Siedle w harmonii z architekturą

Podziel się:
Firma Siedle potrafi idealnie dopasować systemy komunikacyjne do architektury budynków – ich stylu, typu elewacji i otoczenia. Oferuje architektom produkty, które z jednej strony są zindywidualizowane i stanowią odpowiedź na konkretne potrzeby użytkowników, a z drugiej mają formę komponującą się z różnymi rodzajami materiałów elewacyjnych.

Muzeum Brandhorst w Monachium uznawane jest za jedno z najbardziej awangardowych muzeów na świecie. Jego fasadę – przypominającą awangardowe dzieło sztuki współczesnej – pokrywają różnokolorowe sztabki ceramiczne o zmiennej intensywności odbijania barw. W tę odważną konwencję doskonale wpisała się minimalistyczna seria Siedle Steel.Muzeum Brandhorst w Monachium uznawane jest za jedno z najbardziej awangardowych muzeów na świecie. Jego fasadę – przypominającą awangardowe dzieło sztuki współczesnej – pokrywają różnokolorowe sztabki ceramiczne o zmiennej intensywności odbijania barw. W tę odważną konwencję doskonale wpisała się minimalistyczna seria Siedle Steel.Ambicją designerów firmy Siedle jest projektowanie takich systemów komunikacji, które będą integralną częścią projektu architektonicznego. Niezależnie od tego czy jest to biurowiec ze szklaną fasadą, zabytkowa kamienica, designerskie muzeum, elegancka rezydencja, czy blok na wielkomiejskim osiedlu, można mieć pewność, że domofony i wideofony Siedle będą tam pasować.

Gdy szkło na fasadzie

Szklane elewacje budynków dominują we współczesnej architekturze miejskiej. Ze względu na specyfikę fasady ze szkła zaprojektowanie estetycznego wejścia z systemem komunikacyjnym jest dość trudne dla projektanta. W tym miejscu warto skorzystać z propozycji firmy Siedle. W przypadku elewacji wykonanej ze szkła pancernego doskonałym rozwiązaniem jest seria Steel, którą można zamontować na szkle bez dodatkowych ram i widocznych elementów mocujących. W takich elewacjach, właśnie ze względów bezpieczeństwa, nie powinno się tworzyć przerw na dużych powierzchniach szklanych szyb. Nie można więc zastosować panelu łączącego te elementy, ani wycinać otworów. W takim wypadku firma Siedle proponuje mocowanie, którego podstawą są małe, precyzyjnie wykonane otwory nie naruszające wytrzymałości konstrukcji, gdzie szkło doskonale integruje się ze stalą szlachetną w systemie typu sandwich. Ciekawą propozycją jest też montaż systemu komunikacyjnego w metalowym konstrukcyjnym profilu.

Architektura nowoczesna swobodnie operuje szkłem oraz dużymi, z reguły jednolitymi, płaskimi powierzchniami. W zestawieniu z nowoczesną formą stacji zewnętrznej Siedle Vario powstała klarowna, estetycznie nienaganna aranżacja przestrzeni wejścia.Architektura nowoczesna swobodnie operuje szkłem oraz dużymi, z reguły jednolitymi, płaskimi powierzchniami. W zestawieniu z nowoczesną formą stacji zewnętrznej Siedle Vario powstała klarowna, estetycznie nienaganna aranżacja przestrzeni wejścia.

Sztuka mimikry

Elewacje budynków zabytkowych to dla architekta zadanie szczególne, wymagające podporządkowania decyzji wymogom historycznego stylu. Nie oznacza to jednak konieczności rezygnacji z zaawansowanej techniki komunikacyjnej. Klasyczna forma i szlachetne materiały – stal, mosiądz, aluminium – sprawiają, że systemy Steel i Classic harmonijnie współgrają z różnymi stylami architektonicznymi. Elewacje zabytkowe wymagają wyczucia smaku i harmonii stylów. Dzięki neutralnemu wzornictwu i klasycznej formie stacje Siedle stanowią subtelne, wpisujące się w dowolną estetykę rozwiązanie, zapewniające zarówno bezpieczeństwo, jak i skuteczną komunikacje zewnętrzną.Elewacje zabytkowe wymagają wyczucia smaku i harmonii stylów. Dzięki neutralnemu wzornictwu i klasycznej formie stacje Siedle stanowią subtelne, wpisujące się w dowolną estetykę rozwiązanie, zapewniające zarówno bezpieczeństwo, jak i skuteczną komunikacje zewnętrzną.Podobnie jest w przypadku elewacji kamiennych, drewnianych czy też wykonanych z betonu. Udanym przykładem korelacji systemów Siedle z oryginalną elewacją jest otwarty w 2009 roku budynek muzeum „Brandhorst” w Monachium. Stacje komunikacyjne Siedle wykonane ze stali szlachetnej idealnie korespondują z niezwykłą fasadą budynku wykonaną z blisko 36 tys. różnokolorowych ceramicznych sztabek. Innym przykładem dopasowania systemu Siedle do architektury obiektu jest kompleks biurowo-hotelowy Empire Riverside w Hamburgu. Na potrzeby tej elewacji firma Siedle stworzyła nowy materiał o nazwie Tombak CuZn15 Walzblank, z którego wykonała idealnie pasujący do fasady patynowany front stacji Siedle Steel.
REKLAMA:

Komunikacja do zadań specjalnych

W obiektach publicznych stosowane są najczęściej nowoczesne, wielofunkcyjne terminale komunikacyjne. Dodatkowo mogą być one wyposażone w ekrany dotykowe i przyciski wywołania z pismem Braila, identyfikujące osoby niedowidzące. System Individual pozwala na zaprojektowanie panela, na którym zestawiono dwa ekrany dotykowe zintegrowane z głośnikami tak, aby z terminala swobodnie mogły korzystać także osoby poruszające się na wózkach.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Siedle
#czytelnia #domofony, wideofony #architektura #instalacje #fasada

Więcej tematów: