Opacka Budową Roku 2022

Podziel się:

 

Invest Komfort znów triumfuje. Trójmiejski deweloper specjalizujący się w ekskluzywnych projektach premium po raz kolejny zdobył ogólnopolską nagrodę Budowa Roku. Tym razem niezależni eksperci docenili inwestycję Opacka w Gdańsku.

Za nami XXXIII gala wręczenia nagród Budowy Roku. Konkurs organizuje Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy wsparciu Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Inicjatywa odbywa się już od ponad trzech dekad, z powodzeniem promując najlepsze polskie projekty i dobre praktyki budowlane.

 

Eksperci wchodzący w skład jury szczegółowo analizują setki inwestycji z całego kraju pod kątem m.in. jakości realizacji, rozwiązań technologicznych oraz wpływu projektu na środowisko i region.

Tytuł Budowy Roku I stopnia otrzymała zrealizowana przez Invest Komfort Opacka. To zespół unikalnych apartamentów, łączący wielowiekowe dziedzictwo Gdańska ze współczesną myślą architektoniczną. Inwestycja powstała w sercu Oliwy - jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Trójmiasta, w otoczeniu kameralnego parku i zabytkowej Archikatedry Oliwskiej. Za jej projekt odpowiada Roark Studio. Nad wizerunkiem wnętrz pracowali architekci z PB Studio, natomiast projekt zieleni powstał w Studio Krajobraz.

 

Opacka na każdym kroku zachwyca jakością wykonania. Do wykończenia części wspólnych użyto materiałów takich jak szlachetne drewno, kamień czy szkło wzorzyste. Klatki schodowe zdobią elementy metaloplastyki oraz artystyczne detale. Dzięki masywnym przeszkleniom na całą wysokość budynku, wnętrza są perfekcyjnie doświetlone, a okoliczna zieleń jeszcze bardziej dostępna. Apartamenty znajdujące się na ostatniej kondygnacji posiadają ponadstandardową wysokość aż do 4.20 m.

Niezwykłym elementem Opackiej jest ogólnodostępny park, który Invest Komfort zrealizował z własnych środków na działce miejskiej. To idealne miejsce do odpoczynku i spacerów w sercu metropolii. Jego projekt był inspirowany dawnymi ogrodami Opactwa Cystersów. Uporządkowanie tak dużej, reprezentacyjnej działki uczyniło Oliwę jeszcze atrakcyjniejszą dzielnicą.

O skali działań Invest Komfortu świadczą liczby. Na terenie parku i inwestycji zasadzono aż 12 tysięcy roślin. Florę wzbogaciły też m.in. dorosłe kasztanowce, dęby i lipy. Co więcej, inwestor przywrócił staw wodny, w którego kierunku łagodnie opadają zielone tarasy. Obok zrealizowano dodatkowo deszczowy staw roślinny, który zbiera wodę powierzchniową i oddaje jej nadmiar do pobliskiego Potoku Oliwskiego.

Odpowiedzialne podejście do projektowania, unikalny, koneserski charakter Opackiej i rozmach jej realizacji wpłynęły na pozytywną ocenę jury Budowy Roku. To jednak nie jedyna nagroda dla gdańskiej inwestycji. Opacka zdobyła także tytuł Award Winner w międzynarodowym konkursie European Property Awards 2022-2023 i została uznana Najciekawszą Inwestycją Mieszkaniową 2022 w plebiscycie Trojmiasto.pl.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
#wiadomości #prawo #nieruchomości

Więcej tematów: