Pierwszy w Polsce poradnik kolorów elewacji

Podziel się:
Kolorystyka budynku powinna, obok spełniania zadań funkcjonalnych i estetycznych, budzić także określone odczucia emocjonalne. Znaczenie koloru w projektowaniu architektonicznym jest nie do przecenienia. Barwy tworzą swoisty język, trafiający bezpośrednio do podświadomości odbiorcy i wpływają na jego emocje.

Fot.  FOVEO TECHFot. FOVEO TECHKolory tworzą określoną tożsamość i osobowość wizualną budynków. Bardzo często przy wyborze odpowiedniej barwy, pojawia się wiele dylematów. Dotyczy to szczególnie kolorów elewacji. Łatwiej przemalować pokój niż zmienić elewację, dlatego decyzja o wyborze koloru domu jest trudniejsza. „Poradnik kolorów FOVEO TECH”, przedstawiając różne rozwiązania, ułatwia nam dokonanie najlepszego wyboru.

Zestawienia kolorystyczne zaprezentowane w poradniku zostały opracowane przez ekspertów.
- Gdyby nie istniał ko­lor, architektura zostałaby pozbawiona rzeczywistego wymiaru – nie tylko dlatego, że kolor nadaje jej pozytywną wartość estetyczną, ale także ze względu na jego praktyczną rolę: informa­cyjną, dekoracyjną i wreszcie jego silne oddziaływanie na psychikę człowieka – tłumaczy dr inż. arch. Justyna Tarajko-Kowalska, jedna z ekspertek.
REKLAMA:

Fot.  FOVEO TECHFot. FOVEO TECHKolor wchodzi w rozmaite interakcje z tłem, na którym się znajduje. Na wybór zestawu barwnego dla obiektu architektonicznego wpływają różne czynniki, m.in. klimat, otoczenie, wielkość i typ inwestycji, funkcja, styl i forma obiektu czy materiał, z którego został wzniesiony. Przy opracowywaniu poradnika, eksperci korzystali z szerokiej palety barw FOVEO TECH.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Foveo
#wiadomości #ściany #docieplanie #malowanie #farba #foveo_tech #elewacja

Więcej tematów: