Wybieramy stół do jadalni

Podziel się:
Wokół stołu tworzymy ognisko domowe. Przy nim spotyka się rodzina, koncentrują kolacje z przyjaciółmi, prowadzone są długie rozmowy. Warto dobrać ten mebel tak, by spełniał wszystkie swoje funkcje i pięknie prezentował się w naszym mieszkaniu. Czym kierować się podczas wyboru?

IMS GroupIMS Group

Funkcjonalność

Modne, otwarte na salon kuchnie połączone z kącikiem jadalnianym wyglądają efektownie, ale zmuszają do podejmowania niełatwych decyzji przestrzennych. Jak bowiem pogodzić salon z kuchnią i jadalnią jednocześnie? Wychodząc naprzeciw trendom rynkowym, producenci mebli oferują stoły w przeróżnych wymiarach, które posiadają sprawne systemy rozsuwania, dzięki czemu stół, choć często niewielki, po rozsunięciu spełni swoje obiadowe powinności. Świetnym przykładem jest propozycja marki HM Helvetia Meble: niewielki, kwadratowy stół Canterbury po rozsunięciu z powodzeniem ugości sześcioosobową rodzinę.

Kształt dobrany do charakteru

Stół prostokątny dostojnie prezentuje się we wnętrzu i kojarzy z rodzinnym biesiadowaniem. Nie zawsze jednak nasze mieszkanie będzie w stanie znieść jego dominujący charakter. Zanim zdecydujemy się na prostokątny stół, sprawdźmy, czy dobrane do niego krzesła stoją w odpowiedniej odległości od siebie i czy wokół mebla jest wystarczająco dużo przestrzeni. Oferta stołów prostokątnych zdecydowanie dominuje rynek: element rekomendowany kolekcji Madison (Bydgoskie Meble), stoły uzupełniające jadalniane kolekcje HM Helvetia Meble.
REKLAMA:

IMS GroupIMS GroupDla tych, którzy nie muszą liczyć każdego centymetra, na pewno świetną propozycją będzie stół okrągły lub owalny. Tradycyjny charakter takiego stołu oraz atmosfera równowagi, jaką dyktuje kształt mebla, na pewno przysporzy nam przyjemności podczas wspólnego czasu przy stole. W uzupełnieniu kolekcji Firenze i Laviano producent proponuje stoły o zaoblonych szczytach, co pozwala kreować harmonijną atmosferę nawiązującą właśnie do koła.

Stylowy stół

Miłośnicy prostoty i minimalizmu wybiorą stoły, które nawiązują do trwałych wyznaczników stylu i nie stracą na atrakcyjności przez wiele lat, takich jak kolekcja Arcus marki Bydgoskie Meble czy stoły oferowane przez HM Helvetia Meble.

Amatorzy nowoczesnego designu, świetnie poczują się za stołem inspirowanym nowymi trendami i materiałami. Dla nich zespół projektowy marki Bydgoskie Meble proponuje stół uzupełniający kolekcje Filadelfia i Kona – pokryty szkłem mebel o połyskliwej powierzchni, wsparty na zgrabnym cokole, dzięki czemu aranżacja nabiera estetycznego efektu.

I wreszcie łowcy wszystkiego, co inspirowane tradycją czy elementami Art Deco, powinni dać uwieść się zgrabnym, zdobionym nogom lub lekko wygiętym u nasady w stołach rekomendowanych kolekcjom Laviano czy Villa (Bydgoskie Meble).
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: IMS Group
#czytelnia #meble #wnetrza #w wewnatrz_bud #w jadalnia #Meble kuchenne

Więcej tematów: