newsletter reklama projekty domów forum
wtorek 28 czerwca 2022
23.06.2022r...

Photon Energy zawiera umowę na techniczne utrzymanie (O&M) farm fotowoltaicznych o mocy 48 MWp i otrzymuje Certyfikat ISO

Photon Energy informuje, że jej polska spółka zależna świadcząca usługi technicznego utrzymania instalacji PV (Photon Energy Operations PL Sp. o.o.) zawarła z pierwszym kluczowym klientem w Polce umowę na świadczenie pełnego zakresu usług Operations & Maintenance dla dwóch elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 48 MWp.
- Pozyskanie naszego pierwszego kluczowego klienta na wysoce konkurencyjnym polskim rynku fotowoltaicznym stanowi kamień milowy w naszej strategii bycia partnerem pierwszego wyboru i liderem w dynamicznie rozwijającej się branży usług technicznego utrzymania (Operations & Maintenance) elektrowni fotowoltaicznych w Europie Środkowo-Wschodniej – powiedział Georg Hotar, CEO Photon Energy Group. - Przewidywany wzrost naszego portfela własnych instalacji i rosnąca liczba krajowych i międzynarodowych inwestorów w sektorze fotowoltaiki, stawia nas na dobrej drodze do osiągnięcia celu, jakim jest świadczenie usług O&M dla instalacji PV o łącznej mocy 1.000 MWp na koniec 2024 r. – dodał Georg Hotar.

Zawarta umowa przybliża Photon Energy do osiągnięcia w Polsce, która jest największym rynkiem fotowoltaicznym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, jednego z celów na 2022 r. jakim jest łączna moc instalacji PV, dla których świadczone są usługi technicznego utrzymania (O&M) na pozimie 100 MWp. Jest też kolejnym krokiem do osiągniecia długoterminowego celu świadczenia na wszystkich rynkach usług O&M dla instalacji o mocy 1 GWp do końca 2024 r. Obecnie dział Operations & Maintenance spółki obsługuje instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 328 MWp.
Oprócz zawarcia istotnej umowy na świadczenie usług O&M, Photon Energy Operations PL Sp. o.o. z sukcesem zakończyła również proces certyfikacji ISO 9001:2015. Świadczy to o determinacji Photon Energy Group i kulturze ciągłego doskonalenia się w oparciu o ustandaryzowany system zarządzania jakością na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, tj. w Czechach, na Węgrzech, w Polsce, Rumunii i na Słowacji.
--
REKLAMA:
--
Dział Operations&Maintenance spółki obsługuje portfel własnych elektrowni fotowoltaicznych, a także instalacje PV należące do rosnącej liczby zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych inwestorów w regionie.

źródło: Photon Energy

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d