Polska branża ociepleń wzorem dla krajów bałtyckich

Podziel się:
Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń reprezentować będzie polską branżę ociepleń na Baltic Region Investors Forum 2012, które odbędzie się 25-26 października w Wilnie. Przedstawiciel Stowarzyszenia, Andrzej Wanat, ekspert w dziedzinie termoizolacji, będzie jednym z prelegentów w panelu dotyczącym efektywności energetycznej i zaprezentuje polskie osiągnięcia w zakresie termomodernizacji budynków oraz zalety technologii ETICS.

Fot. SSOFot. SSO
 Henryk Szymański, Kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Wilnie Henryk Szymański, Kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w WilnieZdaniem ekspertów Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Wilnie ocieplenia budynków to wciąż nisza rynkowa dla polskich przedsiębiorstw na rynku litewskim. – Proces termomodernizacji budynków wielomieszkaniowych w Polsce zakończył się sukcesem. Dzięki temu polskie gospodarstwa domowe oszczędzają setki złotych rocznie. Polski sukces został dostrzeżony na Litwie i dlatego do udziału w Forum zaproszono polskich prelegentów – mówi Henryk Szymański, Kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Wilnie. – Chcemy dzielić się naszymi doświadczeniami. Na Litwie proces ociepleń budynków wciąż znajduje się w początkowym stadium, a ceny energii cieplnej są wysokie. To naturalny moment, by pokazać nasze doświadczenia – dodaje Henryk Szymański.

Fot. SSOFot. SSO
Wojciech Szczepański, prezes zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Systemów OciepleńWojciech Szczepański, prezes zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Systemów OciepleńWojciech Szczepański, prezes zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń podkreśla, że ETICS, czyli złożone systemy izolacji cieplnej, są ważnym elementem zielonego budownictwa. – W budynku z prawidłowo ocieploną elewacją koszty ogrzewania zmniejszają się nawet o 50 proc. W krajach bałtyckich technologii ETICS nie stosuje się jeszcze na tak dużą skalę jak w Polsce czy w całym regionie Europy Środkowej. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do upowszechnienia wiedzy o systemach ociepleń na tamtejszym rynku. W Unii Europejskiej ogrzewanie i klimatyzowanie pochłania niemal 70 procent energii zużywanej przez prywatne budynki. Energooszczędność to najlepszy scenariusz rozwoju, zarówno dla budownictwa indywidualnego, jak wielko powierzchniowych inwestycji – podkreśla Wojciech Szczepański.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: SSO
#czytelnia #izolacje #materiały dociepleniowe #docieplanie #sso

Więcej tematów: