi w wypełnieniu zobowiązań dotyczących zerowego zużycia energii netto. Firma przedstawi nową, zintegrowaną platformę Digital Twin firmy ETAP oraz najnowocześniejsze oprogramowanie przemysłowe firmy AVEVA.

Fot. Schneider Electric

Fot. Schneider Electric


Schneider Electric, lider cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, zaprezentuje na targach Hannover Messe 2023 szereg nowych technologii i rozwiązań programowych, które pomogą przemysłowi w realizacji globalnych priorytetów w zakresie bezpieczeństwa energetycznego, efektywności wykorzystania zasobów i zrównoważonego rozwoju.

Znajdujemy się w wyjątkowym momencie historii, w którym globalny cel neutralności węglowej spotyka się z krótkoterminową potrzebą złagodzenia kryzysu energetycznego – mówi Barbara Frei, wiceprezeska ds. automatyki przemysłowej w Schneider Electric. – Mamy bezprecedensową możliwość rozwiązania tych problemów, ale wymaga to zmiany sposobu myślenia i odpowiednich narzędzi. Musimy przyjąć holistyczne spojrzenie na inwestycje energetyczne, zajmując się zarówno efektywnością, jak i przejściem na wytwarzanie czystej energii. Technologie digitalizacji, automatyzacji i elektryfikacji, które zaprezentujemy na targach Hannover Messe, są dowodem na to, że rozwiązania dla stojących przed nami wyzwań istnieją tu i teraz.

REKLAMA:

Hannover Messe to najważniejsze na świecie targi przemysłowe, które odbywają się w Hanowerze w Niemczech. Tegoroczna edycja potrwa od 17 do 21 kwietnia. Innowacje, które Schneider Electric ogłosi podczas wydarzenia, obejmują opartą na technologiach IoT i plug-and-play, otwartą, interoperacyjną architekturę i platformę EcoStruxure, służącą do napędzania efektywności w przemyśle.

Prezentowane nowości obejmują:

Automatykę i sterowanie

EcoStruxure⦁ Automation ⦁ Expert⦁ V23.0: Pierwszy na świecie przemysłowy system automatyzacji oparty na oprogramowaniu oferuje teraz rozwiązania redundantne oparte na oprogramowaniu dla rynku odsalania wody. EcoStruxure Automation Expert staje się pojedynczą platformą oprogramowania sterującego, która zapewnia konwergencję dla maszyn, rozwiązań hybrydowych i procesów przemysłowych. Nowe funkcje w wersji V23.0 obejmują ulepszoną integrację z platformą systemową AVEVA umożliwiającą ponowne wykorzystanie grafik z istniejących aplikacji do szybszego projektowania systemu oraz nowy edytor graficzny do automatyzacji proceduralnej, co poprawia skuteczność operacyjną. Nowa wersja zapewnia kompatybilność z wieloma systemami operacyjnymi dostępnymi dla HMI EcoStruxure Automation Expert i archiwum, które teraz jest dostępne zarówno w systemie Linux, jak i Windows, co pozwala użytkownikom rozwijać podobne obiekty na wszystkich zgodnych systemach operacyjnych.

Połączenie EcoStruxure Automation Expert i rozwiązań wysokiej dostępności opartych na komputerach osobistych to kontynuacja trendu, w którym automatyka staje się w większym stopniu oparta na oprogramowaniu i jest bardziej niezależna od maszyn – wskazuje Alicia Pérez Ballester, kierowniczka ds. automatyki, systemów i optymalizacji procesów w Acciona Water Solutions, wieloletnia klientka i partnerka biznesowa Schneider Electric. – Takie podejście może przynieść konkretne korzyści naszym inwestycjom zarówno w fazie projektowania, jak i podczas eksploatacji.
 

Komunikujące się produkty

Zarządzanie⦁ silnikami: Najnowsza odsłona oferty Schneider Electric w zakresie zarządzania silnikami wiąże się z nowymi obudowami Spacial SFN, które chronią urządzenia w każdych warunkach oraz umożliwiają szybszy i bardziej elastyczny montaż paneli z ponad tysiącem możliwych konfiguracji. Nowe obudowy są stworzone z wykorzystaniem o 35% mniejszej emisji CO2 niż poprzednie iteracje, częściowo dzięki zastosowaniu materiałów ze stali dekarbonizowanej. Nowe napędy solarne Altivar ATV320 zapewniają niezawodne zasilanie rozwiązań zarządzania silnikami z kompatybilnością w sieci i poza nią oraz dostarczają przyjazne dla środowiska rozwiązania pompowe bez jakiejkolwiek emisji CO2. Unowocześnione rozwiązanie jest bardziej wytrzymałe i może obsłużyć o ponad 50% większy ciężar statyczny, co pozwala na zastosowanie rozwiązań z całej gamy rozruszników i sprzętu TeSys.

GM ⦁ AirSeT⦁ Performance: Dzięki nowej serii AirSeT, Schneider Electric rozszerza i wzmacnia ofertę produktów wolnych od SF6, które pozwalają uniknąć stosowania tego silnego i szkodliwego gazu cieplarnianego. Rozdzielnica w izolacji próżniowej wspiera klientów przemysłowych w lepszym radzeniu sobie z zaostrzeniem przepisów dotyczących gazów cieplarnianych i eliminuje wymóg recyklingu gazu z ich instalacji. GM AirSeT Performance, oparta na czystym powietrzu i cyfrowej łączności ze zintegrowanymi usługami, jest najbardziej wydajną i odporną rozdzielnicą średniego napięcia bez SF6 w ofercie Schneider Electric i nadaje się do większości energochłonnych i krytycznych projektów infrastrukturalnych.

Easy⦁ UPS 3-Phase Modular (50-250kW/400V) – zasil⦁ acz⦁ ⦁ bezprzerwowy (UPS): To nowe rozwiązanie pomaga zoptymalizować wydatki dzięki modelowi pay-as-you-grow oraz funkcjom, które obniżają koszty testów akceptacyjnych w miejscu instalacji, eliminując potrzebę stosowania kosztownego banku obciążeń. Rozwiązanie jest modułowym zasilaczem UPS z certyfikatem IEC, wyposażonym w moduły Live Swap, które zapewniają ochronę zasilania klasy 1 i dostępność w kompaktowej obudowie, dzięki czemu idealnie nadaje się do małych i średnich centrów danych, a także do krytycznych dla biznesu zastosowań komercyjnych i przemysłowych.

⦁ Przekaźnik zabezpieczający PowerLogic P7: Ta platforma ochrony zasilania i sterowania nowej generacji została zaprojektowana dla najbardziej złożonych, wymagających i zaawansowanych aplikacji przemysłowych, aby zmaksymalizować wydajność operacyjną, dostępność energii i bezpieczeństwo energetyczne. Zapewnia udoskonalone doświadczenie cyfrowe w celu zmniejszenia złożoności na wszystkich etapach cyklu życia produktu. Zwiększona wydajność i elastyczność w celu zapewnienia modułowej, bezpiecznej pod względem cybernetycznym i przyszłościowej platformy, która jest w pełni przygotowana do wirtualizacji. Można ją dostosować do specyficznych wymagań dzięki nowemu, zorientowanemu na aplikacje oprogramowaniu sprzętowemu oraz dodatkowym modułom komunikacyjnym Ethernet i płytom I/O.
 

Aplikacje, analitykę i usługi

ETAP: Nowa, zintegrowana platforma elektryczna opracowana w technologii cyfrowego bliźniaka umożliwia zarządzanie całym cyklem życia systemu elektrycznego od projektowania i inżynierii do eksploatacji oraz konserwacji. Pozwala ona użytkownikom na zwiększenie produktywności i wydajności, a także wspiera elektryfikację obiektów.

⦁ AVEVA: Obecnie w pełni należąca do Schneider Electric, ale działająca jako niezależna firma, AVEVA przedstawi swoją nową wizję oprogramowania przemysłowego – agnostyczną i opartą na chmurze platformę, w ramach której przedsiębiorstwa będą mogły współpracować, wprowadzać innowacje i dzielić się danymi. Odwiedzający będą mogli zobaczyć, jak cyfrowy bliźniak AVEVA (fundament metawersum w przemyśle) wprowadza tę wizję w życie. AVEVA zademonstruje wartość dobrze zarządzanych informacji przemysłowych w celu zwiększenia wydajności i zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw.

⦁ Usługi: Eksperci i konsultanci Schneider Electric podzielą się szczegółami dotyczącymi odświeżonego portfolio usług firmy, w tym nowo wprowadzonej usługi Industrial Digital Transformation, która pomaga przedsiębiorstwom przemysłowym przyspieszyć transformację cyfrową. Omówią również strategie osiągania celów zrównoważonego rozwoju. Pokażą, jak firma może pomóc klientom przemysłowym w odpowiadaniu na kluczowe wyzwania, a także zaprezentują korzyści płynące ze zróżnicowania portfela energetycznego z wykorzystaniem bardziej ekologicznych źródeł energii.

Z pełną agendą wydarzenia można zapoznać się na stronie Schneider Electric poświęconej targom Hannover Messe.

REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Schneider Electric
#wiadomości #targi #technologie #instalacje #prad #energooszczednosc #maszyna

Więcej tematów: