Meble do salonu

Podziel się:
Salon to miejsce spotkań rodziny, przyjmowania gości i dlatego traktowany jest reprezentacyjnie przez gospodarzy domu. Nie ma co jednak ukrywać: salon to również pomieszczenie mieszkalne i dlatego musi spełniać prozaiczne, użytkowe funkcje, jak każdy inny pokój. Swoim sposobem na opanowanie chaosu w salonie dzieli się Paweł Pawełkiewicz, Brand Manager marki Bydgoskie Meble.

Fot. Bydgoskie MebleFot. Bydgoskie MebleSalon to przestrzeń wspólna wszystkich domowników, dlatego każdy pozostawia w niej coś swojego, by mieć to pod ręką lub też dla ozdoby. Oprócz pamiątek z wakacji, w pokoju dziennym znajdziemy gazety, książki, płyty z muzyką i filmami, różnego rodzaju zastawę stołową a nawet przekąski. Dlatego meble wybrane do salonu powinny nie tylko służyć ekspozycji sprzętu RTV, ale też oferować rozwiązania sprzyjające zachowaniu ładu i porządku w sercu mieszkania.

Przedmioty w tak otwartym pomieszczeniu jak salon powinny znać swoje miejsce. Zasada ta dotyczy również dekoracji – mówi Pawełkiewicz. – Dlatego projektując meble przeznaczone do pokoju dziennego dbamy o to, by nie zabrakło w nich zarówno powierzchni ekspozycyjnych jak i takich, które ukryją przed okiem odwiedzających to, co należy.
REKLAMA:

Większość kolekcji współczesnych jak Arcus, Arras, Corano, Just, Madison, czy klasycznych m.in. Villa, Venus, Laviano marki Bydgoskie Meble poza tradycyjnymi systemami półek i regałów oferują przeszklone gabloty. Tafle szkła z jednej strony nadają meblom lekkości, co nie jest bez znaczenia w aranżowaniu niewielkich pomieszczeń, z drugiej zaś zachęcają do eksponowania bibelotów i chowania przedmiotów codziennego użytku wewnątrz mebla – wyjaśnia Pawełkiewicz. Takie zamknięte półki pozwalają też na bardzo praktyczne unikanie kurzu, co dotyczy przede wszystkim książek oraz ozdobnych akcesoriów, jak wazony, świeczniki, etc. Wykorzystując nowoczesne rozwiązania wzornicze w tego typu meblach salonowych – opowiada nasz ekspert – często stosuje się podświetlenie typu led. Subtelne światło podkreśla to, co kryje gablota, a jednocześnie nadaje samej bryle głębi.

Fot. Bydgoskie MebleFot. Bydgoskie MebleNowoczesny design to gra powierzchni, co widać na przykładzie kolekcji Kona. Przeszklenia uzupełniają dominujące, lite fronty mebli. Z gablotami i półkami sąsiadują szafki oraz szuflady, które dyscyplinują wnętrze. „Bardzo często salon spełnia dziś rolę domowego biura, dlatego ważne, żeby wszelkiego rodzaju dokumenty ale też sprzęt komputerowy zostały odpowiednio schowane, zwłaszcza, kiedy zakończymy już pracę. Dodatkowo uniemożliwiają dostęp do nich małym dzieciom.” Szafki i szuflady są zasadniczo pojemniejsze, a tym samym bardziej funkcjonalne, co pozwala zaaranżować zarówno pokój dzienny, jak i komfortowe miejsce pracy.

Meblując salon, warto pamiętać, że jest to miejsce łączące w sobie zarówno elegancję jak i wygodne użytkowanie. Zdaniem projektantów wnętrz powinny one przyciągać spojrzenie zdecydowaną formą i niekonwencjonalnymi rozwiązaniami, przykuwając uwagę domowników i gości ale też chowając przed ich spojrzeniami co należy.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: bfm
#czytelnia #meble #wnetrza #w wewnatrz_bud #do salon #bfm #Meble pokojowe

Więcej tematów: