Wybieramy grzejnik łazienkowy

Podziel się:
Jakość, moc, funkcjonalność – to trzy kluczowe parametry, jakie powinien wziąć pod uwagę każdy, kto szuka grzejnika do łazienki. Oto kilka wskazówek, które pomogą dobrze wybrać urządzenie grzewcze i cieszyć się nim przez lata.

Fot. Jaga PolskaFot. Jaga PolskaŁazienka należy do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, co w praktyce oznacza dla grzejnika trudniejsze warunki pracy niż na przykład w salonie czy sypialni. Wilgotne środowisko i obecność wody niosą realne zagrożenie korozją. Warto więc zwrócić uwagę, w jaki sposób łączone są profile i kolektory – potencjalne miejsca ewentualnych nieszczelności, których w konstrukcji typu drabinka jest przynajmniej kilka. Firma Jaga stosuje metodę lutowania, dzięki czemu grzejniki w miejscach połączeń są bardziej odporne na korozję i wysokie ciśnienie. Lutowanie – w przeciwieństwie do spawania – gwarantuje również estetykę połączenia elementów i nie zostawia widocznego śladu w postaci „kołnierza”, który tworzy się na styku profili.

W przypadku grzejnika lakierowanego ważna jest też grubość i jakość powłoki lakierniczej, ponieważ gdy dojdzie do odprysku miejsce to będzie potencjalnym ogniskiem rozwoju korozji. Ciepło i wilgoć to idealne środowisko sprzyjające rdzewieniu, podczas zakupu grzejnika warto więc zwrócić uwagę, czy lakierowana powierzchnia jest idealnie gładka i czy nie ma żadnych zarysowań.
REKLAMA:

Fot. Jaga PolskaFot. Jaga PolskaCoraz częściej, ze względu na estetykę, do łazienek wybierane są grzejniki chromowane i grzejniki wykonane ze stali nierdzewnej. Decydując się na grzejnik chromowany trzeba mieć świadomość, że powłoka chromowa ogranicza oddawanie ciepła (o ok. 30%), w związku z czym należy zaprojektować urządzenie o większych gabarytach. Dodatkowo, do łazienki powinno się dobierać urządzenie o nieco wyższej mocy niż wynika to ze strat ciepła pomieszczenia. Zapas mocy spożytkowany zostanie na suszenie ręczników. Najlepiej, żeby grzejniki montowane były z dala od pralek, aby uniknąć kontaktu z proszkiem do prania oraz z dala od źródła wody, aby wyeliminować osadzanie się kamienia.

Ostatnim aspektem jest forma grzejnika. Wybierając grzejnik do łazienki warto rozważyć, czy zamiast drabinki nie kupić grzejnika dekoracyjnego. Zastosowanie grzejnika z gładką płytą czołową takiego jak np. Geo korzystnie wpłynie na estetykę przestrzeni łazienki. Do większości grzejników dekoracyjnych firma Jaga oferuje wyposażenie takie jak relingi, haczyki czy kołki, dzięki któremu łatwo je przystosować do funkcji łazienkowej suszarki.

Fot. Jaga PolskaFot. Jaga Polska–. Grzejniki typu drabinka są tradycyjną formą stosowaną w łazienkach, jednak nie jest to jedyne rozwiązanie, które można polecić do tego typu pomieszczeń – uważa Dariusz Majchrzak z firmy Jaga Polska.–.Grzejniki dekoracyjne z półkami, lustrem, relingami lub haczykami na ręczniki doskonale spełnią rolę suszarki, a dodatkowo poszerzą zakres możliwości aranżacyjnych. Tworzenie własnej przestrzeni przyniesie więcej radości gdy wyrwiemy się poza ramy typowych rozwiązań. Pierwszym krokiem firmy Jaga w stronę nowej, łazienkowej formy był wprowadzony do produkcji w 1987 roku model Taboe Sani, z profilami pośrodku grzejnika, a nie na jego obwodzie. Ta zmiana pozwala na lepsze użytkowe wykorzystanie grzejnika i korzystnie zmienia jego estetykę.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Jaga
#czytelnia #w lazienka #grzejnik #do ogrzewanie #instalacje #w wewnatrz_bud #jaga #Grzejniki

Więcej tematów: