Klimas Wkręt-met, producent technik zamocowań dla budownictwa, znów zaskakuje działaniami poza schematem. Tym razem firma pojedzie na Pol’and’Rock Festival, by wraz z uczestnikami tej jednej z największych muzycznych imprez w kraju, stworzyć największy obraz w Polsce wykonany z wkrętów. Pierwszy symboliczny wkręt w imponujące rozmiarami dzieło wkręcił nie kto inny, jak Jurek Owsiak.
Spodziewaj się niespodziewanego – chciałoby powiedzieć, patrząc na działania Klimas Wkręt-met. Ten globalny producent technik zamocowań budowlanych nie dość, że w ostatnich latach stał się jednym z liderów branży, dodatkowo nie przestaje zaskakiwać swoimi działaniami na polu artystycznym i społecznym.
Sztuka pod rękę z biznesem
Klimas Wkręt-met robi to nietuzinkowo, bo swoje aktywności artystyczne opiera na własnym produkcie, czyli na wkrętach. W kwietniu producent zaskoczył świetnym wernisażem wystawy „Sztuka wkręcona” w Filharmonii Częstochowskiej, podczas którego zaprezentował dwanaście obrazów, wykonanych z wkrętów. Technika screw art sprawia, że choć same dzieła są ciężkie – składają się wszak z solidnej deski i tysięcy wkrętów – zaskakują swoją formą.
Dzięki dzięki zastosowaniu różnych długości wkrętów obrazy stają się przestrzenne, trójwymiarowe. Gra świateł na łebkach sprawia, że te przestrzenie ożywają, a same interpretacje klasycznych dzieł światowego i polskiego malarstwa, których w autorskiej Galerii KLIMAS art jest już ponad dwadzieścia, można odkrywać na nowo.
Klimas idzie na rekord
Tym razem marka idzie o krok dalej i w tej samej niesztampowej technice postanowiła wykonać największą mozaikę z wkrętów w kraju. W zasadzie nie tylko wykonać – Klimas Wkręt-met zamierza w to działania zaangażować setki osób. Nic dziwnego, największy w kraju obraz z wkrętów ma bowiem liczyć aż 16 m2! Do jego stworzenia zostanie użytych 160 000 markowych wkrętów do drewna KMWHT. Ten artystyczny gigant będzie przedstawiał osiem charakterystycznych budowli z całego świata, a powstanie podczas Festiwalu Pol’and’Rock. Można powiedzieć, że pierwsze prace już trwają. Inaugurujące prace, czyli pierwsze wkręty wkręcili w warszawskiej siedzibie Fundacji WOŚP Joanna Klimas-Leśniak, doradczyni Zarządu ds. rozwoju strategicznego w KLIMAS Wkręt-met i Jurek Owsiak.
Miłość, przyjaźń, muzyka… i sztuka!
Wybór Najpiękniejszego Festiwalu Świata był w zasadzie naturalną decyzją, ponieważ Klimas Wkręt-met od ponad dwóch dekad regularnie wspiera działania WOŚP. Marce po drodze jest z działaniami Jurka Owsiaka i jego Fundacji, dlatego podczas styczniowych finałów licytuje złote serduszka, a na aukcje WOŚP trafiają obrazy z wkrętów. Tym razem firma z entuzjazmem odpowiedziała na propozycję prezesa WOŚP, który zasugerował Klimas Wkręt-met własne stoisko i aktywności na Pol’and’Rock.
- Od lat licytujemy podczas finału Wielkiej Orkiestry symboliczne złote serduszka, od lat jesteśmy też w pierwszej trójce Najbardziej Hojnych Darczyńców. Te serduszka osobiście przekazuje nam Jurek Owsiak, tak było także w tym roku – opowiada Joanna Klimas-Leśniak, doradca zarządu do spraw rozwoju biznesowego w Klimas Wkręt-met. - Kiedy zapytał mnie, dlaczego nie Festiwal, pomyślałam, że ma rację. Dlaczego nie Festiwal? - dodaje z uśmiechem, przyznając jednocześnie, że dla firmy budowa tak specyficznego stoiska na drugim końcu Polski to prawdziwe wyzwanie.
Jeśli rekord, to wspólny
Głównie dlatego, że konstrukcja musi być naprawdę bezpieczna. Firma do wspólnego wkręcania rekordu Polski zaprasza festiwalowiczów, nic dziwnego więc, że bezpieczeństwo wszystkich, którzy do rekordu dołożą swoją cegiełkę, stawia na pierwszym miejscu. Projekt obrazu, za który odpowiada Agencja The Imagine, jest imponujący: przedstawia osiem charakterystycznych budowli z całego świata (w tym polski Pałac Kultury) na fantazyjnym kolorowym tle.
- Zapraszamy wszystkich uczestników trzydziestej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata do wspólnego wkręcania rekordu Polski – informuje marka. - Do zobaczenia na stoisku Klimas Wkręt-met w strefie Akademii Sztuk Przepięknych w okolicach Małej Sceny. Wkręcamy od środy 31 lipca do soboty 3 sierpnia 2024.