Okucia do drzwi i okien wielkoformatowych

Podziel się:
Od okien wielkoformatowych, pełniących funkcję łączenia domu z ogrodem, bardzo wiele się wymaga. W cieplejszych porach roku powinny się szeroko otwierać, by umożliwiać jak najpełniejszą łączność ze światem.

Fot. RotoFot. RotoPonieważ duże przeszklenia są ciężkie, muszą być zaopatrzone w odpowiednie okucia, tak by łatwo się otwierały i szybko zamykały, gdy zerwie się burza.

Ich ciężar wynika z tego, że wyposaża się je w solidne pakiety szybowe osadzone w masywnych ramach, aby maksymalnie ochronić dom przed stratami ciepła i wizytą niepowołanych gości. Ciężkie skrzydło wymaga specjalnych okuć, po to by wszystkie jego funkcje były zachowane, a operowanie nim – łatwe i wygodne dla użytkowników. Drzwi harmonijkowe Roto są doskonałą ilustracją tego, jak powinno się prezentować i działać takie wyjście na taras. Swoje zalety drzwi zawdzięczają okuciom Weatherfold 4s, przeznaczonym do harmonijkowych wyjść na taras z niskim progiem, otwieranych na zewnątrz. Okucia te ma w swojej ofercie jako jedyny dystrybutor na rynku, firma Roto.
REKLAMA:

Okucia Weatherfold 4s stosuje się do montażu w drzwiach tarasowych otwieranych na zewnątrz, wykonanych z drewna, aluminium, lub z połączenia obu tych materiałów. Ich zawiasy działają na zewnątrz, często w trudnych warunkach atmosferycznych, dlatego wykonane są ze stali nierdzewnej. Dzięki parametrom okuć Weatherfold 4s można wyprodukować drzwi, których maksymalne przejście w świetle otworu będzie wynosiło aż 19,6 metra (po zsunięciu harmonijki na boki powstaje około 19-metrowy „prześwit”). Okucia można zastosować w skrzydłach o maksymalnej masie: 50, 75, 100 oraz 150 kg; wysokości 4000 mm oraz szerokości 1200 mm. Stosując okucia Weatherfold 4s można połączyć 16 skrzydeł, z czego 8 składa się na lewą i 8 na prawą stronę. Okucia Weatherfold 4s nadają się do profili o grubości 44- 68 mm.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Roto
#okna #czytelnia #okucie #okna i drzwi #roto #do okno #do drzwi #Okucia, uszczelki

Więcej tematów: