Konkurs dla przyszłych architektów rozstrzygnięty

Podziel się:
Zakończył się konkurs na projekt architektoniczny wielorodzinnego budynku mieszkalnego, organizowany przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Opolu. Patronat nad wydarzeniem objęła marka Braas, ceniony na rynku producent kompletnych systemów dachowych z siedzibą w Opolu.

W konkursie wzięli udział opolscy uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego. Ich zadaniem było zaprojektowanie wielorodzinnego budynku mieszkalnego zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami budowlanymi. Jury konkursu brało pod uwagę zgodność projektu z wymogami technicznymi, oryginalność budynku, pomysłowość wykorzystania współczesnych technologii oraz to, jak budynek będzie wpisywał się w proponowaną przestrzeń.

Fot. BraasFot. Braas
Zwycięski projekt autorstwa Marcina Pałęckiego, to konstrukcja oparta na stali oraz szkle refleksyjnym – przywodzi na myśl kiść winogron. Każdy z kulistych segmentów jest wielopoziomowym mieszkaniem z nowoczesnym rozwiązaniem stropu kulowego.
REKLAMA:

Finałowe prace uczniów były na bardzo wysokim poziomie. Wizjonerskie projekty okazały się ciekawymi rozwiązaniami zarówno w sferze konstrukcyjnej, jak i artystycznej. Choć dla zwykłego człowieka mogą wydawać się one abstrakcyjne, warto zaznaczyć, że wszystkie prace naszych uczniów są projektami możliwymi do zrealizowania w rzeczywistości - mówi architekt mgr inż. Jarosław Gawryś. To nie pierwszy raz kiedy marka Braas wspiera osoby odpowiedzialne za krajobraz naszych miast i wsi. Od kilku lat firma Monier Braas Sp. z o. o. organizuje cykliczne szkolenia dla dekarzy oraz wykłady dla uczniów szkół wyższych i techników budowlanych.

Nasza firma od lat realizuje misję, której celem jest merytoryczne wspieranie specjalistów związanych z branżą budowlaną. Tym bardziej nam miło, że jako firma z główną siedzibą w Opolu, mogliśmy zadziałać lokalnie i pomóc przy tak ciekawym projekcie opolskiego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących – mówi Grzegorz Barycki, dyrektor marketingu firmy Monier Braas Sp. z o.o.

Braas będzie niebawem patronem kolejnego konkursu dla młodych architektów. Tym razem tematyka dotyczyć będzie projektów domów jednorodzinnych.


WERDYKT KONKURSU NA PROJEKT ARCHITEKTONICZNY BUDYNKU MIESZKALNEGO WIELORODZINNEGO


Patron konkursu : MONIER BRAAS Sp. z o.o.

I MIEJSCE – MARCIN PAŁĘCKI

II MIEJSCE – MAREK DOMALEWSKI
– DAWID KĄTNY

III MIEJSCE – DAWID GORAJ

IV MIEJSCE – ŁUKASZ CICHON

V MIEJSCE – KRZYSZTOF MUC

3 WYRÓŻNIENIA ZSTiO IM. K. GZOWSKIEGO:
TOMASZ KRUK
KRZYSZTOF SAGA
PIOTR WOJCZYK
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Monier Braas Sp. z o.o
#wiadomości #wnetrza #szkolenia #monier

Więcej tematów: