Kącik pracy - jak go urządzić

Podziel się:
Pracę nie tylko przynosimy do domu, ale też często z domu właśnie pracujemy. Dlatego ważne, by przestrzeń, którą przeznaczamy na domowe biuro była właściwie zaaranżowana.

Fot. IMS GroupFot. IMS GroupZależnie od powierzchni mieszkalnej i jej rozkładu, ale też i od własnych potrzeb należy zdecydować, czy na miejsce do pracy przeznaczymy tzw. kącik czy też osobny pokój. O ile domowe biuro wydaje się nie stawiać większych wyzwań projektantowi, o tyle przeznaczenie lub wydzielenie z salonu czy sypialni miejsca do pracy wymaga zastanowienia.

Bydgoskie Meble przygotowały w swojej ofercie serię mebli gabinetowych. Bogata kolekcja Firenze pokazuje, jak zdywersyfikowane mogą być potrzeby zawodowe, na które właściwie dobrane aranżacje powinny stać się odpowiedzią. 44 elementy pozwalają na spójną koncepcję całego mieszkania: gabinetu, sypialni oraz salonu.

Biurka w rozmiarze dostosowanym zarówno do wnętrza jak i własnych wymogów z miejscem na przechowywanie dokumentów, takimi jak szuflady powinny uzupełniać półki czy wolnostojące szafki. Praktycznym meblem są witryny oraz regały, które mogą być częściowo otwarte albo przeszklone, co pozwala na utrzymanie w rygorystycznym porządku miejsca pracy. Zamknięte za drzwiczkami książki czy dokumenty dodatkowo nie kurzą się z taką łatwością jak na tradycyjnych półkach.
REKLAMA:

W kolekcji Monte Carlo zaproponowano ciekawe wzorniczo biurko narożne, gdzie kontener został obniżony względem blatu. To rozwiązanie pozwala sprawnie zarządzać tym, co dzieje się na jego blacie. W obydwu kolekcjach zaproponowany narożne regały obrotowe. To dość zaskakujący mebel, który zmienia swoje oblicze zależnie od położenia. Dzięki obrotowej funkcjonalności barek w jednej chwili może zamienić się w podręczną biblioteczkę. To podwójne zastosowanie sprawdza się zarówno w gabinecie prezesa jak i w salonie, w którym chcemy stworzyć komfortowe miejsce pracy.

Fot. IMS GroupFot. IMS GroupBardzo często salon spełnia dziś rolę domowego biura, dlatego ważne, żeby wszelkiego rodzaju dokumenty ale też sprzęt komputerowy zostały odpowiednio schowane, zwłaszcza, kiedy zakończymy już pracę. Dlatego umeblowanie pokoju dziennego powinno przewidzieć pojemne, zamykane szafki, witryny czy komody, które dodatkowo uniemożliwiają dostęp do nich małym dzieciom. Tego typu funkcjonalne elementy proponują nam kolekcje Cosmopolitan, Just czy Filadelfia z regałami oraz dużymi wiszącymi szafkami. Również kolekcje Arras, Kona, Madison czy Arcus oferują wybór mebli, łączących użytkowe rozwiązania z ciekawym designem. To sposób na ukrycie podwójnej funkcji salonu, jaką może pełnić po zakończonych odwiedzinach, rodzinnych obiadach czy też nocnych seansach filmowych.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: IMS Group
#czytelnia #meble #wewnatrz_bud #wnetrza #bfm #Miejsce pracy

Więcej tematów: