Każdy człowiek rodzi się z własnymi i niepowtarzalnymi fragmentami DNA, które są nośnikami informacji genetycznej i decydują o budowie organizmu. Zjawisko to można by porównać z procesem budowy domu. Inwestor stoi przed wyborem technologii, materiałów izolacyjnych, które stanowią swego rodzaju DNA domu, jako nośnik jakości, unikatowości i specyficznych cech budynku.
Co stanowi o „DNA twojego domu”?
Mimo to, że izolacja jest niewidoczna gołym okiem, to ma istotny wpływ na całokształt i jakość naszego domu, a także na warunki i komfort mieszkania. W dobie nowoczesnych i innowacyjnych technologii budownictwa, należałoby zastosować unikatowe rozwiązania izolacyjne już na etapie projektowania budynku.To co warunkuje „DNA domu” to głównie termoizolacja, rozumiana w szerokim znaczeniu, m.in. jako ocieplenie zewnętrzne budynku jak i przegród wewnętrznych. Wybór optymalnej technologii izolacyjnej jest nośnikiem jakości domu zarówno w obszarze energooszczędności, zdrowia, jak i ochrony środowiska. Kompleksowym rozwiązaniem izolacyjnym, które spełnia te wymogi jest naturalna wełna mineralna nowej generacji w technologii ECOSE® Technology firmy Knauf Insulation. Przeznaczona zarówno do izolacji cieplnej jak i akustycznej, posiada doskonałe parametry techniczne, jest bardziej trwała i wytrzymała, zapewnia ochronę przeciwpożarową, spełnia normy zdrowia i bezpieczeństwa (wełna miła w dotyku i mniej pyląca). Posiada certyfikaty jakości oraz oznakowanie CE w Europie. Wełna mineralna ECOSE® Technology została opracowana w trosce o środowisko i ekologię. Wszystkie materiały z wełny mineralnej posiadają wysoką zawartość materiałów wtórnych i odnawialnych, przez co spełniają najwyższe wymogi budownictwa zrównoważonego. Ponadto są pozbawione szkodliwych dla człowieka i środowiska substancji takich jak formaldehydy czy fenole.
REKLAMA:
Budowa domu jest przedsięwzięciem długofalowym, stąd też warto jest inwestować w energooszczędne i sprawdzone rozwiązania, wykorzystywać wysokiej jakości materiały budowlane, które nie tylko będą bezpieczne dla zdrowia i środowiska, ale też pozwolą na zaoszczędzenie i zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku. Koszty ogrzewania domu energooszczędnego są niższe niż w przypadku budynku wybudowanego w technologii standardowej. Budynek energooszczędny powinien zużywać o 25-50% mniej energii niż tradycyjny, zaznacza Rafał Janiszewski, Specjalista ds. Rozwoju Rynku Knauf Insulation.
Zatem prawidłowy dobór, jakość systemu izolacji oraz jej fachowe wykonanie, nie tylko pozwoli na zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku, ale zapewni utrzymanie optymalnej temperatury bez względu na porę roku, a także na efektywne wykorzystanie energii oraz komfort cieplny.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: knauf