Akcesoria malarskie Modeco - komfort malowania

Podziel się:
Marka Modeco wzbogaciła swoją kolekcję ręcznych narzędzi budowlanych o nowe akcesoria malarskie Paintool. Na polskim rynku dostępne są już wałki sznurkowe, welurowe i gąbkowe, które nabyć można w zestawie z kratką lub kuwetą malarską. W ofercie również można znaleźć praktyczną przedłużkę teleskopową, służącą do malowania wysokich ścian i sufitów.

Akcesoria malarskie Modeco - komfort malowaniaPaintool - sposób na łatwe malowanie
Od wielu lat na polskim rynku dostępne są nowoczesne elektronarzędzia oraz szeroka gama narzędzi pomiarowych, tnących marki Modeco. Produkty, przeznaczone do różnego rodzaju prac budowlanych, cieszą się dużą popularnością zarówno wśród profesjonalistów, jak i majsterkowiczów. Bogata oferta narzędzi budowlanych została poszerzona o najnowsze akcesoria malarskie Paintool, które z powodzeniem można stosować przy różnych pracach z zastosowaniem farb i lakierów.

Jak ważny jest odpowiedni wybór narzędzi malarskich wie każdy, kto chociaż raz stanął przed zadaniem pomalowania pomieszczenia albo zewnętrznych ścian budynku. Wybór odpowiedniego pędzla lub wałka malarskiego pozwoli nie tylko na szybszą i efektywniejszą pracę, ale również sprawi, że będziemy mogli zapomnieć o zachlapanych farbą meblach i podłodze. Za pomocą nowych narzędzi marki Modeco firmy Koelner możemy znacząco podnieść wydajność malowania oraz zwiększyć oszczędność farby.
REKLAMA:

Akcesoria malarskie Modeco - komfort malowaniaNa nową, bogatą ofertę akcesoriów malarskich Modeco, składają się wykonane z różnych materiałów wałki, osadzone na praktycznej rączce. Dzięki funkcjonalnemu systemowi wymiany, z łatwością możemy zastąpić jeden wałek następnym, tak aby rodzaj tworzywa i długość runa były odpowiednie do składu chemicznego farby i rodzaju podłoża. W kolekcji Paintool dostępne są wałki w różnych rozmiarach oraz wykonane z trzech najbardziej popularnych materiałów: gąbki, weluru oraz sznurka.

Wałki do każdego rodzaju farby
Każdy rodzaj farby wymaga użycia innego wałka malarskiego. Wałki welurowe, których poszycie wykonane jest z wełny oraz akrylu, dokładnie i równomiernie rozprowadzają farby wyprodukowane na bazie rozpuszczalnika olejnego lub ftalowego. Ze względu na wysoką odporność na działanie różnego rodzaju rozpuszczalników, wałki typu welurowego z powodzeniem mogą być stosowane również do nanoszenia lakierów. Niewielka wysokość runa, wynosząca zaledwie 4 mm, pozwala na dokładne malowanie trudno dostępnych miejsc bez zacieków z farby.

Akcesoria malarskie Modeco - komfort malowaniaDo nanoszenia farby olejnej idealnie nadają się również wałki do malowania z gąbki, które znacznie bardziej wchłaniają farbę, oddając ją dopiero po zetknięciu ze ścianą. Wysokie właściwości chłonne, jakie posiadają podkłady gąbkowe, powodują, że o wiele rzadziej jesteśmy zmuszeni do maczania wałka w farbie. Kolejną zaletą, jaką posiadają wałki bazujące na konstrukcji pianki, jest skuteczne zapobieganie powstawaniu pęcherzyków, które tak często tworzą się w przypadku gęstych farb olejnych.

Podczas rozprowadzania farb dyspersyjnych i lateksowych idealną propozycją są wałki do malowania sznurkowe, wykonane z włókna akrylowo-poliamidowego. Zwiększoną chłonność uzyskano poprzez zastosowanie dodatkowego podszycia gąbkowego, podnoszącego również wydajność stosowanej farby emulsyjnej. Ponadprzeciętna wysokość runa, wynosząca aż 18 mm, powoduje, że wałki sznurkowe równomiernie nanoszą farbę na szorstkie, chropowate powierzchnie oraz na różnego rodzaju tynki, znajdujące się wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Innowacyjnym rozwiązaniem są wałki do malowania sznurkowe SYNTEX, których poszycie wykonane jest ze skręconego włókna akrylowego. Wysokość ich runa jest mniejsza niż w tradycyjnych wałkach sznurkowych marki Modeco i wynosi 11 mm.

Praktyczny niezbędnik - kuweta, kratka i przedłużka teleskopowa


Wybór odpowiedniego wałka do malowania to już połowa sukcesu. Następnym krokiem jest skompletowanie praktycznego zestawu malarskiego, w którym konieczne muszą się znaleźć kratki, kuwety, wiadro oraz przedłużka teleskopowa, przydatna w czasie malowania sufitów i wysokich ścian.

Nawet w przypadku najlepszych wałków malarskich, zawsze mamy do czynienia z nadmierną ilością farby, którą należy odsączyć. Bardzo wygodnym sposobem na uniknięcie problemu kapiącej farby, jest zastosowanie kuwety lub kratki malarskiej. W ofercie marki Modeco dostępne już są zestawy do malowania, w skład których wchodzą odpowiednio dobrane kratki malarskie z wałkami futrzanymi oraz kuwety malarskie z wałkami z gąbki. Każdy produkt występuje w trzech rozmiarach, więc z powodzeniem można dobrać odpowiednią wielkość kratki, kuwety i wałka w zależności od wymiarów malowanej powierzchni. Praktyczna przedłużka teleskopowa do wałków malarskich znacznie ułatwi nam pracę podczas malowania sufitów czy wysokich ścian. Jej szczególną zaletą jest teleskopowa regulacja długości oraz praktyczna blokada, która uniemożliwia przypadkową zmianę długości przedłużki.

Ręczne narzędzia budowlane Paintool marki Modeco:
Rączki do wałków: 50mm/6mm - 250mm/8mm, cena: 1,41zł - 3,28zł
Teleskopy metalowe: 1,3m - 3,0m, cena: 7,75zł - 13,21zł
Wiadro malarskie 15l, cena: 8,30zł
Wałek sznurkowy: 80x200mm, 80x270mm, cena: 10,23zł, 12,96zł
Wałek sznurkowy SYNTEX: 50x150mm, 50x200mm, 50-250mm, cena: 5,67zł - 6,66zł
Wałek welurowy: 50x180mm, 50x250mm, cena: 7,27zł, 8,40zł
Wałek z gąbki: 35x50mm, 35x110mm, 50x150mm (komplet 2 szt.), cena: 0,46zł - 1,35zł
Kratka plastikowa malarska: 215x255mm - 240x285mm, cena: 1,20zł - 3,23zł
Wałek futrzany z kratką: 50x150mm - 50x250mm, cena: 6,76zł - 8,59zł
Wałek gąbkowy z kuwetą: 35x50mm - 50x150mm (2 szt.), cena: 5,50zł - 9,23zł
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Modeco
#maszyny #do malowanie #narzedzie_reczne #produkty #Narzędzia ręczne

Więcej tematów: