Dom inteligentny od samego wejścia

Podziel się:

Rozwiązania typu smart home kojarzą się często z automatyzacją urządzeń i funkcji wewnątrz budynku, jednak coraz częściej pojawiają się one także w strefie wjazdu i wejścia. Inteligentne rozwiązania kontroli dostępu Schüco oferują nie tylko wygodę i maksymalne bezpieczeństwo, lecz także bezkompromisowy design.

Brama wjazdowa otwierana pilotem czy kamera przed wejściem to już standard w wielu budynkach. Zautomatyzowanie różnego rodzaju funkcji i połączenie ich w jedną, inteligentną sieć przynosi wiele korzyści, w postaci zwiększonej ochrony, poczucia bezpieczeństwa i komfortu użytkowania, a nawet oszczędności energii. Warto zainwestować w tego typu rozwiązania, szczególnie jeśli zapewniają strefie wejścia prestiżowy wygląd i niemal zupełną bezobsługowość. Drzwi aluminiowe serii Schüco AD UP wyróżniają się starannie przemyślaną, stabilną konstrukcją, która umożliwia realizację stolarki o klasie odporności na włamanie nawet RC3. Dodatkowo można ją wyposażyć w innowacyjne systemy bezkluczowego dostępu, takie jak na przykład Schüco SafeGuard czy FingerPrint Easy. Inteligentne rozwiązania nie tylko zapewniają strefie wejścia modny, minimalistyczny wygląd, lecz także mogą być łączone z systemem smart home, oferując nawet więcej praktycznych funkcji.

Inteligentny ochroniarz

Mechanizm ryglowania w drzwiach wejściowych to najważniejsze ogniwo systemu bezpieczeństwa antywłamaniowego. Najbardziej rozpowszechnionym rozwiązaniem są wkładki bębenkowe – profilowe i cylindryczne, jednak ze względu na swoją budowę są podatne na manipulacje. Problem ten rozwiązano w systemie Schüco SafeGuard, który opiera się na opatentowanym mechanizmie automatycznego ryglowania. Dzięki niemu zamykające się skrzydło jest automatycznie i bezgłośnie przyciągane do ościeżnicy. Zintegrowany mechanizm wspomagania sprawia, że wystarczy już niewielka siła operacyjna, aby zaryglować drzwi. W wersji Schüco SafeGuard Plus skrzydło jest jeszcze mocniej dociskane do ościeżnicy przez dodatkowy napęd elektryczny, co zwiększa szczelność i izolacyjność cieplną stolarki. Otwieranie drzwi jest możliwe tylko przy użyciu dedykowanej aplikacji. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby skrzydło rozwarło się samoczynnie w ciągu zaledwie 1,2 sekundy. Przebadane rozwiązanie uzyskało klasę RC2 już przy dwóch punktach ryglujących i wysokości skrzydła 2300 mm. Każdy z nich jest monitorowany przez 7 czujników, a jakiekolwiek próby włamania są rejestrowane w dzienniku zdarzeń w aplikacji. Za jej pośrednictwem można rejestrować aż do 20 nowych użytkowników i nadawać im uprawnienia, ustawiać godziny automatycznego ryglowania drzwi czy aktywować funkcje specjalne, jak np. blokada przed dziećmi. Rozwiązanie nie wymaga przy tym żadnej konfiguracji – jest gotowe do działania w trybie Plug&Play już od chwili uruchomienia. Komunikacja między telefonem a modułem Bluetooth w drzwiach jest szyfrowana, a dane dostępowe są zapisywane lokalnie w urządzeniu w drzwiach, co zapewnia ich pełne bezpieczeństwo. System kontroli dostępu Schüco SafeGuard jest kompatybilny z wideodomofonem, panelem dotykowym Schüco DCS SmartTouch, a także nowym czytnikiem linii papilarnych Schüco FingerPrint Easy.

Zintegrowany system biometryczny

Nowy system Schüco Fingerprint Easy to coś więcej niż zwykły czytnik linii papilarnych, gdyż został wyposażony w dodatkową funkcję dostępu przy użyciu aplikacji na smartfonie. Daje to możliwość wyboru sposobu obsługi drzwi, w zależności od indywidualnych upodobań. W nowej wersji czytnika zastosowano technologię pojemnościowego czujnika powierzchni, dzięki czemu wystarczy już lekkie dotknięcie, aby otworzyć drzwi. Tym, co czyni to rozwiązanie wyjątkowym, jest możliwość wyboru pomiędzy różnymi sposobami jego integracji z konstrukcją drzwiową. Czujnik można umieścić w panelu drzwiowym, ramie skrzydła, ościeżnicy, a nawet w klamce czy wbudowanym pochwycie drzwi AD UP Design Edition Gen2. W tym przypadku jest on dyskretnie ukryty we wnęce pochwytu. Dzięki temu jest nie tylko niewidoczny dla włamywaczy, lecz także zapewnia maksymalny komfort obsługi – wystarczy umieścić palce na wbudowanym pochwycie, aby za jednym ruchem odryglować mechanizm i otworzyć skrzydło. Aplikacja umożliwia dodanie aż 20 użytkowników, którym można przypisać 4 wzory linii papilarnych. Z inteligentnego systemu można korzystać lokalnie poprzez Bluetooth lub połączyć go z siecią lokalną WLAN i chmurą. Otwiera to dodatkowe możliwości, jak np. zdalna obsługa. Natomiast po połączeniu Schüco Fingerprint Easy z systemem smart home np. poprzez Amazon Alexa lub protokół HTTP możliwe jest wprowadzanie własnych procedur. W ten sposób można stworzyć przyszłościową kontrolę dostępu, która nie straci na aktualności przez wiele lat.

Więcej informacji na stronie: www.schueco.pl

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Schüco
#drzwi #czytelnia #okno #okna i drzwi #w dom_inteligentny #schuco

Więcej tematów: