Kamień naturalny - Trendy 2013

Podziel się:
Zimą fani wnętrzarskich trendów mogą śledzić zapowiedzi zmian, które przyniesie przyszły sezon. Oprócz formy, interesujący jest również surowiec. Kamień naturalny, coraz chętniej i śmielej wykorzystywany materiał, kusi oryginalną kolorystyką i rozwiązaniami technicznymi.

Fot. RogalaFot. RogalaRąbka tajemnicy uchyliły listopadowe Targi Kamień-Stone. Największe firmy kamieniarskie prezentowały tam nowości i najciekawsze tendencje w wykorzystaniu kamienia naturalnego i jego pochodnych we wzornictwie użytkowym.

W nadchodzącym sezonie większą popularnością będą cieszyć się płytki kamienie szczotkowane – ich cechą charakterystyczną jest chropowata powierzchnia i antypoślizgowe wykończenie, które ułatwia czyszczenie. Modne stają się także lustrzane posadzki. Wykonuje się je z polerowanych płytek połączonych bezspoinowo – dzięki temu wspaniale odbijają światło i dodają wnętrzom blasku..
REKLAMA:

Fot. RogalaFot. RogalaW kolorystyce dominować będą żółcie, beże, i kremy. – W Polsce od dłuższego czasu zarówno architekci jak i wykonawcy wybierają jasne, pastelowe odcienie. Dlatego wśród propozycji naszej firmy znajdują się ciepłe odcienie, jak choćby migdałowy marmur Branco Valongo czy piaskowe odcienie Ivory Fantasy i Royal Ivory. Nie brak też żółtych i złotawych odcieni – opowiada przedstawiciel jednego z wystawców, firmy Rogala.

Firma Rogala podczas targów zaprezentowała także kamienne konglomeraty. To materiał, który w niemal 95% składa się z rozdrobionego kamienia (najczęściej marmuru lub granitu) oraz spoin żywicznych. Specjaliści firmy dostrzegają coraz większe zapotrzebowanie na tego typu blaty kuchenne, które – chociaż popularne w Europie Zachodniej – w Polsce dopiero przebijają się do świadomości klientów.

Fot. RogalaFot. Rogala– Konglomeraty, które pokazaliśmy podczas Targów, mają podobne właściwości do tradycyjnych kamiennych okładzin, natomiast to, co je wyróżnia, to powtarzalność wzoru, mniejsza waga oraz niższa cena – opowiada Wojciech Rogala, dyrektor sprzedaży firmy Rogala. Konglomeraty są także nieco prostsze w utrzymaniu czystości, choć nie tak odporne na zarysowania, jak np. granit. Blaty wykonane z konglomeratów coraz częściej znajdują się w aranżacjach minimalistycznych wnętrz.

Designerzy coraz chętniej sięgają po naturalny kamień, który – jak żadna inna okładzina – stylowo prezentuje się zarówno we wnętrzach inspirowanych klasyką i tradycją, jak i w nowoczesnych loftach i minimalistycznych aranżacjach. Warto być na bieżąco.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Rogala
#czytelnia #w lazienka #w kuchnia #wnetrza #na sciany #do dekorowanie #w wewnatrz_bud #kamien #rogala #Materiały wykończeniowe

Więcej tematów: