Na czym polega leasing maszyn budowlanych?

Podziel się:

Prowadzenie firmy budowlanej to ogromne wyzwanie pod kątem finansowym. Aby móc skutecznie świadczyć swoje usługi, konieczne jest zgromadzenie wymaganego sprzętu. Jego nabycie bywa bardzo kosztowne, ponieważ obejmuje zarówno większe, jak i mniejsze maszyny. W jaki sposób można sfinansować ten sprzęt?

Możliwości są różne, a jedną z alternatyw zakupu za gotówkę, które cieszą się dużą popularnością, jest leasing. Jeżeli rozważasz leasing maszyn budowlanych, zapoznaj się dokładnie ze szczegółami takiego rozwiązania, a także warunkami umowy. Dowiedz się również, jakie maszyny oferuje konkretna firma.

Sprzęt budowlany za gotówkę czy w leasingu?

Powyższy dylemat jest zapewne bliski wielu właścicielom firm budowlanych. Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników. Kluczowe znaczenie ma jednak sytuacja finansowa firmy. Jeżeli dysponuje ona dużymi środkami finansowymi, może postawić na zakup sprzętu za gotówkę. Nie każde przedsiębiorstwo może sobie jednak na to pozwolić. A nawet jeżeli może, często jest to nieopłacalne.

Z tego powodu wielu właścicieli firm budowlanych decyduje się na leasing. Głównym motywem takiego działania jest brak konieczności inwestowania dużych pieniędzy. Oferta leasingu pozwala rozłożyć zakup na komfortowe w spłacie raty. Wiele firm zajmujących się leasingiem maszyn budowlanych pozwala także na zmianę wysokości rat. Warto również zauważyć, że z tytułu umowy leasingu można odliczyć 100% podatku VAT.

Na czym polega leasing sprzętu budowlanego?

Zastanawiasz się, jak dokładnie wygląda leasing maszyn budowlanych? Usługa przypomina wynajem sprzętu budowlanego w zamian za opłacanie rat. Przed skorzystaniem z niej warto wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje leasingu – operacyjny oraz finansowy. W przypadku tego pierwszego firma ma prawo do korzystnego wykupu sprzętu po zakończeniu umowy. Przy leasingu finansowym automatycznie staje się on wtedy własnością przedsiębiorstwa. 

Ile może trwać leasing konkretnej maszyny? Tutaj warunki różnią się w zależności od umowy, ale może być to okres nawet do 84 miesięcy. Ogromną zaletą leasingu jest fakt, że jest on naprawdę łatwo dostępny. Z tego rodzaju usługi ma prawo skorzystać każdy przedsiębiorca, który prowadzi działalność budowlaną lub wykorzystuje maszyny budowalne w swojej pracy.

Jakiego rodzaju sprzęt budowlany można wziąć w leasing?

Firmy zajmujące się leasingiem maszyn budowlanych oferują szeroki wybór sprzętu. W ofercie można znaleźć m.in. duże maszyny, takie jak koparki, koparko-ładowarki, wywrotki czy dźwigi. Nie brakuje także tych mniejszych, takich jak podnośnik, wiertnica, betoniarka, a także maszyna do prac brukarskich. To jednak nie wszystko.

Na liście dostępnego sprzętu można znaleźć także mniejsze elementy wyposażenia, które przydają się na budowie. Jeżeli potrzebne jest rusztowanie lub szalunki, one również często objęte są leasingiem. Co ważne dla przedsiębiorców – w ofercie znajdują się zarówno nowe, jak i używane maszyny. Wybór jest już uzależniony od potrzeb konkretnej firmy.

Podsumowanie

Wielu przedsiębiorców z branży budowlanej zastanawia się, czy dokonać zakupu sprzętu za gotówkę, czy wziąć w leasing. Częściej wybierana jest ta druga opcja, ponieważ rozłożenie zakupu na raty pozwala zachować płynność finansową przedsiębiorstwa. Oferta leasingu maszyn budowlanych jest bardzo szeroka. Obejmuje zarówno duże, jak i małe maszyny, a także inne akcesoria budowlane.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#czytelnia #narzędzia #maszyny #promowany #promowany_maszyny #Kredyty i pożyczki #Maszyny i narzędzia - tematy pozostałe #materiał partnera

Więcej tematów: