Dachówka Rubin 11 V(K)

Podziel się:
Rubin 11 V(K) to dachówka ceramiczna, dużego formatu. Jej piękny klasyczny kształt oraz charakterystyczny dla produktów ceramicznych połysk, znakomicie podkreśli piękno całego budynku – szczególnie jeśli zdecydujemy się na wybór dachówki w modnej tonacji ciemnych kolorów.

Dachówka Rubin 11 V(K) - kolor  tekowy fot. BraasDachówka Rubin 11 V(K) - kolor tekowy fot. BraasZarówno architekci, projektanci jak i osoby, które same decydującą o stylistyce swojego domu, coraz częściej wybierają czarne lub ciemnobrązowe dachówki. W związku z tą tendencją, marka Braas postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, wprowadzając na rynek popularną dachówkę Rubin 11 V(K) w kolorze tekowym – inspirowaną naturalnym pięknem barwy drzewa tekowego ze wschodniej Azji.

Ciemny dach wcale nie musi wyglądać smutno i ponuro. Kontrast ciemnobrązowej dachówki z jasną elewacją jest rozwiązaniem ponadczasowym, który przy odpowiedniej aranżacji elewacji nada całemu budynkowi elegancji i szyku. Dzięki nowemu, naturalnemu odcieniowi, Rubin 11 V(K) w kolorze tekowym doskonale sprawdzi się zarówno w stylistyce modernistycznej, jak i w tradycyjnym budownictwie.
REKLAMA:

Czy kolor ma znaczenie?

Należy pamiętać, że wybór koloru dachówki wpływa nie tylko na wrażenia estetyczne. W słoneczne dni znacząco zmienia się również jego temperatura – im powierzchnia jest ciemniejsza i bardziej matowa, tym dach bardziej się nagrzewa. W zależności od koloru, różnice temperatur po jego południowej stronie mogą dochodzić nawet do kilkudziesięciu stopni! Dlatego szczególnie ważne, w sytuacjach gdy decydujemy się na aranżację poddasza i jednocześnie wybieramy ciemniejszy kolor dachu, jest zastosowanie odpowiedniej izolacji, która zapobiegnie niepożądanemu nagrzewaniu się pomieszczenia.

Wpływ koloru pokrycia na temperaturę powierzchni dachu*

połysk metaliczny Ok. 40°C
kolor jasnoszary Ok. 50-60°C
kolor czerwony (caglasty) Ok. 60-70°C
kolor ciemnobrązowy Ok. 70-80°C
kolor czarny (antracytowy) Ok. 80-85°C

*Atlas dachów – dachy spadziste

Dachówka Rubin 11 V(K) fot. BraasDachówka Rubin 11 V(K) fot. Braas

Elegancka i praktyczna

Model Rubin 11 V(K) należy do grupy dachówek przesuwnych o dużej tolerancji, co sprawia, że dachówka jest ekonomiczna i łatwa w montażu. Dzięki przesuwowi wynoszącemu aż 4 cm długości, długość krycia mieści się w przedziale od 340 do 380 mm. Znacznie ułatwia to pracę dekarzom, którzy podczas układania mają tzw. większy „zapas”. Dodatkowym atutem dachówki jest niska waga (ok. 3,6 kg) oraz znacznie mniejszy niż w przypadku większości modeli dachówek najniższy zalecany kąt pochylenia połaci dachu, wynoszący 16°.

Rubin 11V(K) dostępny jest jako dachówka podstawowa z szeroką gamą dachówek kształtowych, takich jak: gąsiory, trójniki, dachówki skrajne oraz kalenicowe. Seria dostępna jest w siedmiu kolorach: miedzianym, brązowym, antracytowym, czarnym błyszczącym, bukowym, szarym krysztale
oraz tekowym. Wszystkie produkowane są w odcieniach, które znakomicie prezentują się zarówno w otoczeniu zieleni jak i terenu zabudowanego.

Tak jak pozostałe modele ceramiczne w ofercie Monier Braas, Rubin 11V(K) objęty jest
20 letnią gwarancją oraz dodatkową pięcioletnią gwarancją odporności na działanie mrozu.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Monier
#dachy #dach #dachowka #dach_skosny #monier #ceramika #produkty #Pokrycia dachowe

Więcej tematów: