newsletter reklama projekty domów forum
wtorek 28 czerwca 2022
10.09.2020r...

Inteligentny regulator temperatury - z myślą o Twojej wygodzie

We współczesnym świecie nowoczesne technologie towarzyszą nam właściwie na każdym kroku. Futurystyczna wizja przyszłości sprzed kilkudziesięciu lat stała na wielu płaszczyznach rzeczywistością, a wyposażanie urządzeń w mikroprocesory pozwalające na implementowanie ich funkcjonalności to nie ewenement lecz standard.

Fot. REHAU
Fot. REHAU
Telefon przestał być narzędziem służącym wyłącznie rozmowom – obecnie smartfon to multimedialne centrum, za pomocą którego – dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu – jesteśmy w stanie zarządzać domem z dowolnego miejsca na świecie.

Inteligentne rozwiązania pozwalają osiągnąć najwyższy standard funkcjonalności i komfortu mieszkania, gwarantując jednocześnie maksymalny poziom bezpieczeństwa, niezawodność i realne oszczędności. Jednym z czynników determinujących komfort jest odpowiednia temperatura wnętrza. Z tego względu coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie płaszczyznowe, w przypadku którego ogromne znaczenia ma zastosowana technologia sterowania.

Optymalne zarządzanie energią cieplną uzyskać można np. dzięki regulatorom pokojowym NEA SMART 2.0 Podstawowe zalety regulatorów to:
- zapewnienie komfortowej temperatury o każdej porze dnia i nocy w każdym pomieszczeniu;
- zmniejszenie kosztów ogrzewania dzięki oszczędności energii na poziomie 20%;
- eleganckie wzornictwo i wysoka jakość wykonania;
- intuicyjna obsługa, również przez aplikację.

Fot. REHAU
Fot. REHAU

Ręcznie, automatycznie, głosem

Regulatory NEA SMART 2.0 zapewniają komfortową temperaturę w zaplanowanym czasie, w każdym pomieszczeniu z osobna. W dowolnej chwili można ręcznie zmienić ustawienia: czy to bezpośrednio na urządzeniu, czy z dowolnego zakątka świata przez aplikację.

Nie ma potrzeby, by przerywać aktualne zajęcia, gdy chcemy zmniejszyć lub zwiększyć temperaturę – wyposażenie NEA SMART 2.0 w system sterowania głosowego Amazon Alexa sprawia, że wystarczy wypowiedzieć komendę, by zapewnić sobie optymalny komfort cieplny.

Fot. REHAU
Fot. REHAU

W ciepłe objęcia

Gdy za oknem wiatr, deszcz czy nieprzyjemny chłód, któż z nas nie marzy o powrocie do przytulnego, ciepłego mieszkania. Jednocześnie mamy świadomość, że pozostawienie wyższej temperatury na czas nieobecności w domu niekorzystnie odbija się na kosztach eksploatacji ogrzewania; jest też nieprzyjazne środowisku. Zastosowanie regulatorów NEA SMART 2.0 eliminuje konieczność wyboru między komfortem a ekonomią i ekologią.

Urządzenia, dzięki wykorzystaniu technologii geofencingu, czyli lokalizacji smartfona użytkownika, włączają ogrzewanie tylko wtedy, kiedy rzeczywiście jest on w domu albo w drodze do niego. Po opuszczeniu domu przez mieszkańców inteligentny regulator obniża temperaturę, minimalizując zużycie energii. Dysponując NEA SMART 2.0 i indywidualnym sterowaniem, można dokładnie określić, jak mocno będzie ogrzewane lub chłodzone dane pomieszczenie. Stosując inteligentne funkcje, takie jak wykrywanie otwartych okien, można z łatwością zaoszczędzić do 20% energii.

Klasa i styl

Uniwersalna biel i ponadczasowa czerń – to kolory, w jakich dostępny jest NEA SMART 2.0 Niezależnie od stylu, w jakim urządzony jest dom, pasują one do wnętrza. Nowoczesny, elegancji wyświetlacz matrycowy LED i delikatnie podświetlona ramka zachwycają subtelnością i perfekcją designu. Elementy systemu są wykonane z najwyższej jakości materiałów, a ich uniwersalne wzornictwo sprawia, że idealnie wtapiają się w otoczenie.

Fot. REHAU
Fot. REHAU

Pewność i bezpieczeństwo

Ogromną zaletą inteligentnych rozwiązań jest możliwość zarządzania nimi na odległość. Dotyczy to też NEA SMART 2.0 – intuicyjna aplikacja pozwala m.in. na kontrolowanie stanu systemu, zdalne włączanie i wyłączanie ogrzewania. Do dyspozycji użytkowników pozostaje zdalny serwis. I co najważniejsze – wszelkie udostępnione dane używane są wyłącznie w celu, na który została wyrażona zgoda, czyli do sterowania ogrzewaniem.

Fot. REHAU
Fot. REHAUCzysto i nieskomplikowanie

System NEA SMART 2.0 to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla obiektów nowo budowanych, ale także tych remontowanych. Bezprzewodowa technologia pozwala na połączenie regulatorów bez konieczności ingerowania w strukturę ścian. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać wersję przewodową – jest ona kompatybilna z niemal każdą instalacją.

Dowiedz się więcej na www.rehau.pl


--
REKLAMA:
--

źródło: REHAU

Artykuły podobne:

d