W Chudobie dekarze pokazali swoje umiejętności

Podziel się:
Piknik dekarski i Pierwsze Regionalne Zawody Dekarzy w Chudobie, w województwie opolskim, zgromadziły w ostatnią niedzielę kilkaset osób – uczestników pikniku oraz zawodników, którzy rywalizowali o tytuł mistrza dekarzy.

Fot. RobenFot. RobenDo zawodów zgłosiło się 5 trzyosobowych ekip dekarskich, choć obserwatorów, wśród których pokaźną grupę stanowili zawodowi dekarze, było znacznie więcej. Zadaniem dekarzy było ułożenie pokrycia dachowego wraz otworem okiennym na imitującym realny dach stelażu. Jury złożone z wykwalifikowanych dekarzy jak również przedstawicieli firm dostarczających produkty przeznaczone do wykonania pokrycia dachowego (w, oceniało pracę poszczególnych teamów na każdym z etapów zadania. Liczyła się znajomość technik dekarskich, poprawność i precyzja wykonania poszczególnych elementów oraz umiejętność sprawnej organizacji pracy. Ostatecznie laur zwycięzcy przypadł ekipie firmy Bartyla z Chudoby, choć jak podkreślają organizatorzy, różnice punktowe pomiędzy kolejnymi w klasyfikacji teamami były minimalne.
REKLAMA:

Zawodom dekarskim towarzyszyły rozmaite atrakcje – m.in. występ kabaretu Tolek orkiestry dętej – a także konkursy przeznaczone dla wszystkich uczestników pikniku, jak na przykład układanie dachówki na czas ( i to w kategorii nie tylko męskiej, ale też kobiecej ) czy tworzenie rymowanek na tematy dekarskie. Muzeum Wsi Opolskiej przygotowało wystawę poświęconą historii dachów.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Röben
#wiadomości #dachy #dach #roben #dachowka #festyny

Więcej tematów: