newsletter reklama projekty domów forum
niedziela 5 lipca 2020
25.05.2020r...

5 powodów, dla których warto zainstalować fotowoltaikę jak najwcześniej

Budowa domu to przedsięwzięcie wymagające dobrego planu. Kiedy jest najlepszy moment, by zdecydować się na instalację fotowoltaiki? Oczywiście, jak najwcześniej. Poznaj powody, dla których warto uwzględnić ją w swoich planach od razu!
realizacja fotowoltaiki na etapie budowy domu, Concept Energy, instalacja o mocy 9,9 kWp, Trutnowo. Fot. Concept Energy
realizacja fotowoltaiki na etapie budowy domu, Concept Energy, instalacja o mocy 9,9 kWp, Trutnowo. Fot. Concept Energy

1: To się opłaca

Czy wiesz, że instalacja fotowoltaiczna naprawdę nie musi czekać z zarabianiem na siebie, aż całkowicie ukończysz prace remontowo-budowlane? Uruchamiając ją już na etapie prac wykończeniowych zaoszczędzisz. Prace tego typu pochłaniają znaczne ilości energii elektrycznej, którą już mogą dostarczyć świeżo zamontowane panele. Dodatkowo, dzięki korzystnemu systemowi rozliczeń z energetyką, pozwolą wyprodukować energię elektryczną, którą będziesz mógł odebrać w najbliższym sezonie grzewczym. Nie zapomnij także o pozostałych kwestiach - możesz liczyć na atrakcyjne dedykowane oferty finansowania dla osób zainteresowanych OZE. Natomiast jeśli z różnych względów planujemy montaż instalacji fotowoltaicznej dopiero po odbiorze budynku i podpisaniu umowy dystrybucyjnej z operatorem energii elektrycznej, można starać się o dotację w ramach programu Mój Prąd oraz skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.

2: Lepiej przygotujesz dach

Fotowoltaika w większości przypadków znajduje swoje miejsce na dachu budynku. Dlatego planując montaż fotowoltaiki należy upewnić się, że kształt dachu umożliwi panelom optymalne funkcjonowanie. Sama konstrukcja dachu, szczególnie w przypadku gospodarstw rolnych oraz firm, musi być w stanie udźwignąć dodatkowe obciążenie. Mocna konstrukcja to podstawa; dach powinien być dostosowany do montażu inwazyjnego, tj. posiadać odpowiednie podłoże oraz należyty rozstaw konstrukcji (w tym krokiew i płatwi). Warto wiedzieć, że metoda montażu oraz konstrukcja dobierane są indywidualnie do każdego budynku ze względu na typ poszycia oraz konstrukcji dachowej. Pamiętaj, że stawiając na współpracę z ekspertami i sprawdzoną firmą masz pewność, że zaproponują rozwiązanie bezpieczne i dostosowane do Twojego budynku.

3: Efekt końcowy będzie wyglądać atrakcyjniej

Względy estetyczne nie muszą grać drugich skrzypiec. Warto wybrać panele fotowoltaiczne, które nie tylko są najlepszej jakości, ale też wyglądają dobrze. Natomiast rozpoczynając budowę należy myśleć o swoim dachu jako o miejscu, w które wkomponować będzie można elektrownię słoneczną, aby nie tylko była jak najbardziej wydajna, ale także zdobiła budynek. Instalacja fotowoltaiczna zwiększa wartość nieruchomości oraz poprawia jej atrakcyjność. Dlatego warto uwzględnić ją na jak najwcześniejszym etapie budowy.

Fot. Concept Energy
Fot. Concept Energy

4: Fotowoltaika jest EKO

Nigdy nie jest za wcześnie, by zacząć dbać o środowisko. Im szybciej zdecydujesz się na instalację fotowoltaiczną w swoim domu, gospodarstwie rolnym czy firmie, tym szybciej zaczniesz ograniczać emisję CO2 do atmosfery. Panele fotowoltaiczne to jeden z najbardziej ekologicznych sposobów pozyskiwania energii elektrycznej: nie generuje dwutlenku węgla, odpadów ani hałasu. Dlatego jeśli masz w planie instalację, nie odkładaj jej na później - środowisko potrzebuje Twojego wsparcia już teraz. Decydując się na instalację nie zapomnij także o uldze termomodernizacyjnej. Powstała z myślą o walce ze smogiem i wspiera inwestorów przy realizacji inwestycji OZE, zapewniając im premie finansowe na etapie realizacji przedsięwzięcia. Nowa ulga termomodernizacyjna skierowana jest do osób, które będą budować lub wymieniać instalacje energetyczne w swoich już gotowych budynkach. Zwiększy ona premię termomodernizacyjną z 16 do aż 21% kosztów przedsięwzięcia. Obowiązuje od 4 marca 2020 roku. Warto skorzystać!5: Będziesz mieć z głowy

Budowa to dziesiątki, jeśli nie setki, rzeczy, o których trzeba pamiętać. Wizja formalności i spraw organizacyjnych może przytłaczać, ale dobrze będzie na koniec spojrzeć na gotowy budynek z poczuciem, że masz to już za sobą! Dlatego nie warto odkładać fotowoltaiki na później, kiedy motywacja i determinacja już opadną. Decydując się na współpracę z Concept Energy w zakresie zaprojektowania, doboru i montażu instalacji fotowoltaicznej możesz liczyć także na profesjonalne doradztwo energetyczne i pełne wsparcie w kwestiach formalności z jej przyłączeniem do sieci.
--
REKLAMA:
--
Jak widzisz, dobre planowanie pozwoli na osiągnięcie maksymalnych korzyści z montażu fotowoltaiki, niezależnie od tego, czy planujesz umieścić ją na dachu domu, gospodarstwa czy firmy. Szczególnie warto pamiętać o korzystnych rozwiązaniach finansowych, takich jak ulga termomodernizacyjna w przypadku już ukończonej budowy domu.

źródło: Concept Energy

Artykuły podobne:

d