Choć mogłoby się wydawać, że o prośrodowiskowych walorach aluminium powiedziano już niemal wszystko, Hydro zmienia dziś zasady eko-gry i wprowadziło na rynek stop pochodzący w 79% z recyklingu. Hydro Restore, bo o nim mowa, to kolejny znaczący krok na drodze realizacji strategii „30 do 2030”, której głównym celem jest 30% redukcja emisji CO2 w całym łańcuchu produkcji ALU.
Mimo iż na co dzień o tym nie myślimy, aluminium towarzyszy nam na każdym kroku. W przypadku nowoczesnych budynków profile ukryte są w monumentalnych konstrukcjach obiektów, a także na dachach, stając się ramą i wsparciem dla rozbudowanych systemów fotowoltaicznych. Modne budownictwo mieszkaniowe często korzysta z ALU, oprawiając w nie efektowne, wielkogabarytowe przeszklenia. Mijające nas pojazdy mają nadwozia oraz felgi wykonane z tego surowca i być może wyjeżdżają właśnie z magazynów, których wyposażenie oparto na tym ekologicznym surowcu. Poza tym aluminium stało się podstawą do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, takich jak obudowy laptopów, smartwatch’y czy akcesoriów kuchennych. - Z tego powodu ważne jest, aby producenci, którzy korzystają z aluminium, mieli świadomość jego pochodzenia oraz byli pewni, że oddają w ręce swoich klientów rozwiązania, które powstały na drodze ekologicznej, odpowiedzialnej produkcji – podkreśla Artur Tobiasiński, Regionalny Kierownik Sprzedaży w firmie Hydro Extrusion Poland.
Jednym z celów udoskonalania rozwiązań przemysłowych wdrażanych przez markę Hydro jest pomoc organizacjom w komercjalizacji bardziej ekologicznej oferty. Sięganie po aluminium pozyskiwane z recyklingu czy produkcja ALU przy użyciu energii wytwarzanej z zasobów naturalnych to rozwiązania, które wpływają pozytywnie nie tylko na środowisko, ale także na wizerunek firmy i zwiększają atrakcyjność portfolio. Dlatego właśnie powstał m.in. stop Hydro Restore.
W dobie zmian klimatu nie stać nas na marnotrawstwo
Nawet najbardziej zaawansowana produkcja aluminium generuje złom w procesie produkcyjnym. Ważne, by racjonalnie spojrzeć na jego przydatność i, jeśli to możliwe, użyć go ponownie, zmniejszając ślad węglowy, redukując emisję szkodliwych związków do atmosfery i oszczędzając kurczące się zasoby nieodnawiane. W trosce o nas samych i jakość życia przyszłych pokoleń.
- Od wielu lat wprowadzamy realne zmiany w zakresie organizacji przemysłu, cyklu życia produktu i gospodarowania surowcami – mówi Ewelina Szarek-Stasiewicz, Dyrektor Sprzedaży w firmie Hydro Extrusion Poland. – Dziś, z ogromną dumą, wprowadzamy do oferty stop Hydro RESTORE - aluminium wykonane z przetworzonego złomu przedkonsumpcyjnego, złomu poddanego recyklingowi i aluminium pierwotnego, wynosząc tym samym ekologiczne aspekty produktu na zupełnie nowy poziom – dodaje Ewelina Szarek-Stasiewicz.
Co kryje w sobie Hydro Restore? 79% komponentów pochodzi z recyklingu, a dokładniej ze złomu pokonsumenckiego (14%) oraz złomu przedkonsumenckiego (65%), zaś 21% stanowi aluminium pierwotne. To imponujący wynik, zwłaszcza gdy na szali jest kondycja, eksploatowanej ponad miarę, planety.
Przyjazność środowisku to właśnie najważniejszy aspekt wyróżniający ten niezwykły materiał. Produkcja w oparciu o odzyskane i odpowiednio przetworzone odpady jest bowiem działaniem dalekosiężnym, przynoszącym długofalowe zyski dla społeczeństwa i środowiska.
Propozycja marki Hydro opiera się na rozwiązaniach gwarantujących zarówno najwyższą jakość produktów, jak i bezpieczeństwo wynikające z dostępu do materiałów certyfikowanych w całym łańcuchu wartości aluminium. Firmy, które z niej korzystają, przyłączają się do odciążenia eksploatacji naszej planety, co będzie miało kolosalny wpływ na jej przyszłość.
– Pragniemy być jednym z liderów zrównoważonego rozwoju w Polsce i na świecie. Dokładamy więc wszelkich starań, aby inspirować całą branżę budowlaną do wdrażania tak oczekiwanych prośrodowiskowych zmian w technologii. A każdą zmianę zawsze zaczynamy od siebie – dodaje Robert Matkowski, Regionalny Kierownik Sprzedaży w firmie Hydro Extrusion Poland.