MEGACHEMIE Research&Technologies SA w V edycji INFRASZYN 2012

Podziel się:
„Projektowanie, budowa i utrzymanie infrastruktury w transporcie szynowym” to temat przewodni V konferencji naukowo-technicznej INFRASZYN 2012, która odbyła się 25-27 kwietnia w Zakopanem. W roli sponsora oraz partnera merytorycznego jednego z największych wydarzeń branży kolejowej wzięła udział spółka MEGACHEMIE Research&Technologies SA.

fot. MEGACHEMIEfot. MEGACHEMIEINFRASZYN to spotkanie skupiające przedstawicieli zarządców infrastruktury kolejowej, świata nauki, instytutów badawczych, projektantów, dostawców technologii i firm wykonawczych. Coroczne wydarzenie jest doskonałą okazją do zapoznania się z aktualnymi rozwiązaniami techniczno – technologicznymi w budowie i modernizacji inwestycji infrastrukturalnych w kolejnictwie. Konferencja stanowi obszar wymiany poglądów, doświadczeń praktyków oraz środowiska naukowego-technicznego związanego z projektowaniem, budową oraz utrzymaniem infrastruktury szynowej.

Po otwarciu konferencji przez Waldemara Fabirkiewicza, wiceprzewodniczącego KSK SITK RP, oraz wystąpieniu honorowych patronów spotkania, głos zabrał Tomasz Szuba, Prezes Zarządu MEGACHEMIE, który pogratulował organizatorom 5 jubileuszu konferencji oraz docenił wysoki poziom oraz postęp w sektorze polskiego kolejnictwa. „Z dumą oraz satysfakcją patrzę na rozwój polskiej infrastruktury kolejowej, która z miesiąca na miesiąc modyfikuje swoje oblicze. W duchu rozgrywek Euro 2012 trwamy wspólnie w przygotowaniach polskiej infrastruktury torowej do międzynarodowych mistrzostw w piłce nożnej. Stopień zmodernizowanych oraz wybudowanych kilometrów linii kolejowych, a także obiektów inżynieryjnych, które łączą poszczególne punkty na mapie naszego kraju mogą godnie posłużyć jako wizytówka polskiej myśli inżynieryjnej” – powiedział Tomasz Szuba.
REKLAMA:

Kwietniowe spotkanie w stolicy Podhala przebiegło na wysokim poziomie merytorycznym i organizacyjnym. W trakcie trzech dni INFRASZYN 2012 odbyło się ponad 30 prelekcji reprezentantów branży kolejowej, wśród których temat „Zastosowania materiałów chemii budowlanej w infrastrukturze kolejowej” przedstawił Jarosław Mazur, dyrektor techniczny, wiceprezes zarządu spółki MEGACHEMIE.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej Oddział w Radomiu, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Politechnika Krakowska, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Gdańska, Politechnika Śląska oraz Instytut Kolejnictwa.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Megachemie
#wiadomości #ściany #seminaria #megachemie

Więcej tematów: