Marzenie o idealnym domu jest możliwe do zrealizowania przy założeniu, że wybierzemy projekt nie tylko taki, który nam się podoba, ale również będzie funkcjonalny, wygodny oraz zapewni komfort przez wiele lat. Szeroki wybór gotowych projektów domów może przyprawić o ból głowy, dlatego aby wybrać ten najbardziej odpowiedni, trzeba kierować się kilkoma zasadami. O tym, jak wybrać najlepszy projekt domu, opowiada Dominik Kosmała, Dyrektor Działu Domów Gotowych z firmy Wolf System.
Przestronny dom COMBINO PULT dla dużej rodziny, fot. Wolf System
Dominik Kosmała, fot. Wolf System
Wybierając projekt domu, należy pamiętać nie tylko o jego wyglądzie, gabarytach, rozkładzie pomieszczeń, ale również należy możliwie najlepiej dostosować go do potrzeb osób mających w nim zamieszkać. Decyzję o doborze projektu warto skonsultować z ekspertem, który będzie w stanie doradzić w wyborze domu dla osoby samotnej, wielopokoleniowej rodziny czy też dla osób starszych.
Odpowiednia wielkość
W przypadku wielkości domu zasada jest prosta: im większy metraż, tym droższa budowa, dlatego warto się zastanowić, jak duża powierzchnia będzie nam potrzebna. Każdy z domowników wymaga odrębnej sypialni, a wszyscy - odpowiednio dużej części wspólnej domu. Warto uwzględnić możliwe powiększenie rodziny, bądź potrzebę zaaranżowania gabinetu przeznaczonego do pracy oraz rozważyć, czy potrzebny jest dodatkowy pokój gościnny. Dokładne określenie minimalnych gabarytów domu pozwoli nie tylko dobrze rozplanować przestrzeń, ale również uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z budową dużego budynku. W ofercie firmy Wolf System można znaleźć zarówno niewielkie, ustawne domy o powierzchni ok. 70-90 m2, jak np. BARTEK czy HIT 1, ale również duże, przestronne domy, które spełnią wymagania 5-6 osobowych rodzin, jak np. COMBINO PULT lub YOUNG COUNTRY” – tłumaczy Dominik Kosmała, Dyrektor Działu Domów Gotowych w firmie Wolf System.Rozkład a funkcjonalność
Wybierając projekt, powinniśmy się kierować nie tylko jego atrakcyjnym wyglądem, ale przede wszystkim układem przestrzennym pomieszczeń. Komfortowy rozkład pozwala dobrze zaaranżować powierzchnię nawet w przypadku małego domu. Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na budowę przestronnego domu, warto przemyśleć rozkład pomieszczeń, układ ciągów komunikacyjnych, ewentualny podział domu na strefę dzienną i nocną oraz kwestię otwartego salonu lub kuchni połączonej z jadalnią – dodaje Dominik Kosmała, z firmy Wolf System.REKLAMA:
Dominik Kosmała, fot. Wolf System
Dom z przyszłością
Budowa domu to inwestycja na całe życie, dlatego ważne jest, by projekt był możliwie uniwersalny. Dobrze jest przemyśleć, jakie cechy powinien spełniać, by można było go za kilkanaście lat rozbudować, zmienić lub dostosować do aktualnych potrzeb. Najlepiej sprawdzają się proste bryły, które łatwo można powiększyć o tzw. dobudówkę. Przykładem domu, który łatwo można rozbudować jest MODO 3 z oferty Wolf System. W przypadku domu piętrowego, możliwe jest również zaaranżowanie pomieszczeń tak, by móc podzielić dom na dwa mieszkania, z których jedna kondygnacja będzie przeznaczona np. dla dorosłego dziecka z rodziną – kończy ekspert z firmy Wolf System.Wybierając projekt domu, należy pamiętać nie tylko o jego wyglądzie, gabarytach, rozkładzie pomieszczeń, ale również należy możliwie najlepiej dostosować go do potrzeb osób mających w nim zamieszkać. Decyzję o doborze projektu warto skonsultować z ekspertem, który będzie w stanie doradzić w wyborze domu dla osoby samotnej, wielopokoleniowej rodziny czy też dla osób starszych.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: wolf-system