Odkurzacz RoboCom2 czyli jak nie pokłócić się z żoną podczas meczu

Podziel się:
Zagorzali kibice już szykują sobie miejsce na kanapie i rozgrzewają telewizory na rozpoczynające się lada chwila Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Wielu panów z chęcią wyłączyłoby się w tym czasie z obowiązków domowych na rzecz oglądania meczu. To niestety może prowadzić do awantury. Podpowiadamy, jak bezkonfliktowo przetrwać mistrzostwa w domu.

Trudno jest myśleć o pracach domowych, gdy właśnie zaczyna się emocjonujące widowisko sportowe. Wystarczy jednak zlecić komuś odkurzanie, na zrobienie szybkiego obiadu wykorzystać przerwę meczu, a przy włączaniu prania skorzystać z inteligentnych funkcji, które do maksimum ułatwią ten proces.

Fot. Hoover odkurzacz RoboCom2Fot. Hoover odkurzacz RoboCom2

Oglądaj mecz a on posprząta za Ciebie

Jak znaleźć zastępstwo przy odkurzaniu? Jednym z pomysłów jest zatrudnienie na miesiąc sprzątaczki, która wyręczy nas w żmudnym wysiłku. Można spróbować zwerbować kogoś z rodziny w zamian za podwyżkę kieszonkowego. Sojusznikiem dla kibiców może być także odkurzacz automatyczny, który posprząta samodzielnie, a co ważne, nie wymaga ciągłego nadzoru, np. Robo.com2 marki Hoover. Urządzenie może automatycznie dobrać program czyszczenia do rodzaju powierzchni lub zabrudzenia. Korzystając z odpowiedniej funkcji, możemy także zaprogramować jego pracę, tak by sprzątał codziennie lub co tydzień o określonej porze (do 7 cykli). Akumulatory pozwalają odkurzaczowi nawet na dwie godziny pracy. Po wykryciu niskiego poziomu mocy, urządzenie automatycznie wraca do stacji ładującej. A kiedy jest już naładowane, samo może automatycznie rozpocząć pełny program czyszczenia. Urządzeniem można również sterować zdalnie za pomocą pilota, z odległości nawet 10 metrów.
REKLAMA:

Ekspresowy obiad

Kibic musi coś jeść. Jak jednak zabrać się za gotowanie obiadu, gdy właśnie rozgrywany jest emocjonujący mecz? Jeśli nie mamy problemów z podzielnością uwagi, można na czas mistrzostw przenieść telewizor do kuchni i połączyć gotowanie z oglądaniem. A co mają zrobić osoby, które nie dysponują odpowiednią ilością miejsca? W takim przypadku przydadzą się przyspieszacze gotowania czyli specjalne funkcje w urządzeniach AGD. Funkcja szybkiego nagrzewania dostępna w nowoczesnych piekarnikach pomoże przygotować np. zapiekankę ziemniaczaną, czy makaronową jeszcze szybciej. Jej włączenie pozwala na błyskawiczne nagrzanie piekarnika - 200°C osiąga w 8 minut. Jeśli chcemy, aby potrawy błyskawicznie się ugotowały, przyda się funkcja szybkiego nagrzewania, w którą wyposażone są płyty grzejne indukcyjne. By przyspieszyć proces gotowania warto także pamiętać o używaniu przykrywek na garnki, co zapobiega stratom energii. Można także ugotować większą porcję jedzenia, która starczy na kilka dni. Przy pomocy mikrofali szybko odgrzejemy posiłek – i obiad gotowy.

Fot. Hoover pralkaFot. Hoover pralka

Pralka dla kibica

Złośliwi żartują, że mężczyźni dzielą ubranie na „czyste” i „można jeszcze założyć”. Gdy jednak skończy się zapas czystych koszul, spodni i skarpetek, trzeba będzie w końcu zrobić szybkie pranie. Pralki posiadające inteligentne programy maksymalnie ułatwiają proces sortowania odzieży i wyboru odpowiednich parametrów prania. Dla lekko zabrudzonych ubrań sportowych czy do prania koszul dedykowane są specjalne programy. Wystarczy wybrać program, a pralka sama dobierze odpowiednią temperaturę i ilość wody. Znacznym ułatwieniem może być także specjalna funkcja automatycznego doboru parametrów prania (Kg Detector). Wkładając ubranie do bębna trzeba jedynie określić rodzaj tkaniny i stopień zabrudzenia. - Od tego momentu, wszystkie parametry prania dopasowywane są automatycznie. Najpierw specjalny inteligentny system waży wsad. Następnie dobiera konieczną ilość wody, optymalizuje czas prania oraz reguluje wysokość obrotów bębna i intensywność płukania – podpowiada Paweł Pierściński, przedstawiciel Candy Hoover Polska, producenta urządzeń AGD.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Hoover
#czytelnia #agd #maszyny #w wewnatrz_bud #Elektronarzędzia

Więcej tematów: