Produkty Mapei w Londynie

Podziel się:
Olimpijska przygoda MAPEI rozpoczęła się w 1972 roku i trwa nieprzerwanie do dziś. Począwszy od olimpiady w Monachium po tegoroczne igrzyska w Londynie MAPEI aktywnie uczestniczy w tworzeniu najważniejszych obiektów sportowych na świecie, dostarczając produkty i rozwiązania systemowe do budowy stadionów, bieżni, basenów i infrastruktury sportowej.

Są wśród nich:

Stadion Olimpijski w Londynie, na którym zaplanowano ceremonię otwarcia i zamknięcia oraz wszystkie zawody lekkoatletyczne olimpijskie i paraolimpijskie.

Produkty MAPEI: ADESILEX G19, dwuskładnikowy klej epoksydowo-poliuretanowy do montażu bieżni lekkoatletycznych, zapewniający doskonałą przyczepność i optymalną elastyczność.

Stadion Olimpijski w Londynie - ADESILEX G19 wykorzystano do montażu bieżni lekkoatletycznej.Stadion Olimpijski w Londynie - ADESILEX G19 wykorzystano do montażu bieżni lekkoatletycznej.
Kort Centralny Wimbledonu, na którym, w trzy tygodnie po turnieju wielkoszlemowym, będą miały miejsce tenisowe zmagania olimpijskie.

Produkty MAPEI: TOPCEM PRONTO i ULTRAPLAN ECO do renowacji i przygotowania podłoża oraz KERAQUICK + LATEX PLUS i ULTRACOLOR PLUS do montażu okładzin ceramicznych w strefach dla kibiców oraz na schodach zewnętrznych.

Kort centralny Wimbledonu - produkty MAPEI zastosowano do naprawy podłoża i montażu płytek ceramicznych w strefach kibiców i na schodach zew.Kort centralny Wimbledonu - produkty MAPEI zastosowano do naprawy podłoża i montażu płytek ceramicznych w strefach kibiców i na schodach zew.
Stadion Wembley, na którym prowadzona będzie część rozgrywek olimpijskiego turnieju piłki nożnej mężczyzn i kobiet, wraz z meczami finałowymi.

Produkty MAPEI: system MAPETEX, ULTRAPLAN ECO, ECO PRIM T, KERAQUICK + LATEX PLUS, KERACOLOR FF, MAPESIL AC – do renowacji podłoża oraz montażu okładzin ceramicznych w szatniach, łazienkach, pomieszczeniach restauracyjnych i klatkach schodowych.

Stadion Wembley - produkty MAPEI wykorzystano do przygotowania podłoża i montażu okładzin ceramicznych.Stadion Wembley - produkty MAPEI wykorzystano do przygotowania podłoża i montażu okładzin ceramicznych.
Osprey Quay, Weymouth w hrabstwie Dorset - wioska olimpijska powstała tuż obok Narodowej Akademii Żeglarstwa Weymouth i Portland, mająca gościć żeglarzy z całego świata. Złożona z kilku budynków wyposażonych w apartamenty z dwoma, trzema i czterema sypialniami zostanie po igrzyskach przekształcona w osiedle mieszkaniowe i wystawione na sprzedaż.

Produkty MAPEI: MAPELAY (podkłady izolacyjne, stosowane przy montażu wykładzin w pomieszczeniach mokrych lub na podłożach narażonych na pęknięcia) oraz ADESILEX G19 (do montażu antypoślizgowej wykładziny winylowej w strefach prysznicowych).

W wiosce olimpijskiej dla żeglarzy w Weymouth produkty MAPEI wykorzystano do montażu wykładzin w łaźniach.W wiosce olimpijskiej dla żeglarzy w Weymouth produkty MAPEI wykorzystano do montażu wykładzin w łaźniach.
Wioska olimpijska dla lekkoatletów w Olympic Park w Londynie, goszcząca olimpijczyków i paraolimpijczyków, składająca się z 62 budynków, podzielonych na 2818 mieszkań - w sumie 17 320 miejsc noclegowych.

Produkty MAPEI: podkłady cementowe MAPECEM oraz KERAQUICK, KERAFLEX MAXI i ULTRACOLOR PLUS do montażu płytek wielkoformatowych (120 x 60 cm) na ścianach i podłogach w holach bloku nr 9.

Wioska olimpijska w Olympic Park w Londynie - produkty MAPEI wykorzystano do montażu okładzin ceramicznych w bloku nr 9.Wioska olimpijska w Olympic Park w Londynie - produkty MAPEI wykorzystano do montażu okładzin ceramicznych w bloku nr 9.
Stadion James’ Park w Newcastle-Upon-Tyne, najstarszy stadion piłkarski w Wielkiej Brytanii, na którym rozegrane zostaną mecze ćwierćfinałowe piłki nożnej kobiet i mężczyzn. Produkty MAPEI: ADESILEX P9 i KERAQUICK oraz ULTRACOLOR PLUS do montażu okładzin ceramicznych w szatniach i na kolumnach zewnętrznych.

Stadion James’ Park w Newcastle - produkty MAPEI wykorzystano do montażu okładzin ceramicznych.Stadion James’ Park w Newcastle - produkty MAPEI wykorzystano do montażu okładzin ceramicznych.
Hala do siatkówki w ramach Earls Court, Londyn, jest uważana za jedną z największych struktur olimpijskich, jakie kiedykolwiek zbudowano. Po zakończeniu Olimpiady i Igrzysk Paraolimpijskich ma zostać rozłożona na części i przeniesiona w inne miejsca Wielkiej Brytanii.
REKLAMA:

Produkty MAPEI: przygotowanie podkładu pod montaż okładzin drewnianych - masa samopoziomująca ULTRAPLAN RENOVATION SCREED, z zatopioną weń siatką z włókna szklanego MAPENET 150.

Hala do siatkówki Earls Court w Londynie - produkty MAPEI wykorzystano do przygotowania podłoża pod montaż drewnianych okładzin sportowych.Hala do siatkówki Earls Court w Londynie - produkty MAPEI wykorzystano do przygotowania podłoża pod montaż drewnianych okładzin sportowych.
Wioska olimpijska w Basildon w hrabstwie Essex, wybrana na miejsce treningów olimpijskich pływaków przed zawodami odbywającymi się w Aquatic Centre w Londynie.

Produkty MAPEI: KERAQUICK, KERAFLEX, ADESILEX P10 oraz ULTRACOLOR PLUS do montażu 6000 m2 płytek w basenach i okalających je plażach, łazienkach, szatniach i na korytarzach.

Wioska olimpijska w Basildon - produkty MAPEI zastosowano do montażu 6000 m2 płytek w basenach, łazienkach, szatniach i korytarzach.Wioska olimpijska w Basildon - produkty MAPEI zastosowano do montażu 6000 m2 płytek w basenach, łazienkach, szatniach i korytarzach.
Plymouth Life Centre w hrabstwie Devon, nowopowstały ośrodek sportowy, składający się z dziesięciotorowego basenu, dużego basenu przeznaczonego do trenowania skoków, centrum fitness, ścianki wspinaczkowej i kręgielni. Podczas Olimpiady trenować tu będzie reprezentacja Kanady i Litwy.
Produkty MAPEI: KERAQUICK + LATEX PLUS, KERAFLEX, KERAPOXY i ULTRACOLOR PLUS do montażu okładzin ceramicznych.

Centrum pływackie Plymouth Life Centre - produkty MAPEI wykorzystano do montażu okładzin ceramicznych.Centrum pływackie Plymouth Life Centre - produkty MAPEI wykorzystano do montażu okładzin ceramicznych.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Mapei
#wiadomości #ściany #mapei

Więcej tematów: