Nowość! Bateria natryskowa SCHELL MODUS z termostatem

Podziel się:

Minimalistyczna bateria prysznicowa SCHELL MODUS z termostatem zapewnia maksymalny komfort i bezpieczeństwo podczas kąpieli. Rozwiązanie z funkcją indywidualnej regulacji temperatury wody i technologią IsoBody gwarantuje niezawodną ochronę przed poparzeniem skóry nawet w przypadku braku zimnej wody.

Szybki prysznic to preferowana przez wiele osób forma kąpieli, zwłaszcza tuż po obudzeniu lub porannym treningu. Niekiedy jednak wahania ciśnienia w sieci wodociągowej mogą powodować zmiany temperatury wypływającej wody, co często prowadzi do dyskomfortu i jej nadmiernego zużycia podczas kolejnych prób regulacji. Nieprzyjemną, a nawet potencjalnie niebezpieczną sytuację może spowodować również gwałtowne odcięcie dopływu zimnej wody np. ze względu na awarię lub remont w budynku. Kontakt z gorącą wodą o temperaturze 50-55 °C skutkuje oparzeniami ciała, tak samo jak dotknięcie rozgrzanej obudowy armatury. Zagrożenia te dotyczą zwłaszcza użytkowników o ograniczonej zdolności ruchowej czy dzieci. Bateria prysznicowa SCHELL MODUS z wbudowanym termostatem i technologią IsoBody niezawodnie zapobiega takim sytuacjom, gdyż ogranicza temperaturę wody do bezpiecznego poziomu i utrzymuje ją na stałym, ustawionym przez użytkownika poziomie. Nowa bateria to idealne rozszerzenie linii MODUS, która charakteryzuje się optymalnym stosunkiem ceny do jakości, dlatego może być spójnie zestawiana z termostatycznymi bateriami umywalkowymi tej samej serii.

Niezawodna ochrona pod znakiem technologii ThermoProtect 

Termostat baterii prysznicowej SCHELL MODUS został wyposażony w sprawdzoną technologię ThermoProtect, która nie tylko zapewnia skuteczną ochronę przed oparzeniami, lecz także maksymalny komfort kąpieli. Standardowo można ustawić ręcznie maksymalną temperaturę wody w granicach do 38°C, w zależności od indywidualnych upodobań. W razie potrzeby można ją jednak również podnieść do wyższej wartości 43°C. W tym celu należy nacisnąć przycisk po prawej stronie obudowy. Raz ustawiona temperatura nie ulegnie zmianie nawet w przypadku przerw w dostawie zimnej wody czy wahań ciśnienia w instalacji. W starannie przemyślanym rozwiązaniu uwzględniono także ryzyko oparzenia w wyniku kontaktu z gorącą obudową. Dzięki izolowanemu termicznie korpusowi w technologii IsoBody powierzchnia armatury zawsze zachowuje temperaturę otoczenia, nawet jeśli przepływa przez nią gorąca woda. Dzięki temu bezpieczna termostatyczna bateria prysznicowa SCHELL MODUS sprawdzi się nie tylko w domach mieszkalnych czy hotelach, lecz także w domach opieki czy szpitalach.

Komfort użytkowania i wyjątkowa trwałość

Armatura prysznicowa SCHELL MODUS zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, lecz także maksymalny komfort użytkowania. Po obydwu stronach obudowy znajdują się ergonomiczne pokrętła z charakterystyczną wypustką, która ułatwia obsługę za pomocą mokrych rąk. Lewe pokrętło służy do precyzyjnej regulacji strumienia wody, zaś prawe – ustawiania temperatury za pomocą termostatu. O poszczególnych funkcjach informują zrozumiałe i czytelne oznaczenia. Minimalistyczny korpus został wykonany w całości z wysokiej jakości stopu mosiądzu, co zapewnia jego wysoką trwałość i odporność na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Ze względu na wandaloodporną konstrukcję i oszczędne zużycie wody, bateria natryskowa SCHELL MODUS doskonale nadaje się do intensywnie eksploatowanych łazienek w obiektach publicznych i komercyjnych. Natomiast jako przedłużenie serii MODUS umożliwia stworzenie spójnej estetycznie aranżacji z użyciem dopasowanych baterii umywalkowych – jednouchwytowych lub sterowanych na podczerwień, które wyróżniają się tą samą jakością i trwałością.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Schell
#nowości #armatura #schell #produkty #Armatura i osprzęt

Więcej tematów: