Uniwersalna zabudowa z profili aluminiowych

Podziel się:
W odróżnieniu od mieszkania, dom wolnostojący zapewnia znacznie więcej przestrzeni. Mimo tego, często zaczyna nam jej brakować. Nie ważne, czy chodzi o altanę, garaż czy warsztat – dodatkowe miejsce możemy wygospodarować dzięki zabudowie z aluminiowych profili konstrukcyjnych.

Fot Tabal KANYAFot Tabal KANYAJedni lubią majsterkować, inni spędzać gorące popołudnia przy grillu. Każdy z nas znalazłby przynajmniej jeden dobry sposób, na wykorzystanie dodatkowej przestrzeni. Co jednak zrobić, jeśli do rozwijania naszych zainteresowań potrzebne jest miejsce, którego najzwyczajniej w naszym domu nie mamy?

Rozwiązaniem problemu niewystarczającej przestrzeni może być zabudowa z aluminiowych profili konstrukcyjnych. Dzięki tej technologii można bardzo szybko wznieść magazynek lub niewielki warsztat, a nawet garaż. Przykładem firmy, która zajmuje się tworzeniem takich projektów jest Tabal KANYA – jedyny w Polsce przedstawiciel renomowanego producenta aluminiowych profili konstrukcyjnych, szwajcarskiej firmy KANYA AG. – Wykonana w tej technologii zabudowa nie wymaga fundamentów. Do zamocowania konstrukcji wystarczą specjalne kotwy. Dlatego też nie potrzeba żadnego zezwolenia, trzeba tylko zgłosić fakt postawienia konstrukcji w starostwie powiatu – mówi Sylwiusz Żak, kierownik działu KANYA w firmie Tabal.

Dla złotej rączki

Warsztat to marzenie każdego majsterkowicza. Jak każda przestrzeń użytkowa, powinien być odpowiednio duży, a jego układ przemyślany. To w końcu miejsce, w którym będziemy spędzać wiele czasu – nie powinien nas zatem zniechęcać do pracy. Pomieszczenie służące za warsztat można zaprojektować według własnych potrzeb oraz osobistych upodobań. Możemy na przykład wyposażyć go w stół roboczy, metalowe szafki lub półki. – Wystarczy, że klient zgłosi się do nas z pomysłem, a my opracujemy projekt, wykonamy wszystkie części oraz zajmiemy się montażem w miejscu wskazanym przez zleceniodawcę – tłumaczy Sylwiusz Żak.
Przestrzenie między profilami mogą pozostać otwarte, ale można je również przesłonić. Pierwsze rozwiązanie sprawdzi się w przypadku wiat, altan oraz miejsc do grillowania. Drugie – w pomieszczeniach gospodarczych. – Przychodząc do nas, klient może zdecydować, jakim materiałem wypełnimy profile. Dysponujemy szeroką gamą tworzyw sztucznych, jesteśmy więc w stanie dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb i preferencji – zaznacza kierownik działu KANYA. Konstrukcje wykonane z aluminium cechuje lekkość oraz estetyczny wygląd. Charakter zabudowy można dostosować do wyglądu naszego domu oraz do jego mieszkańców.
REKLAMA:

Dodatkowa przestrzeń nie musi być przeznaczona tylko dla dorosłych. Wiata równie dobrze może posłużyć do stworzenia bezpiecznego i wygodnego miejsca zabaw dla naszych dzieci. Osobne miejsce na składowanie roweru, hulajnogi czy zabawek, szybko nauczy je dbać o porządek. Natomiast zadaszona piaskownica czy huśtawka sprawi frajdę nawet w czasie deszczu.

Garaż z aluminium

Miłośnicy motoryzacji często spotykają się z zarzutami, że wkomponowany w bryłę domu garaż to marnowanie potencjalnej przestrzeni mieszkalnej. Wytrzymałość aluminium oraz sprawny system łączenia profili konstrukcyjnych w systemie KANYA pozwala na budowanie również większych konstrukcji, takich jak wiaty samochodowe (tzw. carporty) lub w pełni osłonięte garaże.

Myśląc o garażu, jedni wyobrażają sobie przylegającą do domu przybudówkę drewnianą lub murowaną, inni zaś tzw. „blaszak”, czyli konstrukcję z blachy. Zbudowanie murowanego czy drewnianego garażu wymaga dużej działki, jest drogie i czasochłonne. O ile szybsze i tańsze jest postawienie garażu z blachy, o tyle zdecydowanie gorzej taka konstrukcja wygląda.

Na tym tle, lepszym wyborem wydaje się wiata lub zabudowa garażowa wykonana z aluminiowych profili. W przeciwieństwie do innych rodzajów garaży, taka konstrukcja potrzebuje niewiele miejsca. – Wiata może przylegać do ściany domu, dlatego nie musimy martwić się o przestrzeń – dodaje Sylwiusz Żak. Jest zatem praktycznym rozwiązaniem dla właścicieli niewielkich posesji.

Fot Tabal KANYAFot Tabal KANYA

Własny biznes

Miejsce do grillowania, wiata czy skład – to tylko kilka pomysłów na zastosowanie zabudowy. Jej kształt i funkcjonalność zależy w dużej części od naszej inwencji. System profili konstrukcyjnych bez przeszkód można wykorzystać także do rozkręcenia lub usprawnienia własnego biznesu. Podobnie jak w przypadku zastosowań wokół domu, i tu mamy mnóstwo możliwości. Najprostszą jest zwykły daszek, który osłoni klienta, nasze towary czy nas samych przed deszczem i słońcem. To jednak nie wszystko. Wszechstronność systemu KANYA pozwala na tworzenie projektów bardziej zaawansowanych, takich, jak: stoiska handlowe, gastronomiczne, ściany działowe, a nawet całe pomieszczenia. – Profile konstrukcyjne mają mnóstwo zastosowań, gdyż można łączyć je niemal dowolnie. W wykorzystaniu ich ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia – podsumowuje Sylwiusz Żak.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: tabal
#czytelnia #dachy #okna i drzwi #zewnatrz_bud #profil #z aluminium #tabal #Konstrukcje dachowe

Więcej tematów: