Szyby zespolone inaczej ciepła ramka

Podziel się:
Gorączkowy okres przygotowań do wigilijnej kolacji – pieczenie, gotowanie, smażenie. A potem rodzinnie, świątecznie, ciepło. Wszystko byłoby idealnie gdyby nie zaparowane szyby... Jako jedno z noworocznych postanowień warto rozważyć zastosowanie SGG SWISSPACER – ciepłej ramki dystansowej, która m.in. minimalizuje zjawisko kondensacji pary wodnej na obrzeżach szyb oraz poprawia komfort cieplny pomieszczeń.

Fot. Saint-Gobain Glass Fot. Saint-Gobain Glass

 

Istotnym elementem szyb zespolonych jest dystansowa ramka międzyszybowa, łącząca szkło zewnętrzne z wewnętrznym. Rolę niezbędnego w tym miejscu zespolenia firma Saint-Gobain umiejętnie połączyła z funkcją termoizolacyjną, dodając do tego atrakcyjny design i kolorystykę.

Ciepła ramka SGG SWISSPACER wykonana jest z wysokiej jakości materiałów organicznych zoptymalizowanych termicznie, wzmocnionych włóknem szklanym, oklejonym po zewnętrznej stronie cienką folią ze stali nierdzewnej lub aluminium. Folia i aluminium zapewniają doskonałe przywieranie uszczelniaczy mocujących szybę zespoloną, zapewniając hermetyczność wobec gazów, które wypełniają przestrzeń międzyszybową, jak również wobec pary wodnej.

Ciepła ramka skutecznie redukuje zjawisko mostka termicznego. (Brak zimnych stref przy oknie zapewnia stałą, komfortową temperaturę w całym pomieszczeniu.) Minimalizuje także ryzyko pęknięć termicznych szyb, które mogą powstawać samoistnie podczas bardzo srogiej zimy.REKLAMA:SGG SWISSPACER zapobiega również zjawisku kondensacji pary wodnej na obrzeżach szyb, które wynika m.in. z dużej różnicy temperatur na zewnątrz i wewnątrz okna. Skropliny działają destrukcyjnie na ramy okienne, są też czynnikiem generującym powstawanie w tym miejscu pleśni. Stosując ciepłą ramkę minimalizujemy ryzyko powstawania pleśni i zapobiegamy uszkodzeniu ram okiennych.

Fot. Saint-Gobain Glass

Fot. Saint-Gobain Glass

 

Inne zalety ciepłej ramki SGG SWISSPACER doceniane przez producentów okien i klientów ostatecznych to między innymi:

- Optymalny opór cieplny - współczynnik przenikania ciepła w porównaniu z zwyczajnymi ramkami dystansowymi z aluminium jest o co najmniej 0,1 W/m²K niższy. Jego poprawa jest możliwa nawet o 0,3 W/m²K,
- Wysoka izolacyjność termiczna – ciepła ramka poprawia współczynnik U okna nawet do 10%,
- Odporność termiczna maksymalnie do 100°C,
- Atrakcyjna forma dzięki tradycyjnemu cięciu i łączeniu pod kątem 90°, co daje perfekcyjne i estetyczne połączenie w narożnikach. Ramka produkowana jest w 16 matowych kolorach, co pozwala na dopasowanie jej do koloru profilu okna.
- Korzyści użytkowe z zastosowania ciepłej ramki to oszczędność ok. 5% kosztów ogrzewania.

Ramkę SGG SWISSPACER można zamontować w już istniejącym oknie w momencie wymiany szyby zespolonej lub zamówić z nowymi oknami. Ważną informacją dla klientów jest również to, że ciepła ramka od połowy ubiegłego roku produkowana jest w fabryce Saint-Gobain w Gliwicach.

Więcej informacji na temat ciepłej ramki SGG SWISSPACER można znaleźć na stronach internetowych www.cieplaramka.pl oraz www.saint-gobain-glass.com

REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Saint-Gobain Glass
#okna #czytelnia #w okno #okna i drzwi #szyba #Klamki, zamki, akcesoria

Więcej tematów: