Chroń drewno przed kaprysami pogody

Podziel się:
Przez wiele lat drewno przegrywało rywalizację z plastikiem i stalą o pozycję podstawowego budulca, z którego wykonywane były meble polskich ogrodów. Jednak od paru lat drewno wraca do łask, ponieważ to materiał ekologiczny i trwały. Surowy, ale jednocześnie prawdziwie naturalny i urzekający. Piękno drewna na lata zapewnią produkty marki Sadolin.

Fot. SadolinFot. SadolinZaletami drewna są jego prostota i funkcjonalność. Cechy te sprawiają, że doskonale sprawdza się jako tworzywo, z którego są wykonywane elementy architektury ogrodowej. Drewniane altany, tarasy, wiaty czy pergole uświadamiają nam jednak, że prawdziwe piękno jest niestety podatne na zniszczenie. - Zmienne warunki atmosferyczne, szkodliwe działanie promieni UV, wahania temperatur czy wilgotność mogą doprowadzić do powstania uszkodzeń struktury drewna – przestrzegają eksperci marki Sadolin.

- Aby na lata zachować naturalne piękno drewnianych konstrukcji w ogrodzie, najlepiej użyć impregnatu powłokotwórczego Sadolin Classic HP, który doskonale nadaje się do zabezpieczania drewna na zewnątrz. Dzięki wysokiej zawartości żywic tworzy na powierzchni dodatkową ochronę, wydłużając tym samym trwałość zabezpieczenia aż do 6 lat. Sadolin Classic HP można wykorzystać do malowania płotów, mebli ogrodowych oraz innych elementów architektury ogrodowej.
REKLAMA:

Chcąc dodatkowo chronić naturalny charakter drewna, warto również użyć lakierobejcy Sadolin Extra. – Produkt ten, tworząc bardzo trwałe powłoki odporne na działanie wszystkich czynników atmosferycznych oraz grzybów pleśniowych, zapewnia jeszcze dłuższą ochronę, aż do 8 lat. Sadolin Extra tworzy trwałe, półmatowe, niełuszczące się powłoki odporne na biokorozję, dzięki czemu przyszła renowacja mebli będzie banalnie prosta – dodają eksperci Sadolin.

Coraz większą popularnością cieszą się również meble wykonane z egzotycznych gatunków drewna. Tego rodzaju odmiany posiadają bardziej zwartą budowę, przez co lepiej nadają się do eksploatacji na zewnątrz, dużo łatwiej znoszą również biokorozję. – Aby jak najlepiej zabezpieczyć meble wykonane z egzotycznych gatunków drewna należy zastosować olej ochronno-dekoracyjny Sadolin Hardwood Oil, który dzięki nowoczesnej formule głęboko wnika w drewno i zapewnia mu doskonałą ochronę, jednocześnie podkreślając jego naturalne piękno.

Fot. SadolinFot. SadolinSadolin Classic HP – nowoczesny, głęboko penetrujący impregnat, przeznaczony do ochronno-dekoracyjnego malowania drewna na zewnątrz pomieszczeń. Doskonale zabezpiecza drewno przed wszystkimi czynnikami atmosferycznymi oraz grzybami powodującymi siniznę drewna. Wysoka zawartość żywic zawarta w produkcie, dodatkowo tworzy na powierzchni drewna odporną na działanie wilgoci powłokę, wydłużającą długość zabezpieczenia aż do 6 lat. W szczególności polecany jest do płotów, altanek, pergoli, fasad drewnianych, drewnianej architektury ogrodowej itp. Produkt jest dostępny w 12 kolorach.

Zalety – do 6 lat ochrony, całkowita ochrona przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, głęboko wnika w strukturę drewna, chroni drewno przed biokorozją.

Cena* -
- 0,75l – 18 zł brutto,
- 2,5l (dostępnych 12 kolorów) – 57 zł
- 5l (5 kolorów) – 107 zł
- 10l (5 kolorów) – 186 zł

Fot. SadolinFot. SadolinSadolin Extra – nowoczesna lakierobejca przeznaczona do zabezpieczenia drewna na zewnątrz. Tworzy bardzo trwałe, półmatowe powłoki, wysoce odporne na działanie wszystkich warunków atmosferycznych. Nowoczesne żywice dodatkowo wnikają w drewno, zabezpieczając je od wewnątrz, dzięki czemu trwałość ochrony wzrasta aż do 8 lat. Po zastosowaniu, lakierobejca nie łuszczy się, co ułatwia późniejszą renowację powierzchni pomalowanych Sadolinem Extra. Polecana jest w szczególności do fasad i domków drewnianych, okien, drzwi, mebli ogrodowych, płotów itp. Produkt jest dostępny w 16 kolorach.

Zalety – do 8 lat ochrony, całkowita ochrona przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, tworzy trwałe, niełuszczące się powłoki.

Cena* –
- 0,75l – 47 zł
- 2,5l – 141 zł
- 5l – 261 zł

Fot. SadolinFot. SadolinSadolin Hardwood Oil – wysokiej jakości olej przeznaczony do zabezpieczenia zewnętrznych powierzchni ogrodowych, przede wszystkim mebli ogrodowych. Zawiera naturalnej oleje i woski. Dzięki nowoczesnej formule głęboko wnika w drewno, zapewniając mu pełną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Znakomicie podkreśla naturalne piękno drewna. Nie tworzy powłok, dzięki czemu pozostawia drewno naturalne w dotyku. Produkt jest dostępny w 2 kolorach.

Zalety – zawiera naturalne olejki i woski, ochrona przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, głęboko penetruje drewno, podkreśla piękno drewna.
Cena* -– 0,75l – 44 zł
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: sadolin
#czytelnia #meble #ogrody #w ogrod #na zewnatrz_bud #z drewno #olej #na meble #impregnat #do impregnowanie #Sadolin

Więcej tematów: