Które piętra najbardziej popularne

Podziel się:
To od rodzaju budownictwa oraz okolicy samego budynku zależy, które kondygnacje są najatrakcyjniejsze. Inne piętra cieszą się największą popularnością w osiedlach z wielkiej płyty, a inne w nowym budownictwie.

Jeżeli chodzi o mieszkania z drugiej ręki zlokalizowane na osiedlach z lat 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku, to największym zainteresowaniem kupujących cieszą się zazwyczaj lokale usytuowane na piętrach od pierwszego do trzeciego. Z jednej strony jednostki mieszkalne położone na parterze są mniej atrakcyjne chociażby ze względów bezpieczeństwa, co ma znaczenie zwłaszcza na blokowiskach cieszących się złą sławą. Poza tym należy również wspomnieć o ograniczonej prywatności – z ulicy często widać dokładnie, co dzieje się w takich mieszkaniach. Jeżeli natomiast chodzi o lokale mieszkalne położone na wyższych kondygnacjach, to na cenę niewątpliwie ma wpływ konieczność korzystania z windy i związane z tym niedogodności.

Inaczej za to wygląda sytuacja na pierwotnym rynku mieszkaniowym. W nowych inwestycjach deweloperskich o wyższym od przeciętnego standardzie lokale usytuowane na wyższych piętrach często są najdroższe w całym projekcie. Wynika to z faktu, że na wyższych kondygnacjach deweloperzy często lokują reprezentatywne lokale, które mają być swoistą reklamą całej inwestycji. W związku z tym na najwyższych kondygnacjach znajdują się mieszkania z wyższej półki o większej powierzchni i podniesionym, a nieraz także apartamentowym standardzie. Takie lokale posiadają też przeważnie duży balkon lub taras o powierzchni kilkunastu, bądź nawet w niektórych wypadkach kilkudziesięciu mkw., który stanowi dodatkową zachętę dla potencjalnych kupujących.
REKLAMA:

W tym miejscu należy również wspomnieć o otoczeniu. Mieszkanie na wysokim piętrze na osiedlu złożonym z samych wieżowców, jakie w naszym kraju zostały odziedziczone po poprzednim ustroju nie niesie ze sobą raczej żadnych zalet. Z kolei w nowej inwestycji, która zlokalizowana jest w okolicy o przeciętnej kilkupiętrowej zabudowie - dostępna panorama dzielnicy może przeważać nad minusami mieszkania na wyższych kondygnacjach.

Z drugiej strony, jeśli chodzi o lokale zlokalizowane na parterze to firmy deweloperskie najczęściej starają się złagodzić wady takiego mieszkania przez zaoferowanie ogródka. Poza tym w wielu dzisiejszych inwestycjach można spotkać się z podniesionym parterem, który zapewnia nieco większą prywatność mieszkańców zlokalizowanych na tym poziomie lokali.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Emmerson
#wiadomości #emmerson #wnetrza #nieruchomości #raport

Więcej tematów: