W czasach dużej konkurencji na rynku gastronomicznym, posiadacze restauracji i pubów muszą zadbać o oryginalny wystrój lokali. Również właściciele mieszkań i domów poszukują rozwiązań, które w ciekawy i elegancki sposób zapewnią niepowtarzalny wizerunek pomieszczeń. Ciekawym sposobem może być zastosowanie dekoracyjnej powłoki, która stworzy efekt „stucco” lub „marmur”.

Zalety powłoki dekoracyjnej
Ściany i sufity wykończone powłoką dekoracyjną doskonale spisują się w restauracjach, hotelach, sklepach, biurach i innych reprezentacyjnych obiektach. Sigmulto Stucco jest materiałem zdobniczym stosowanym najczęściej we wnętrzach budynków. Dzięki jego właściwościom można uzyskać wiele efektów aranżacyjnych - imitujących nieregularnie pofałdowane ściany czy błyszczący w świetle sufit. Powłoka dekoracyjna doskonale komponuje się z wieloma aranżacjami wystroju. Ciekawe rozwiązanie estetyczne znacznie ułatwia szeroki wybór kolorów. Produkt można zastosować w określonej części pomieszczeń np. na cokołach czy na suficie nad żyrandolem. Powierzchnia po zawoskowaniu iwypolerowaniu nabiera połysku, co dodatkowo podnosi jej walory estetyczne.REKLAMA:
Przyjemne dekorowanie
Nanoszenie powłoki Sigmulto Stucco jest stosunkowo wymagającym zadaniem. Aby efekt końcowy był szykowny i profesjonalny należy kierować się określonymi wskazówkami. Do pokrycia przeznaczonej do dekorowania powierzchni warto użyć specjalnego narzędzia. W tym przypadku można zastosować np. Pacędo Stuccomarki Dekoral Gold. Została ona wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej i znakomicie nadaje się do stworzenia dekoracyjnego tynku. Powierzchnia przeznaczona do nakładania powłoki powinna być czysta, sucha i odpylona. Pozostałości po farbach klejonych dokładnie usuwamy, a miejsca pomalowane farbą emulsyjną odtłuszczamy przy pomocy wody z dodatkiem detergentów.
Efekt Stucco
Chcąc osiągnąć efekt „stucco”, który charakteryzuje się połyskującym blaskiem i oryginalną harmonią, nakładamy warstwę pacą ze stali nierdzewnej o zaokrąglonych końcach w ilości od 200 do 250 g/m kw. Masę rozprowadzamy po ścianie długimi i szerokimi pociągnięciami. Wygładzamy naniesioną powłokę i pozostawiamy do wyschnięcia. Nanoszenie drugiej warstwy ma istotne znaczenie, ponieważ tworzy wzór, który będzie widoczny podczas efektu końcowego. Niewielką ilość nakładamy na pacę i rozprowadzamy po powierzchni. Ostatnim etapem jest zawoskowanie i wypolerowanie powierzchni za pomocą Pacy do Stucco.
Efekt Marmuru
Efekt „marmuru” to dekoracyjne pokrycie imitujące kamień wygładzony na wysoki połysk. Taka aranżacja wizualnie powiększa przestrzeń, na której jest przygotowana. Aby go osiągnąć nanosimy pierwszą warstwę produktu Pacą do Stucco w ilości od 300 do 350 g/m kw. tworząc określony wzór. Po wyschnięciu pierwszej powłoki, przy użyciu tego samego narzędzia nanosimy następne 1 – 2 warstwy w ilości od 50 do 100 g/m kw. Po wyschnięciu każdą z warstw delikatnie polerujemy pacą. Na końcu całość zabezpieczamy woskiem i jeszcze raz polerujemy dla uzyskania całkowitej ochrony oraz uzyskania połysku.Wykończenie powierzchni przy użyciu powłoki Sigmulto Stucco zapewni ciekawy efekt końcowy. Znakomity wygląd stanowiący atrakcyjny element aranżacji pomieszczeń zwróci uwagę odwiedzających. Stosując takie rozwiązanie w lokalach gastronomicznych, stworzymy niepowtarzalny klimat, który na pewno doceni wielu klientów.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Dekoral