newsletter reklama projekty domów forum
niedziela 5 lipca 2020
07.11.2011r...

Jak utrzymać trwałość i niezmienną urodę kamiennych parapetów – porady eksperta RR Granity

Parapet jest istotnym elementem wizerunku okna. Wykonany z kamieni firmy RR Granity podkreśla jego urodę i nadaje mu bardziej elegancki wyraz. O tym jak zamontować kamienne parapety i prawidłowo dbać o ich wygląd by cieszyły przez lata mówi ekspert firmy RR Granity Patrycja Satała
Zewnętrzny parapet z granitowych płyt RR Granity to estetyczne i niezwykle trwałe rozwiązanie. Fot. RR Granity
Zewnętrzny parapet z granitowych płyt RR Granity to estetyczne i niezwykle trwałe rozwiązanie. Fot. RR Granity
Zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych w wystroju wnętrzach, parapet pełni funkcję praktyczną i ozdobną. Z tego względu powinien być wykonany z estetycznych i solidnych materiałów. Parapety wykonane z płyt od RR Granity, ze względu na swoja urodę i trwałość wymagają, podobnie jak drogocenne kamienie, właściwej oprawy tzn. odpowiedniego montażu i konserwacji.

Montaż marmurowych, granitowych czy też trawertynowych płyt zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu wymaga wprawy i użycia profesjonalnych materiałów budowalnych. Należy pamiętać, że kamienne parapety są cięższe od standardowych, wykonanych z plastiku lub metalu. Obciążone dodatkowo przez stojące na nich doniczki i rozmaite drobiazgi, muszą mieć dobrze wyważoną konstrukcję. Solidne osadzenie płyt da nam pewność, że nic się nie stanie w czasie użytkowania ich powierzchni. Ze względów praktycznych warto tę kwestię powierzyć fachowcom. W zależności od charakteru surowca i stopnia skomplikowania projektu, cena montażu waha się od 50 zł netto/m2 do 100 zł netto/m2. Współpracując ze sprawdzonymi ekipami budowlanymi, proponujemy do montażu płyt RR Granity specjalny klej elastyczny do płytek. Doskonale sprawdzają się produkty marki MAPEI. W zależności od surowca można dobrać utrzymany w tonacji kolorystycznej odcień zarówno kleju, silikonu, jak i akrylu. Ich niewątpliwą zaletą są też wygodne opakowania z dozownikami, umożliwiające precyzyjną aplikację - wskazuje ekspert firmy RR Granity Patrycja Satała
--
REKLAMA:
--
Wewnętrzne granitowe parapety z płyty Colonial Cream RR Granity stanowią niebanalną ozdobę domu. Fot. RR Granity
Wewnętrzne granitowe parapety z płyty Colonial Cream RR Granity stanowią niebanalną ozdobę domu. Fot. RR Granity
Kamienne parapety, choć są jednym z najtrwalszych surowców, jak każdy element aranżacji domu wymagają odpowiedniej pielęgnacji, która pozwoli podkreślić ich naturalną urodę. Zarówno w przypadku marmuru, granitu czy trawertynu rozpoczyna się ona już na etapie obróbki materiału.

Surowiec już w chwili cięcia płyty musi zostać dokładnie oczyszczony i zaimpregnowany. Kiedy ekipa montażowa przyjeżdża do Klienta materiał zostaje ponownie odświeżony i zaimpregnowany odpowiednimi środkami ochronnymi dla kamieni. Doskonale w tej roli sprawdzają się produkty marki SOPRO oraz AKEMI. Dalsza pielęgnacja kamiennych płyt staje się dzięki temu prosta i łatwa. Odpowiednio przygotowaną powierzchnię wystarczy w razie potrzeby przetrzeć wilgotną ściereczką bez używania detergentów. – dodaje Patrycja Satała. Dla podtrzymania efektu świeżości nakładanie impregnatu należy regularnie ponawiać. Częstotliwość uwarunkowana jest jednak kilkoma czynnikami.„Niezwykle istotny jest rodzaj powierzchni, typ surowca oraz umiejscowienie w przestrzeni domu. Delikatniejsze materiały takie jak, marmur i trawertyn lepiej sprawdzają się we wnętrzach. W zależności od intensywności czyszczenia powinny być zabezpieczane odpowiednimi środkami co 3 – 6 miesięcy. W przypadku wewnętrznych parapetów granitowych wystarczy raz w roku zastosować środki firmy SOPRO lub AKEMI. Parapety zewnętrzne z uwagi na bezpośrednie narażenie na działanie warunków atmosferycznych wymagają już częstszej pielęgnacji. Dwa razy do roku warto pokryć je ochronną warstwą impregnatu. – dodaje ekspert RR Granity.

Kamienne parapety z płyt RR Granity to połączenie funkcjonalności i naturalnego wdzięku kamienia. Warto dołożyć starań aby przez odpowiedni montaż i konserwację zachować ich urodę i wydobyć estetyczny potencjał surowca.

źródło: Pr Granity

Artykuły podobne:

d